Paradigm Founder 90C

Kód: 3756/BLA 3756/CER 3756/MID 3756/WAL Zvolte variantu
Značka: Paradigm
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA 96 720 Kč –4 %
founder 90c cherry 3
96 720 Kč –4 % 91 890 Kč / ks
Objednáno Objednáno Objednáno Objednáno Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
4.7.2024 4.7.2024 4.7.2024 4.7.2024 Zvolte variantu

Founder není obyčejný reproduktor. Každá součástka, velká i malá, byla prozkoumána do nejmenšího detailu. Každá součástka byla důkladně prozkoumána, navržena a zkonstruována, výhradně pro Founder's. Pro akustickou platformu byly vyvinuty nové patentované technologie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová platforma kabinetu není jen ohromující design, její jedinečný tvar a integrované konstrukční výztuhy přinášejí akustický výkon, kterému se tradiční hranaté boxy nemohou rovnat. Díky tomu, že žádný prvek nebyl ponechán bez povšimnutí, je Founder's mnohem více než jen součtem svých částí.

Během našeho vyčerpávajícího výzkumu, návrhu a inženýrského procesu jsme se pozorně a pečlivě zabývali tím, jak reproduktory interagují se svým okolím. Současný domácí interiér představuje designovou výzvu, která se v posledním desetiletí stala ještě výraznější. Kámen, sklo a dřevo se staly oblíbenými materiály a převládají otevřené koncepty. Design reproduktorů Founder se vyvíjel spolu s tímto trendem a je dokonale uzpůsoben k tomu, aby poskytoval maximální výkon v místnostech, které by byly pro tradičně navržené reproduktory výzvou. Ať už si užíváte filmy a hudbu v tradičnějším poslechovém prostoru, nebo je váš domov jako ze stránek časopisu Architectural Digest, můžete si být jisti, že reproduktory Founder budou znít stejně dobře, jako vypadají.

Když říkáme "přesnost", máme na mysli nuance, detaily a realističnost, kterých je dosaženo, když se řečník "trefí". Řada Founder obsahuje mnoho nových pokroků v oblasti designu, materiálů a konstrukce, které poskytují výkon definující třídu.

Vysokofrekvenční měnič z hliníkové hořčíkové keramiky (AL-MAC™)
Každý vysoce výkonný reproduktorový měnič (v tomto případě výškový reproduktor) musí být velmi pevný (aby nedocházelo ke zkreslení) a zároveň velmi lehký (aby byl hbitý, citlivý a přesný). Tato snaha o konstrukci a inženýrství vedla průmysl k vyzkoušení mnoha různých exotických materiálů. Některé z nich našly praktické uplatnění a mnohé nikoli. AL-MAC je naše jedinečná směs hliníku, hořčíku a keramických materiálů; každý z nich přispívá ke konečnému cíli, kterým je větší přesnost a realističnost. Jejich speciální vlastnosti přispívají k výslednému produktu, který je nejen pevný a lehký, ale ztělesňuje přirozenou antirezonanci, která zajišťuje, že výškový reproduktor nezní dobře jen "na papíře", ale v reálném světě zní skutečně neuvěřitelně. Špičková technologie se skutečnými výhodami v praktickém použití - to je to, co řada Founder představuje.

Hliníkovo-hořčíkový (AL-MAG™) středotónový měnič
Podobně jako jsme měli na mysli cíle při vývoji výškového reproduktoru AL-MAC, byl AL-MAG navržen tak, aby přinesl stejně vysokou úroveň výkonu do oblasti, kde jsou naše uši nejcitlivější, tedy do středního pásma. Pokud jste někdy četli recenze reproduktorů, středovému pásmu se obvykle věnuje velká pozornost, a to právem. Lidský sluch klade ze své podstaty důraz na věci, jako jsou hlasy, abychom věděli, kdy komunikujeme s někým známým. Vzpomeňte si, jak okamžitě rozpoznáte hlas svého oblíbeného nahrávacího umělce nebo herce. Naším cílem zde bylo, aby středový reproduktor zněl co nejrealističtěji. Není to koneckonců důvod, proč máte pěkný audiosystém? Aby to znělo, jako byste "tam byli"? Díky technologii AL-MAG se řada Founder přiblížila o další krok.

Basový reproduktor CARBON-X Unibody s mimořádně vysokým zkreslením
Základ našeho poslechu začíná u nejnižších frekvencí. Ve snaze o maximální čistotu jsme vyvinuli novou technologii, vysoce výkonné basové měniče pro použití ve větších podlahových modelech řady Founder. Tyto měniče využívají jednodílnou konstrukci kuželu pro větší pevnost, zejména při vyšších hlasitostech, s co nejnižší hmotností, aby byl zřetelně slyšet každý detail. V kombinaci s charakteristickými technologiemi Paradigm ART Surround a Shock-Mount získáte basový reproduktor, který je detailní a výkonný, jak má být.

Zabalení neuvěřitelných technologií do reproduktoru nic neznamená, pokud se jejich přínos nedostane k vašim uším. Naši inženýři se postarali o to, abyste výsledky jejich tvrdé práce slyšeli v jakémkoli prostředí.

Obličejový sférický vlnovod (OSW™)


Prostory, ve kterých žijeme a posloucháme, se v průběhu let výrazně změnily. A zatímco se domácí interiéry vyvíjely, mnohé technologie reproduktorů s nimi nedržely krok. Jsme přesvědčeni, že reproduktory by měly být přirozeným rozšířením vzhledu a atmosféry vašeho pokoje a zároveň by měly poskytovat znatelný a reálný nárůst výkonu. Vstupte do vlnovodu OSW™ (Oblate Spherical Waveguide) výškového reproduktoru, který nabízí pouze společnost Paradigm.

OSW™ pomáhá reproduktorům řady Founder vyrovnat se s výzvou, kterou představuje moderní prostředí, jež je větší, otevřenější a plné odrazivých povrchů. Technologie OSW™ využívá přesnou, přirozenou geometrii, která pomáhá soustředit výstup výškového reproduktoru tam, kde je to důležité, do poslechového prostoru. S pohybem do stran poslechového prostoru se výkon výškového reproduktoru postupně snižuje, čímž se zamezí odrazům v místnosti, které narušují výkon. Snížení výkonu na okraji místnosti znamená, že zvuk nebude rušit ostatní, kteří mohou být v doslechu, ale chtějí zaměřit svou pozornost jinam. Ve spojení s větší a výkonnější strukturou magnetu/motoru s vyšší účinností a nižším zkreslením vám systém OSW™ poskytne lepší zvuk tam, kde ho chcete, a méně rušivý zvuk tam, kde ho nechcete. Skutečné řešení pro skutečný život.

Detail, čistota, přesnost, věrnost - to jsou slova, která často označují kvalitu zvuku, ale co kvantita? Rekonstrukce živého vystoupení vyžaduje dynamiku neboli schopnost reprodukovat tiché zvuky, hlasité zvuky a vše mezi tím. Podívejme se, jak řada Founder reprodukuje nejširší a nejsilnější dynamiku.

Zvýšení využitelného výkonu snížením zkreslení
Všechny technologie společnosti Founder, od měničů až po nožičky a vše mezi nimi, jsou navrženy tak, aby snižovaly zkreslení a poskytovaly co nejpřesnější zvuk. Studie prokázaly, že posluchači jsou tolerantnější k vysokým úrovním výkonu, pokud je zkreslení nižší. To v podstatě dokazuje, že nám vadí "šum" ve zvuku, ne nutně hlasitost. Pro ty, kteří mají rádi hlasitý zvuk, je řada Founder plná technologií, které snižují zkreslení a zvyšují použitelnou výstupní hlasitost. Pokud rádi zesilujete, byť jen občas, jsou sluchátka Founder ideálním řešením, které poskytuje přirozenější, přesnější a příjemnější zvuk nejen při nižších hlasitostech, ale i když je čas to pořádně rozjet. Lepší zvuk po celou dobu, to je cesta.

Komponenty s vysokým výkonem a vysokou účinností
Jeden známý citát říká: "Výkon bez řízení není nic" a my s ním nemůžeme než souhlasit. Proto Paradigm navrhuje reproduktory, které znějí čistě, kontrolovaně a detailně při jakékoli hlasitosti. Toho dosahujeme tím, že všechny komponenty reproduktorů jsou navrženy pro maximální výkon a výstup. Pokud zvládnou vysoký výkon, vše ostatní je procházka růžovým sadem. Kmitací cívka a struktura magnetu jsou "místem, kde se guma potkává s vozovkou", pokud jde o dynamiku. Jsou to dvě kritické součásti, které skutečně pohybují kuželkou reproduktoru tam a zpět a vytvářejí zvuk.

Řada Founder je navržena s magnety s vysokou hustotou výkonu, kuželovým obklopením s vysokou výhybkou a vícevrstvými kmitacími cívkami. Dokonce i chlazení měničů je řešeno tak, aby vše zůstalo v klidu i během těch nejnáročnějších hudebních pasáží nebo intenzivních akčních scén. Tyto díly jsou pečlivě navrženy tak, aby nejen zvládly větší výkon, ale také aby byla zachována silná kontrola nad měniči pro další snížení zkreslení a zvýšení maximálního využitelného výkonu. Koneckonců, pokud reproduktor nezní dobře při hlasitém hraní, pak opravdu nemůže hrát hlasitě. Kromě návrhu komponentů pro přehrávání s vysokým výkonem jsme věnovali pozornost také účinnosti.

V tomto případě to znamená nacpat co nejvíce výkonu do menšího prostoru. Tradiční moudrost říká, že "posunutí nelze nahradit", takže aby reproduktor hrál hlasitěji, musí být větší. Je sice pravda, že velké reproduktory obecně zvládají vyšší hlasitost lépe než malé, ale existuje i jiné řešení: technologie. Inženýři společnosti Paradigm přišli na způsob, jak zvětšit využitelnou plochu membrány a zároveň ji vměstnat do stejného fyzického prostoru. Když výrobci uvádějí velikosti wooferů (5,25", 6,5" atd.), obvykle měří celý rám wooferu, nikoli pouze využitelnou plochu membrány. To se může u jednotlivých značek značně lišit. Díky našemu exkluzivnímu "vertikálnímu montážnímu systému" poskytuje řada Founder u svých 5,5", 6", 7" a 8" wooferů větší využitelnou plochu kónusu než konkurenční konstrukce inzerující "větší" velikosti. Větší výkon a menší objem může být jen dobře. Nejsou inovace úžasné?

Vysokofrekvenční ovladač AL-MAC™
Výškový reproduktor Founder je 1" (25 mm) hliníkovo-hořčíkovo-keramická (AL-MAC™) kopulka s patentovaným oblým sférickým vlnovodem (OSW™) a perforovanou čočkou pro vyrovnání fáze (PPA™).

Středotónový měnič AL-MAG™
Středotónový reproduktor Founder je 6" (152 mm) kužel z hliníku a hořčíku (AL-MAG™) s perforovanou čočkou pro fázové vyrovnávání (PPA™), pokročilým izolačním montážním systémem SHOCK-MOUNT™ a 2" vysokoteplotní vícevrstvou kmitací cívkou s odvětrávanou přední částí Apical™.

Krásné povrchové úpravy prémiové kvality
Skříně řady Founder jsou nabízeny v různých krásných povrchových úpravách prémiové kvality: Ořech a černý ořech mají hladký saténový povrch s výraznou kresbou dřeva. Naše exkluzivní varianty Midnight Cherry a Piano Black mají luxusní ručně broušenou povrchovou úpravu s vysokým leskem.

Foto pouze ilustrační, stojany nejsou v ceně

Paradigm_founder_barevník

 

SPECIFICATIONS
DESIGN 4-driver, 2 passive radiator, 3 way center channel, sealed enclosure
CROSSOVER 2nd order electro-acoustic at 2.5 kHz (tweeter), 2nd order @ 500 Hz (bass)
FREQUENCY RESPONSE ON-AXIS ±2dB from 55 Hz - 23 kHz
HIGH FREQUENCY DRIVER Coaxial 1" (25mm) AL-MAC™ Ceramic Dome with Oblate Spheroid Waveguide (OSW™) and Perforated Phase-Aligning (PPA™) Tweeter Lens, ferro-fluid damped / cooled, Patent Pending Dual Gap Motor Structure
BASS FREQUENCY DRIVER 
 

" data-original-title=" BASS FREQUENCY DRIVER" style="box-sizing: inherit; background-color: transparent; text-decoration: none; touch-action: manipulation; color: #000000; transition: all 0.3s ease 0s;">Two 7" (177mm) Ultra-HighExcursion CARBON-X™ Unibody Cone, Gen3 Active Ridge Technology (ART™) with Vertical Mounting System, Advanced SHOCK-MOUNT™ Isolation, and a 1.5” high-temp multi-layered voice coil with ventilated Apical™ former

MIDRANGE FREQUENCY DRIVERCoaxial 6” (152mm) AL-MAG™ Cone with SHOCK-MOUNT™ Isolation Mounting System, a 2” high-temp multi-layered voice coil with Apical™ former, Patented Dual-Sync™ Continuous Flux MotorLOW FREQUENCY EXTENSION37 Hz (DIN)SENSITIVITY ROOM / ANECHOIC94 dB / 91 dBFREQUENCY RESPONSE 30° OFF-AXIS±2dB from 55 Hz - 17 kHzSUITABLE AMPLIFIER POWER RANGE15 - 260 wattsMAXIMUM INPUT POWER200 wattsIMPEDANCECompatible with 8 ohmsDIMENSIONS HXWXD8.9” x 35.7” x 12.9” (22.6cm x 90.8cm x 32.7cm)WEIGHT48 lbs (21.8 kg) eachFINISHESPiano Black, Black Walnut, Midnight Cherry, Walnut

Doplňkové parametry

Kategorie: Reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz