NAD C 368

Kód: 624
Značka: NAD
ZDARMAZDARMA
nad C368 127
26 990 Kč / ks
Ihned k dodání
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Integrovaný zesilovač s hybridní digitální konstrukcí. S hybridním digitálním zesilovačem DAC C 368 Vás vaše domácí audio nikdy nepřestane bavit. Díky naší technologii MDC je C 368 snadno přizpůsobitelný a připravený pro všechny budoucí funkce a upgrady.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Pohled do budoucnosti byl vždy důležitým faktorem při vytváření  produktů NAD. S hybridním digitálním zesilovačem DAC C 368 Vás vaše domácí audio nikdy nepřestane bavit. Díky naší technologii MDC je C 368 snadno přizpůsobitelný a připravený pro všechny budoucí funkce a upgrady. S volitelným modulem BluOS se C 368 může připojit k síti a ovládat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo stolního počítače a bezdrátově se připojit k libovolnému jinému zařízení podporujícímu systém BluOS, čímž vytvoří víceúrovňový systém s vysokým rozlišením. Můžete se také okamžitě připojit k zařízení C 368 prostřednictvím technologie Bluetooth, což vám umožní bezdrátově streamovat z libovolného zařízení podporujícího technologii Bluetooth a pokud jste vinylový fanoušek, můžete také přidat gramofon. Vychutnání hudby nebylo nikdy tak snadné

Nad C 368 se  vyrábí v grafitově černém provedení, s čelními panely z masivního plastu, který rozpoznáme až na dotek, C 368 s barevným OLED displejem. Indikační LED diody  jsou modré, jen v režimu Standby přecházejí do oranžové.

Každý, kdo by chtěl C 368 srovnávat se staršími generacemi firemních integrovaných zesilovačů se stolní bází, zpozorní hned při zjištění, že jde o hybridní digitální konstrukci, kde obvody předzesilovače najdeme už v digitální sekci. Uvnitř také objevíme pečlivě odrušený spínavý napájecí zdroj o výkonu 200 W, který dokáže ve špičkách dodávat až 600 W. D/A převodník je osazený blíže nespecifikovaným obvodem a na vstupech zpracuje signály PCM do vzorkovací frekvence 192 kHz a rozlišení 24 bitu.

Pozici koncového stupně zaujímají dva diskrétně osazené moduly UcD (Universal class D) v licenci nizozemské společnosti Hypex Electronics, pracující ve třidě D, s nímž C 368 do čtyř-osmiohmových soustav dodává výstupní výkon až 2 x 80 W. Majitele reprosoustav s kritickými hodnotami minimální impedance určitě potěší, že je stabilní i se zátěži dva ohmy, když v takovém případe i jinak vysoký dynamický výkon dosahuje až 2 x 260 W. V této třídě zesilovačů je zřídka vídaná možnost přepnutí zesilovače do můstkového režimu, ale sdružený výstupní výkon do osmiohmové zátěže je 160 W.

Zmínit si zaslouží nízké zkreslení zesilovače, kromě harmonického se navíc NAD nebojí uvádět ani často problematičtější intermodulační. Minimalisticky provedenému čelnímu panelu dominuje zmiňovaný OLED displej s jemným rastrem, zobrazující bíle, jen režimy Source Setup a Settings jsou podbarvené oranžovou, respektive červenou. Tmavší odstíny by byly zvláštně potmě praktičtější, protože s ohledem na elektronickou regulaci hlasitosti založenou na obvodech z řady Masters - v rozsahu 120 dB s jemným krokem 0,5 dB displej není možné vypnout, můžeme pouze ve třech krocích regulovat jeho jas.

Dvěma tlačítky Source volíme ve smyčce některý z osmi vstupů (dva linkové, čtyři digitální, Phono pro přenosku typu MM a bezdrátové rozhraní Bluetooth s podporou moderního kodeku aptX), které lze v režimu Source Setup (de)aktivovat i pojmenovávat. Mocnější je režim Settings, který zpřístupňuje mj. tónové korekce basu a výšek, vyvážení kanálu, nastavení výstupu pro subwoofer nebo aktivaci terminálu až dvou páru reprosoustav. V menu se pohybujeme multifunkčním ovladačem vlevo, zbývá zmínit sluchátkový výstup pro 6,35 mm jack, který vybudí i vysokoohmová sluchátka, a tlačítkový vypínač. Na zadním panelu nelze přehlédnout dva sloty pro firemní moduly MDC (Modular Design Construction), jež umožňují (po odšroubování krytek) další rozšíření zesilovače.

Vzadu převažují pozlacené konektorové zdířky cinch zmiňovaných přípojek, port USB-A slouží výhradně potřebám servisu, zato sériové rozhraní RS - 232 umožňuje integraci C 368 do "chytrých domácností" (certifikaci mají mj. systémy Crestron a Control4). Čtyři páry šroubovacích terminálu, jež zvládaní i banánky, jsou barevně rozlišené, červená je standardní, ale černou vystřídala netradičně sytě modrá. Jinak zde nechybí zdířka pro přibalenou Bluetooth anténku ani zemnicí svorka pro gramofon, případně posuvný přepínač můstkového režimu. Výčet prvku na zadním panelu uzavírají kolébkový síťový vypínač a kombo třípólové zásuvky a pojistkového pouzdra. Výbava zahrnuje velký dálkový ovladač SR 9, ale alternativou je aplikace pro chytrý telefon nebo tablet, ke stažení ve verzích pro iOS a Android. 

Původní článek byl zveřejněn v časopise Stereo & Video.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zesilovače
Záruka: 2 roky
Výstupní výkon: 2x 80 W (8 Ω, 20- 20 000 Hz, THD 0,009 %)
Kmitočtový rozsah: 10- 65 000 Hz (pásmo neuvádí)
Celk. harm. zkreslení: 0,009 %
Intermodul. zkreslení: 0,009 %
Odstup signál/ šum: >-110 dB (50W/8 Ω , dle IHF-A)
Činitel tlumení: >300 (8 Ω, 20 Hz- 6,5 kHz)
Přípojky: vstupy: 2x linkový, Phono (MM), 4x digitální (2x koaxiální, 2x optické) výstupy: Pre-out, sluchátka: bezdrátový rozhraní: Bluetooth
Příkon/ Stanby: 29W (nezatížený)/ <0,5 W
Rozměry (š x v x h): 43,5 x 9,5 x 39 cm
Hmotnost: 7,8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz