Paradigm XR 11

Kód: 4073/BLA 4073/WAL 4073/BLA2 4073/MID Zvolte variantu
Novinka
Značka: Paradigm
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Paradigm Sub XR11 black piano
137 290 Kč / ks
Do 10 dnů Do 10 dnů Do 10 dnů Do 10 dnů Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
12.6.2023 12.6.2023 12.6.2023 12.6.2023 Zvolte variantu

11" (279 mm) ultra-vysoký měnič Excursion Driver se systémem Trilinear Suspension a technologií Active Ridge Technology (ART™), uzavřená skříň s vyztužením Cascade-Fusion™ Bracing a ADVANCED Shock-Mount™, vestavěný 1 100W RMS (2 200W Dynamic Peak) zesilovač třídy D, ovládání aplikací přes chytrý telefon a funkce Anthem Room Correction (ARC®) v ceně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stejně jako u oceňované řady reproduktorů Founder byl náš přístup jednoduchý. Při navrhování XR jsme pečlivě zkoumali a navrhovali každou součástku a dílčí komponent tak, aby byly optimální pro svůj specifický účel a aby se jednotlivé části vzájemně doplňovaly, což vedlo k vytvoření produktu, který je skutečně větší než součet jeho částí.

Při vývoji XR byl nejdůležitější výkon. Ve společnosti Paradigm však skutečně věříme v naši mantru "Umění objímá vědu", takže luxusní kabinet XR je akusticky inertní a vizuálně ohromující na pohled.

Tyto subwoofery Made in Canada skutečně nově definují, co byste měli od subwooferu této kategorie očekávat: V této kategorii se objevují nové subwoofery: Mozek, krása a síla.

Skříň XR ztělesňuje naši filozofii "Umění objímá vědu". Je dokonalým doplňkem každého systému a dokonale ladí s naší oceňovanou řadou reproduktorů Founder, která je dokonce k dispozici ve stejných nádherných povrchových úpravách ořech, černý ořech, klavírní čerň a exkluzivní třešeň Midnight Cherry.

Hranatý design skříně XR je nejen záměrně krásný, ale také záměrně funkční. Geometrický profil elegantně rozkládá masivní zátěž spojenou s umístěním výkonného wooferu uvnitř a poskytuje větší pevnost a tuhost než tradiční obdélníkové konstrukce. Zakázková 2" tlustá přední přepážka z MDF dodává skříni další tuhost a funguje jako páteř nezbytná k tomu, aby odolala brutálním silám masivního wooferu a magnetu uvnitř.

Kaskádové zpevnění Cascade-Fusion
Kaskádové vyztužení Cascade-Fusion dále zvyšuje tuhost kabinetu pro maximální akustickou přesnost a zároveň rozbíjí stojaté vlny uvnitř, což zajišťuje větší přesnost a čistotu basů.

Věděli jste, že?

Během raného vývoje dokázaly woofery XR svou hrubou silou rozdělit testovací skříně ve švech! Logickým řešením bylo kaskádovité vyztužení Cascade-Fusion, které tomuto legendárnímu basovému receptu dodalo pevnost a krásu.

Optimalizované a účelově vytvořené FEA
I zesilovač byl navržen s ohledem na tvar a funkci. Jeho konstrukce optimalizovaná metodou konečných prvků a účelově sestavená konstrukce zajišťuje, že se neztratí žádná strukturální integrita. Jeho žebrovaná konstrukce naopak funguje jako účinný chladič, který bez námahy odvádí teplo z masivního výkonového zesilovače a zajišťuje účinné chlazení pro dlouholetý bezstarostný provoz a stabilní výkon.

Nejlepší povrchové úpravy prémiové třídy ve své třídě
Skříně XR jsou nabízeny v řadě krásných povrchových úprav prémiové kvality: Ořech a černý ořech mají hladký saténový povrch s výraznou kresbou dřeva. Naše exkluzivní varianty Midnight Cherry a Piano Black mají luxusní ručně broušenou povrchovou úpravu s vysokým leskem.

Pokročilá technologie pro montáž nárazů
Exkluzivní výložníky Paradigm s technologií Advanced Shock-Mount jsou navrženy s vícevrstvými durometrickými pryžovo-kovovými matricemi, které poskytují špičkovou izolaci, jejíž výhody lze měřit a slyšet v reálném světě.

Nejenže to přináší přesnější zvuk a zároveň zvyšuje výkon při nízkých frekvencích, ale je to také technologie šetrná k sousedům.

Izolací mohutných sil generovaných basovým reproduktorem Ultra Long Throw Trilinear Suspension zabraňujeme přenosu této energie na vaši podlahu. To výrazně snižuje rušivé chrastění a vibrace způsobené basy v místnosti a pomáhá předejít stížnostem na hluk ze sousedních prostor a od sousedů.

lepší už to nebude..
Jednoduše řečeno, reproduktory XR jsou nejvýkonnějšími reproduktory, jaké kdy společnost Paradigm vytvořila. Jejich výkon je tak vysoký, že některé z našich testovacích skříní byly doslova rozbity obrovskými silami, které v nich vznikaly. Ačkoli jsou neuvěřitelně výkonné a schopné extrémního výkonu, výkon bez kontroly nemá smysl. Za tímto účelem je woofer XR také konstrukcí se super nízkým zkreslením, která výrazně překonává své zamýšlené konkurenty nejen ve zkreslení, ale i v maximálním výkonu, zejména u takto kompaktního a krásného subwooferu.

