McIntosh MTI100

Dítě pracovitosti a nápaditosti Franka McIntoshe netřeba představovat - ve světě získala tato elektronika mimořádný status, ať už za tím je skutečnost, že jako jedna za mála nabízí skutečně kompletní sortiment audio-video zařízení, nebo třeba to, že kombinaci tyrkysové, zelené a černé, která jí symbolizuje, prostě musíte buď zbožňovat, nebo z duše nenávidět. McIntosh by se pak dal z celosvětového pohledu nazvat čímsi jako "stylovým high-endem". Právě proto nepřekvapí "čuch" firmy na to, co by měla vyrobit a právě proto by měl vážně brán i "integrovaný gramofon" MTI100.

Číst dále

Na návštěvě u B&W

Bylo září, byl to Brighton, víkendová destinace anglické smetánky, bylo krásně vlahé, bezvětrné počasí. A byl čas jít se opět podívat do sousedního městečka Worthing, kde už desítky let sídlí Bowers&Wilkins (protože Worthing je rodiště Johna Bowerse) a kde vyrábí svou vrcholnou řadu 800. Procházku světem moderních technologií bychom přáli každému, kdo má rád dobrý zvuk.

Číst dále

Chord M Scaler + TT 2

Britský malovýrobce Chord Electronics z jihovýchodního cípu Anglie, dítko sympatického Johna Frankse, platí za jednoho z nejlepších výrobců D/A převodníků na světě (a ne že by zbytek jejich portfolia také nepatřil na výsluní high-endové elektroniky) - je to hlavně díky tomu, že Franks kdysi učinil šťastnou volbu a začal spolupracovat s Robem Wattsem, jehož svébytný pohled na řešení výzev digitálního světa zjevně funguje. Nejnovější hračkou, kterou Watts navrhl, je Hugo M Scaler, digitálně-digitální procesor.

Číst dále