PS Audio DirectStream DAC + Bridge II

Kód: 1842/STR
Značka: PS Audio
ZDARMAZDARMA 243 780 Kč –42 %
PS audio perfectwave directstream Dac 3
243 780 Kč –42 % 139 990 Kč / ks
Ihned k dodání
Varianta
Můžeme doručit do:
20.6.2024

DirectStream DAC konvertuje všechny digitální hudební soubory na 10× DSD , čímž vzniká dokonale lineární zvuk bez hran, který zaručí, že budou zobrazeny chybějící detaily ve vaší hudbě. Uvedená cena je včetně modulu Bridge II.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DirectStream DAC konvertuje všechny digitální hudební soubory na 10× DSD , čímž vzniká dokonale lineární zvuk bez hran, který zaručí, že budou zobrazeny chybějící detaily ve vaší hudbě. Produkt roku v ocenění Stereophile a TAS, Darko Knock Out, výběr redakce a ocenění Golden Ear. 

DirectStream je jedním z nejpozoruhodnějších DACS, které kdy byly postaveny a recenzenti souhlasí.Ručně psaná, diskrétní konverze zalo žená na dokonalosti, která odhaluje všechny chybějící informace skryté ve vašem digitálním audio médiu. PCM nebo DSD s vysokým rozlišením jsou profesionálně vzorkovány ve DirectStream až dvakrát více rychlosti DSD a výstupu jako čistý analog přímo do vašeho zesilovače nebo předzesilovače.

Poté, co načtená a "srovnaná" data odejdou z digitálního transportu, přichází ke slovu D/A převodník. Ten je uzavřený v prakticky identickém těle (co do váhy a rozměrů dokonce úplně stejném) jako transport, tj. v hliníkovém šasi s kulatými rohy a horní plochou v provedení klavírního laku. I tady je spínací tlačítko trochu maskované do podoby loga výrobce, čelní panel má ale v pouze velký barevný dotykový displej v pravé části.

To zajímavější je pochopitelně vzadu, kde najdete všechny konektory, které si jen můžete přát. Paleta digitálních vstupů zahrnuje dvojici I2S, pro než je samozřejmě i tady zvolena HDMI podoba, po jednom pak jsou zastoupeny AES/EBU, koax, optika a USB pro spojení s počítačem. Zpracovaný signál můžete vyvést buď symetrickými XLR konektory nebo nesymetrickými RCA.

V levé části zadního panelu je krom napájecí zásuvky opět slot pro SD kartu pro softwarové aktualizace, nad ním se otevírá prostor pro modul Bridge, neboli streamovací rozhraní.

Začněme právě modulem Bridge II - ten otevírá pro tento převodník svět streamování nejen z lokální sítě, ale také třeba z TIDAL či Spotify a to včetně podpory MQA. Řešení nemá vlastní ovládací aplikaci, ale lze ho "krmit" jakoukoliv aplikací s podporou UPnP. Modul je také kompatibilní s knihovnou / systémem Roon.

Samotný D/A převodník pak pracuje s jedním hlavním principem a sice že zpracování jakýchkoliv dat je nutné provádět v podobě jednobitového DSD streamu - proto všechna vstupní data prochází upsamplingem na dvacetinásobné DSD za pomoci 66 bitových FIR filtrů - to je vlastně podstata DirectStream řešení. To vše probíhá v FPGA, jak výrobce uvádí v pěkném diagramu, celý proces je vlastně výrazně jednodušší, než kdyby se používal některý z dostupných multibitových Delta-Sigma čipů.

Převedený analogový signál prochází na výstupu pouze pasivní filtrací, i to je velký rozdíl oproti většině konkurentů. Zesílení signálu mají na starosti video zesilovače s velkým výkonem pracující ve třídě A, přes které signál prochází dále do výstupního transformátoru.

Platforma DirectStream pak zajišťuje i regulaci hlasitosti, o níž výrobce říká, že je v celém rozsahu "bit perfect". Tím by nemělo dojít k žádné ztrátě nebo zkreslení signálu bez ohledu na nastavenou výstupní úroveň.

Napříč celým procesem zpracování signálu je pak přesnost zajišťována i tím, že je tu pouze jediný zdroj hodinového signálu - konkrétně řešení navržené na míru firmou Crystek, což je renomovaný výrobce všeho, co nějak souvisí s časováním. 

( převzato z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Převodníky
Záruka: 2 roky
Frekvenční rozsah: 20-20kHz (±0.25dB)
 Výstupní impedance:  100Ω (RCA) / 200Ω (XLR)
 Vstupy (pouze digitální):  2x I2S ( HDMI), 1x S/PDIF RCA, 1x TosLink, 1x USB, 1x Rear Panel Upgrade Slod
 Výstupy (pouze analogové):  1 x Chassis Mount RCA, 1x XLR
THD & IM @ 1KHz (plný rozsah):  <0,03%
Formát: PCM nebo DSD
Vzorkovací frekvence (PCM): 44,1 kHz, 48,0 kHz, 88,2 kHz, 96,0 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz
 Délka slova (PCM): <span class=
 Datová rychlost (DSD):  Standardní (2.8MHz) nebo Double (5.6MHz) DoP na všech vstupech, stejně jako syrové DSD na vstupy I2S
 Zpracování vstupů:  170MHz
 Zpracování signálu:  50MHz
Synchronní vzorkování, všechny vstupy: 28,224 MHz
Digitální ovládání hlasitosti: Nulová ztráta přesnosti
Váha: 13,5 kg
Přepravní váha: 19 kg
Rozměry: 36 x 43 x 10 cm
Přepravní rozměry: 52 x 61 x 25 cm
Barevné provedení: Silver ( stříbrná )  Black ( černá )

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz