Paradigm Founder 80F

Kód: 3507/BLA2 3507/BLA 3507/MID 3507/WAL Zvolte variantu
Značka: Paradigm
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA 143 520 Kč –4 %
founder 80f black piano
143 520 Kč –4 % 136 390 Kč / pár
Ihned k dodání Objednáno Objednáno Objednáno Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
21.6.2024 8.7.2024 8.7.2024 8.7.2024 Zvolte variantu

4 měniče, 2,5 pásmová sloupová reprosoustava

Přesnost. Kontrola. Dynamika.
To jsou pilíře, na kterých byla řada Founder postavena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednou za čas se objeví něco výjimečného, co změní pravidla. Dokonalá kombinace technologie, designu a výkonu. Na začátku vývoje Founderu jsme věděli jednu věc, že když se umění spojí s vědou, je možné všechno, a překonali jsme naše nejdivočejší očekávání.

Founder není obyčejný reproduktor. Každá součástka, velká i malá, byla prozkoumána do nejmenšího detailu. Každá součástka byla důkladně prozkoumána, navržena a zkonstruována, výhradně pro Founder's. Pro akustickou platformu byly vyvinuty nové patentované technologie. Nová platforma kabinetu není jen ohromující design, její jedinečný tvar a integrované konstrukční výztuhy přinášejí akustický výkon, kterému se tradiční hranaté boxy nemohou rovnat. Díky tomu, že žádný prvek nebyl ponechán bez povšimnutí, je Founder's mnohem víc než jen součtem svých částí.

Během našeho vyčerpávajícího výzkumu, návrhu a inženýrského procesu jsme se pozorně a pečlivě zabývali tím, jak reproduktory interagují se svým okolím. Současný domácí interiér představuje designovou výzvu, která se v posledním desetiletí stala ještě výraznější. Kámen, sklo a dřevo se staly oblíbenými materiály a převládají otevřené koncepty. Design reproduktorů Founder se vyvíjel spolu s tímto trendem a je dokonale uzpůsoben k tomu, aby poskytoval maximální výkon v místnostech, které by byly pro tradičně navržené reproduktory výzvou. Ať už si užíváte filmy a hudbu v tradičnějším poslechovém prostoru, nebo je váš domov jako ze stránek časopisu Architectural Digest, můžete si být jisti, že reproduktory Founder budou znít stejně dobře, jako vypadají.

Když říkáme "přesnost", máme na mysli nuance, detaily a realističnost, kterých je dosaženo, když se řečník "trefí". Řada Founder obsahuje mnoho nových pokroků v oblasti designu, materiálů a konstrukce, které poskytují výkon definující třídu.

Vysokofrekvenční měnič z hliníkové hořčíkové keramiky (AL-MAC™)
Každý vysoce výkonný reproduktorový měnič (v tomto případě výškový reproduktor) musí být velmi pevný (aby nedocházelo ke zkreslení) a zároveň velmi lehký (aby byl hbitý, citlivý a přesný). Tato snaha o konstrukci a inženýrství vedla průmysl k vyzkoušení mnoha různých exotických materiálů. Některé z nich našly praktické uplatnění a mnohé nikoli. AL-MAC je naše jedinečná směs hliníku, hořčíku a keramických materiálů; každý z nich přispívá ke konečnému cíli, kterým je větší přesnost a realističnost. Jejich speciální vlastnosti přispívají k výslednému produktu, který je nejen pevný a lehký, ale ztělesňuje přirozenou antirezonanci, která zajišťuje, že výškový reproduktor nezní dobře jen "na papíře", ale v reálném světě zní skutečně neuvěřitelně. Špičková technologie se skutečnými výhodami v praktickém použití - to je to, co řada Founder představuje.

Hliníkovo-hořčíkový (AL-MAG™) středotónový měnič
Podobně jako jsme měli na mysli cíle při vývoji výškového reproduktoru AL-MAC, byl AL-MAG navržen tak, aby přinesl stejně vysokou úroveň výkonu do oblasti, kde jsou naše uši nejcitlivější, tedy do středního pásma. Pokud jste někdy četli recenze reproduktorů, středovému pásmu se obvykle věnuje velká pozornost, a to právem. Lidský sluch klade ze své podstaty důraz na věci, jako jsou hlasy, abychom věděli, kdy komunikujeme s někým známým. Vzpomeňte si, jak okamžitě rozpoznáte hlas svého oblíbeného nahrávacího umělce nebo herce. Naším cílem zde bylo, aby středový reproduktor zněl co nejrealističtěji. Není to koneckonců důvod, proč máte pěkný audiosystém? Aby to znělo, jako byste "tam byli"? Díky technologii AL-MAG se řada Founder přiblížila o další krok.

Basový reproduktor CARBON-X Unibody s mimořádně vysokým zkreslením
Základ našeho poslechu začíná u nejnižších frekvencí. Ve snaze o maximální čistotu jsme vyvinuli novou technologii, vysoce výkonné basové měniče pro použití ve větších podlahových modelech řady Founder. Tyto měniče využívají jednodílnou konstrukci kuželu pro větší pevnost, zejména při vyšších hlasitostech, s co nejnižší hmotností, aby byl zřetelně slyšet každý detail. V kombinaci s charakteristickými technologiemi Paradigm ART Surround a Shock-Mount získáte basový reproduktor, který je detailní a výkonný, jak má být.

Zabalení neuvěřitelných technologií do reproduktoru nic neznamená, pokud se jejich přínos nedostane k vašim uším. Naši inženýři se postarali o to, abyste výsledky jejich tvrdé práce slyšeli v jakémkoli prostředí.

Obličejový sférický vlnovod (OSW™)
Prostory, ve kterých žijeme a posloucháme, se v průběhu let výrazně změnily. A zatímco se domácí interiéry vyvíjely, mnohé technologie reproduktorů s nimi nedržely krok. Jsme přesvědčeni, že reproduktory by měly být přirozeným rozšířením vzhledu a atmosféry vašeho pokoje a zároveň by měly poskytovat znatelný a reálný nárůst výkonu. Vstupte do vlnovodu OSW™ (Oblate Spherical Waveguide) výškového reproduktoru, který nabízí pouze společnost Paradigm. OSW™ pomáhá reproduktorům řady Founder vyrovnat se s výzvou, kterou představuje moderní prostředí, jež je větší, otevřenější a plné odrazivých povrchů. Technologie OSW™ využívá přesnou, přirozenou geometrii, která pomáhá soustředit výstup výškového reproduktoru tam, kde je to důležité, do poslechového prostoru. S pohybem do stran poslechového prostoru se výkon výškového reproduktoru postupně snižuje, čímž se zamezí odrazům v místnosti, které narušují výkon. Snížení výkonu na okraji místnosti znamená, že zvuk nebude rušit ostatní, kteří mohou být v doslechu, ale chtějí zaměřit svou pozornost jinam. Ve spojení s větší a výkonnější strukturou magnetu/motoru s vyšší účinností a nižším zkreslením vám systém OSW™ poskytne lepší zvuk tam, kde ho chcete, a méně rušivý zvuk tam, kde ho nechcete. Skutečné řešení pro skutečný život.

Perforovaná čočka s fázovým vyrovnáváním (PPA™)
Technologie perforovaných čoček PPA™ (Perforated Phase Aligning) je dokonalým příkladem spojení formy a funkce. Vyrobené kovové díly jsou nejen krásné na pohled, ale chrání kužel ovladače a poskytují podstatný výkonnostní přínos. Pro zvýšení úrovně realismu funguje čočka PPA™ tak, že všechny frekvence dorazí k uším posluchače ve stejnou dobu. To znamená, že vše zní realističtěji od nejnižších basů až po nejjemnější detaily. Stojanové modely Founder mají tuto úpravu i na středotónových měničích, což pomáhá předvídatelnějšímu promítání zvuku na větší vzdálenost. Díky tomu jsou ideální pro poslech z větší vzdálenosti, aniž by se ztratila kvalita zvuku a detaily v místnosti.

Vysokofrekvenční ovladač AL-MAC™
Výškový reproduktor Founder je 1" (25 mm) hliníkovo-hořčíkovo-keramická (AL-MAC™) kopulka s patentovaným oblým sférickým vlnovodem (OSW™) a perforovanou čočkou pro vyrovnání fáze (PPA™).

Basový reproduktor CARBON-X Unibody s mimořádně vysokým zkreslením
Basový reproduktor Founder's je 6" (152 mm), 7" (177 mm) nebo 8" (215 mm) kužel CARBON-X™ Unibody Ultra-High-Excursion, přetlakovaný Surround Gen3 Active Ridge Technology (ART™) s vertikálním montážním systémem, pokročilou izolací SHOCK-MOUNT™ a 1,5" vícevrstvou kmitací cívkou s vysokou teplotou a odvětrávaným Apical™ formerem.

Krásné povrchové úpravy prémiové kvality
Skříně řady Founder jsou nabízeny v různých krásných povrchových úpravách prémiové kvality: Ořech a černý ořech mají hladký saténový povrch s výraznou kresbou dřeva. Naše exkluzivní varianty Midnight Cherry a Piano Black mají luxusní ručně broušenou povrchovou úpravu s vysokým leskem.

Nohy ADVANCED Shock-Mount™
Podlahové reproduktory Founder jsou vybaveny nožičkami Advanced Shock-Mount™ Feet, které oddělují kabinet od podlahy, a to nejen jednou, ale hned dvakrát, což zajišťuje mimořádně účinné odizolování vibrací. Součástí balení je vyměnitelný hardware pro koberce i tvrdé povrchy. Nožky lze shora snadno nastavit a skříň tak vyrovnat.

SPECIFIKACE
KONSTRUKCE 4-měničová, 2,5 pásmová podlahová reprosoustava
PŘEKRYV 2. řádu elektroakustický při 1,8 kHz (výškový reproduktor), 2. řádu při 500 Hz (basový reproduktor)
FREKVENČNÍ ODEZVA ON-AXIS±2dB od 50 Hz - 23 kHz
VYSOKOFREKVENČNÍ měnič1" (25 mm) keramická kopulka AL-MAC™ s vlnovodem OSW™ (Oblate Spheroid Waveguide) a perforovanou čočkou PPA™ (Phase-Aligning) výškového reproduktoru, tlumená/chlazená ferrofluidem
MĚNIČ STŘEDNÍCH/BASOVÝCH FREKVENCÍ6" (152 mm) kužel AL-MAG™ s ultra vysokým vyzařováním a perforovanou čočkou s fázovým vyrovnáváním (PPA™), technologií aktivního hřebene (ART™) 3. generace s vertikálním montážním systémem, pokročilou izolací SHOCKMOUNT™ a 1,5" vysokoteplotní vícevrstvou kmitací cívkou s ventilovaným nástavcem Apical™.
BASS FREQUENCY DRIVER Dva 6" (152mm) kužely CARBON-X™ Unibody s ultra vysokým zkreslením, technologií Gen3 Active Ridge Technology (ART™) s vertikálním montážním systémem, pokročilou izolací SHOCK-MOUNT™ a 1,5" vysokoteplotní vícevrstvou kmitací cívkou s ventilovanou Apical™ přední částí.


NÍZKOFREKVENČNÍ ROZSAH 28 Hz (DIN)
CITLIVOST V MÍSTNOSTI 93 dB / 90 dB
FREKVENČNÍ ODEZVA 30° OFF-AXIS±2dB od 50 Hz - 20 kHz
VHODNÝ ROZSAH VÝKONU ZESILOVAČE 15 - 220 W
MAXIMÁLNÍ VSTUPNÍ VÝKON 180 wattů
IMPEDANCE Kompatibilní s 8 ohmy
ROZMĚRY VXŠXH  (97,1 cm x 29,8 cm x 35,6 cm)
Hmotnost (23,6 kg) za kus
povrchová úprava: Piano černá, černý ořech, půlnoční třešeň, ořech

Paradigm_founder_barevník

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz