Brinkmann Ront III

Kód: 4097
Značka: Brinkmann
ZDARMAZDARMA
Brinkmann roent3
9 999 999 Kč / ks
Ihned k dodání
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Na první pohled se zdá, že použít elektronky pro nízkonapěťové napájení gramofonu je bláznivý nápad. Proč to tedy děláme? Zjistili jsme, že vakuum v usměrňovacích elektronkách nejen izoluje jejich desky od katod, ale také napájecí vedení od obvodů pohonu. díky tomu "RöNt" funguje jako prvotřídní filtr napájecího vedení pro naše gramofony. Vyčištění sítě znatelně zlepšuje zvuk z hlediska čistoty, otevřenosti a prostorovosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

RöNt III je třetí generace elektronkového napájecího zdroje pro použití se všemi gramofony Brinkmann. Tento výrobek debutuje patentovaným "Simulátorem usměrňovacích elektronek" společnosti Brinkmann, který kombinuje vyšší výkon s doživotní spolehlivostí. Stejně jako všechny výrobky Brinkmann Audio je i RöNt evoluční konstrukcí, zdokonalenou během 25 let nepřetržité výroby. V souladu s touto filozofií nezastarávání je možné některé pokroky nového modelu zpětně instalovat na starší verze.

Původní model RöNt debutoval v roce 1995 a byl výsledkem experimentů Helmuta Brinkmanna s elektronkami na všech místech zvukové signálové cesty. Zjistil, že vakuum v usměrňovacích elektronkách nejen izoluje jejich desky od katod, ale také izoluje napájecí vedení od obvodů pohonu, což umožnilo, aby RöNt fungoval jako aplikačně specifický čistič napájecího vedení pro gramofony Brinkmann a zlepšil jejich zvuk z hlediska čistoty, transparentnosti a rozměrů.

V roce 2007 představila společnost Brinkmann na zakázku vyrobené motory "Sinus" s přímým pohonem a řemenovým pohonem, které byly navrženy a vyrobeny výhradně pro použití v gramofonech Brinkmann. Motory Sinus vyžadovaly větší proud než jednotky Pabst používané v dřívějších stolech Brinkmann, což si vyžádalo vývoj motoru RöNt II. Obvod byl změněn na jednosměrnou topografii třídy A, která nabízela plynulejší a transparentnější výkon. RöNt II využíval dvě pentody s vysokým proudem a nízkým odporem (PL36) a jeden usměrňovač s plnou vlnou (5AR4/GZ34).

V průběhu let se nabídka kvalitních usměrňovacích elektronek 5AR4/GZ34 stala velmi omezenou; v důsledku toho byla společnost Brinkmann nucena dodávat ruské usměrňovací elektronky, jejichž zvukové vlastnosti a spolehlivost nejsou optimální. Společnost Brinkmann naštěstí vnímala nedostatek jako příležitost k inovacím...

Charakteristickým znakem modelu RöNt III je "Simulátor usměrňovacích elektronek", který vytvořil Helmut Brinkmann a který pojmenoval "BZ34" na počest elektronky GZ34/5AR4 použité dříve v modelu RöNt II. BZ34 plní identickou funkci, ale bez výkonového driftu, stárnutí a případného selhání, kterému podléhají všechny vakuové elektronky. Výchozím bodem pro vývoj BZ34 byla elektronka Mullard NOS (New, Old Stock) GZ34, která v modelu RöNt II zní nejlépe. (Z tohoto důvodu je lampa Mullard standardně dodávána v modelu RöNt II, který je součástí výroční edice Brinkmann Balance). NOS elektronky Mullard GZ34 jsou velmi vzácné a velmi drahé, proto je nelze použít v sériově vyráběném komponentu. Složitý obvod BZ34 napodobuje funkci a zvuk elektronky GZ34 NOS Mullard, aniž by měl její nevýhody v podobě opotřebení a poruchovosti. BZ34 má neomezenou životnost, bezchybnou spolehlivost a výkon, který zůstává trvale vynikající po celá desetiletí používání. V souladu s konstrukční filozofií společnosti Brinkmann "Future-Proof" používá BZ34 stejný osmičkový konektor jako usměrňovací elektronka 5AR4/GZ34, kterou nahrazuje, takže ji lze dodatečně namontovat do stávajících jednotek RöNt II. Instalací našeho BZ34 mohou majitelé jednotek RöNt II využívat naše nejnovější technologické pokroky a chránit tak své investice tím, že se starší jednotky mohou přiblížit výkonu, životnosti, spolehlivosti a konzistenci našich nejmodernějších jednotek RöNt III, které ve všech těchto oblastech nabízejí ještě větší výhody.

Kromě BZ34 obsahuje RöNt III další úpravy obvodů včetně přepracované vysokonapěťové cesty pro větší transparentnost, hmatatelnější a rozměrnější zvuk, stejně jako více hudebních detailů a "Flow". RöNt III těží také z vylepšených transformátorů. RöNt II a RöNt III jsou jinak z hlediska vlastností a estetiky identické. Oba jsou 100% kompatibilní se všemi gramofony Brinkmann Audio.

Brinkmann RöNt III - Specifikace
Volitelné napájení pro všechny gramofony
Příkon: cca 80 W
Výstupní napětí:  stabilizované na 24 ..25 VDC
Výstupní proud:  0...500mA peak
Životnost:  více než 10 000 hodin
Elektronky:  2x PL36 , 1x BZ34 elektronkový simulátor
Rozměry:  180 x 65 (100) x 310 mm (šxvxh) (s žulou)
Hmotnost:  s žulou cca. 12 kg
Rozsah dodávky:  napájecí zdroj, napájecí kabel, žulový podstavec

Recenzi z našeho studia naleznete zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofony
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz