REL S/510

Subwoofery anglické firmy REL Acoustics platí za seriózně pojatá audiofilská řešení a ani přítomnost základní řady HT, zaměřené na hry, domácí kino a atraktivní cenovku, na tom nic nemění. Stálicí výrobního programu je pak řada S, která se nachází hned pod obrovskými referenčními modely. Série S prošla inovací a jejím základním kamenem se stal model S/510, kompaktní subwoofer klasického střihu, který by měl být podle výrobce výkladní skříní toho, co dokáže REL vtěsnat do běžně použitelných rozměrů.

Číst dále

McIntosh MTI100

Dítě pracovitosti a nápaditosti Franka McIntoshe netřeba představovat - ve světě získala tato elektronika mimořádný status, ať už za tím je skutečnost, že jako jedna za mála nabízí skutečně kompletní sortiment audio-video zařízení, nebo třeba to, že kombinaci tyrkysové, zelené a černé, která jí symbolizuje, prostě musíte buď zbožňovat, nebo z duše nenávidět. McIntosh by se pak dal z celosvětového pohledu nazvat čímsi jako "stylovým high-endem". Právě proto nepřekvapí "čuch" firmy na to, co by měla vyrobit a právě proto by měl vážně brán i "integrovaný gramofon" MTI100.

Číst dále

Na návštěvě u B&W

Bylo září, byl to Brighton, víkendová destinace anglické smetánky, bylo krásně vlahé, bezvětrné počasí. A byl čas jít se opět podívat do sousedního městečka Worthing, kde už desítky let sídlí Bowers&Wilkins (protože Worthing je rodiště Johna Bowerse) a kde vyrábí svou vrcholnou řadu 800. Procházku světem moderních technologií bychom přáli každému, kdo má rád dobrý zvuk.

Číst dále