Dvoumotorové trilineární zavěšení s velmi dlouhým rozsahem otáčení
Ultra Long Throw Trilinear Suspension modelu XR, který představuje další pokrok v konstrukci wooferů, je uzemněn systémem centrování s dvojitým pavoukem, který zajišťuje, že masivní woofer si zachovává čistý, lineární pohyb a zároveň posouvá hranice svého exkurzního rozsahu. XR používá konstrukci s dělenou cívkou s opačně navinutými závity na každé cívce, což účinně eliminuje nelinearitu motoru. Vysokoteplotní dráty (lepidla dimenzovaná na 450° F/232 °C) zajišťují dlouhodobou spolehlivost a velmi vysoký výkon. Ke zvýšené tuhosti přispívají ventilované tvarovky Apical™.

Věděli jste, že?

Vývoj a zdokonalování této exotické konstrukce trvaly více než tři roky a zabraly tisíce hodin. Zakladatel společnosti Paradigm, Scott Bagby, dohlížel na vývoj tohoto monstrózního wooferu, aby bylo zaručeno, že nic nezůstalo na stole.

Maximální výkon, Minimální plocha
Je snadné získat silné basy s masivní skříní, ale dosažení takové úrovně výkonu při tak praktických rozměrech vyžaduje hodně vědy a inženýrství.

Aby tedy inženýři společnosti Paradigm ještě více zlepšili poměr výkonu a velikosti modelu XR, použili systém vertikálního uchycení, díky němuž se do stejného prostoru vešlo více wooferů, čímž se maximalizoval možný výkon a zároveň se udržela plocha subwooferu pod kontrolou.

V kombinaci s exkluzivní technologií Active Ridge společnosti Paradigm, která maximalizuje zdvih wooferu, získáte vítězný recept na čisté, artikulované a silné basy ideální pro jakoukoli třídu hudby nebo systém domácího kina.

Až 2,2 kW silného a čistého výkonu
Žádný subwoofer není kompletní bez správného zesilovače a u subwooferů XR jsme balíček doplnili masivně výkonnými a čistými zesilovači o výkonu 1,1 kW nebo 2,2 kW. Díky kolosálním výkonovým rezervám a masivním výstupním schopnostem wooferu s technologií Ultra Long Throw Trilinear Suspension dosahují subwoofery XR bezproblémového zvuku i během těch nejnáročnějších hudebních pasáží nebo filmových soundtracků.

Tepelný management
Konstrukce zesilovače zajišťuje nejen výkon, ale také účinné pasivní chlazení obrovského výkonu, které zajišťuje dlouholetý bezstarostný provoz.

Díky přesnému měření místnosti v reálném čase software poslouchá, jak se subwoofer chová ve vaší jedinečné sestavě, a porovnává to s ideálním výkonem pro váš konkrétní prostor.

Po dokončení složitých výpočtů se do subwooferu nahraje korekční křivka, která vyhladí nepravidelnosti a nedokonalosti způsobené specifickým zvukovým projevem vaší místnosti a ponechá pouze ten nejideálnější výkon pro vaše jedinečné podmínky.

Výsledkem konkurenčních systémů je často mnohem nižší basový výkon než před spuštěním systému. Tato řešení obvykle dokážou snížit pouze špičky výkonu, aby vyhladily frekvenční odezvu, což znamená, že ztrácíte energii basů, abyste dosáhli přesnějších výsledků. Se systémem ARC Genesis dokážeme nejen zkrotit tyto špičky, ale také zvýšit nízké body, což znamená, že neztrácíte výstup. Získáte pouze přesnost, preciznost a věrnost.

Dálkové nastavení a ovládání

Výkon bez ovládání nemá smysl, a proto jsme k ovládání a ladění výkonu XR přidali naši jednoduchou a výkonnou mobilní aplikaci Control App.

Subwoofery byly pro většinu majitelů tradičně produktem ve stylu "nastav a zapomeň", zejména proto, že provádět úpravy za chodu obvykle znamenalo vstát a jít k subwooferu otočit knoflíkem, což v dnešním světě není zrovna nejpohodlnější.

Naše aplikace Control App poskytuje rychlý a snadný přístup ke všem nastavením a úpravám zvuku XR, včetně hlasitosti, fáze, dolnopropustného filtru, režimu DSP a dalších, a to vše z pohodlí vašeho sedadla. To také znamená, že můžete slyšet účinky svých úprav přímo z místa poslechu v reálném čase, takže ladění je přesnější a rychlejší než kdykoli předtím.

Kompatibilní s Founder Series

Uzavřená konstrukce

Reproduktor 11’’/279mm

1100W RMS (2200W špičkový výkon) Class-D

LFR: 14Hz (-3dB)

XLR vstup

Možnost ovládání přes aplikaci

Anthem Room Correction (ARC®) kalibrace

Rozměry 41x39x43cm, hmotnost 29kg

Podrobné technické parametry naleznete v souvisejících souborech.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz // //