Marantz SA 10

Kód: 1425/CER 1425/ZLA Zvolte variantu
Značka: Marantz
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
marantz sa 10s1
195 990 Kč / ks
Ihned k dodání Ihned k dodání Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
27.6.2024 27.6.2024 Zvolte variantu

Nový Marantz SA-10 je posledním modelem v řadě high-ednových přehrávačů, které se ohlížejí až k počátkům historie CD. Originální CD-63, uvedené na trh v roce 1983, byl vlastně první laděný high-endový přehrávač a tradice výroby takto nekompromisního přístroje přetrvala celých 30let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový Marantz SA-10 je posledním modelem v řadě high-ednových přehrávačů, které se ohlížejí až k počátkům historie CD. Originální CD-63, uvedené na trh v roce 1983, byl vlastně první laděný high-endový přehrávač a tradice výroby takto nekompromisního přístroje přetrvala celých 30let.   SA-10  je zkonstruován tak, aby zvládl nové standardy a to nejen při čtení z disku, ale také při streamování a v obou případech má předpoklady být opět tím vyvoleným referenčním zařízením. 

Aby toho bylo možné dosáhnout, SA-10 staví na naprosto nové konstrukci s přihlédnutím k mnoha předchůdcům a současně s prakticky každou součástkou zcela novou. To si žádalo inovaci v kombinaci s novátorským uvažováním, to vše pro zvuk. Nejlepší napříč širokou škálou digitálních formátů dneška. Nový model je mimořádným přehrávačem CD i SACD, dokáže ale přehrávat i soubory s vysokým rozlišením na počítačem vypáleném CD-R/RW a v neposlední řadě je také high-endovým převodníkem pro složky uložené na připojeném PC.

Počínaje novým transportem vyvinutým pro tento přehrávač a pokračujíce kompletním překopáním toho, jak se digitální audio data převádí na analogový signál, SA-10 je kompletně postavený od začátku, bez využití jediné součástky použité už dříve. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu a pečlivého ladění v mnoha zakázkových poslechových místnostech. To je typické pro vývoj zařízení Marantz, základní myšlenkou je co nejelegantnější technické řešení, ovšem poslední slovo má vždy poslechový test.

„Because Music Matters“.

Vše začíná diskem

Mnoho moderních CD a SACD přehrávačů využívá počítačových mechanik, především proto, že je mimořádně složité najít výrobce kvalitní CD mechaniky určené pouze zvukovým nosičům. Řešením je známé:“ když to nemůžeš koupit, musíš to vymyslet a vyrobit“. A proto je srdcem SA-10 zcela nový SACD-M3 transport, vyvinutý jen a pouze pro tyto účely.

Nejenže tato nová mechanika slibuje přehrávat CD disky v dříve nepoznané kvalitě, dokáže přehrávat i hudební soubory uložené na DVD-ROM nosičích, umožňuje tedy posluchači vytvářet vlastní hi-res kompilace pomocí PC vypalovačky. SA-10 dokáže přehrávat FLAC soubory od 32kHz až do 192kHz s rozlišením až 24bit, DSD64 a DSD128, ALAC, AIFF a samozřejmě také obskurní MP3.  Díky tomu je tvorba Hi-res kompilace na disku stejně jednoduchá jako kdysi v CD kvalitě.

CD, SA-CD a další

Jinak je ovšem SA-10 mnohem více než jen přehrávačem disků: je to také plně vybavený DAC převodník souborů uložených v PC, stejně jako volný digitální vstup pro stávající zařízení. Tyto konvenční vstupy-optický a koaxiální-zvládají signál až do 192kHz/24bit, ale také USB-B asynchronní vstup pro připojení počítače a tento je kompatibilní s PCM a DXD složkami až do 384kHz/32bit, stejně jako DSD64, DSD128 a DSD256.

To znamená, že SA-10 je schopen přehrát nejen všechny Hi-res formáty dostupné u online prodejen, ale také ultra hi-res soubory stále častěji nabízené specializovanými labely. Jinými slovy je nový přehrávač naprosto odolný stárnutí a novým formátům. Celá digitální sekce je navíc kompletně izolovaná, aby se předešlo jakémukoli rušení pocházejíc z připojených přístrojů, což je problém vznikající pávě v případě připojení PC.

Více než jen DAC

CD přehrávače (a také zesilovače) s vestavěným DAC nejsou ničím novým, stejně jako schopnost přehrát v takovém přístroji DSD. Ovšem SA-10 posouvá pomyslnou laťku mnohem výše – stejně jako prošel kompletním vývojem mechanismus zakládání disku, byla překopána také DAC konverze, 
která těží z 1-bitové technologie využívané v top přehrávačích Marantz s podporou nové filtrace a upconverze.

Marantz Musical Mastering: MMM-Stream a MMM-Conversion

MMM-Stream sekce nahrazuje převzorkovací filtry normálně využívané v D/A převodnících a nahrazuje je MMM filtrem, v podstatě stejným jaký je v SA-11 a NA-11, ale v tomto případě jsou integrovány s výrazně vyšší převzorkovací frekvencí do DSDS11.2.

Aby bylo možné zajistit co nejpřesnější nevzorkování příchozího signálu, přehrávač využívá dvojitých systémových hodin, 44.1kHz z CD, a jedho násobky – 88.2kHz, 176.4kHz a tak dále – jsou nevzorkovány na 11.2896kHz, zatímco 48kHz a jeho násobky na 12.288kHz. To vše pro maximální přesnost.

Všechny tyto přepočty navíc nyní provádí DSP s 32bit přesností oproti dříve běžné 24bit.

Kombinací výše uvedeného s redukcí na 1-bit signal ihned po upsampling filtru a Sigma Delta modulaci umožní standardnímu DSD signálu průchod do sekce převodníku ve formě streamu pulsů o velmi vysoké frekvenci. Díky tomu projde nejčistší možný signál až k výstupům přehrávače.

Proč ale vyvíjet vše výše uvedené ve vlastní režii? Tým inženýrů Marantz tvrdí, jako obvykle, že důvodem byly poslechové testy. „objevili jsme velké zvukové rozdíly v případě, že PCM signál byl převeden na DSD mimo DAC a následně přiveden na DSD vstup klasického DAC převodníku. Výsledkem našich zjištění tedy bylo, že pokud máme dosáhnout nejlepší zvukové kvality, musíme se o

Stejně tak sluchátkový výstup přehrávače není jen tak ledajaký. Stejně jako HDAM je kompletně postaven z diskrétních součástek, protože jednodušší „zesilovač na chipu“ prostě nedosahuje zdaleka takové zvukové kvality.

Postavený k provozu.

Stejně jako partnerský zesilovač PM-10 je i SA-10 postavený z nejkvalitnějších dostupných materiálů, podle přísných standardů. Dvojité poměděné šasi pro co nejlepší vyrušení elektrických i mechanických rušení, skříň složená z masivních, těžkých a nemagnetických hliníkových desek a 5mm silného vrchního krytu. Obě zařízení stojí na masivních hliníkových nožkách.

To vše se může zdát velmi komplexní, stejně jako pokus o vysvětlení množství práce skryté za vývojem tohoto produktu, ale ve své podstatě je SA-10 „digital to analogue“ řešení, které je stejně elegantní jako novátorské a vyvinuté těmi nejlepšími u Marantz z jediného prostého důvodu:

„Because Music Matters.“  

 • Kompletně nová mechanika SACD M3 určená CD, SACD a dalším 
 • Přehrávání hi-res kompilací z DVD-ROM
 • USB vstup pro Hi-res audio až do PCM / DXD 384kHz/32bit a DSD11.2MHz
 • Izolace USB a digitálních vstupů pro odrušení šumů a ruchů z připojených zařízení 
 • Novátorský upsampling na DSD formát a filtrace s použitím unikátní Marantz Musical Mastering - Stream technologie
 • Kompletně nově zkonstruovan 1-bit direct Marantz Musical Mastering -konverze z DSD na analog
 • Špičkový analogový audiovýstup osazený Marantz HDAM
 • Předimenzovaný síťový zdroj s toroidním trfem
 • Vlastní sluchátkový zesilovač s plně diskrétní konstrukcí

Ocenění

 • EISA pro nejlepší High-end stereo systém 2017-2018

  Kombinace nejvyššího modelu CD přehrávače a integrovaného zesilovače ukazuje touhu dosáhnout nových výšin inovace a kvality zvuku. SA-10 přehrává SACD, CD a digitální obsah v dříve nepoznané kvalitě, především díky Marantz Musical Mastering obvodům, které s přispěním zakázkového SW i HW realizují skutečnou 1-bitovou konverzi. Zesilovač PM-10 je prvním firemním zesilovačem v plně digitálním zapojení, který využívá výjimečné Ncore napájecí moduly, které nemalou měrou přispívají k velkému výkonu a zanedbatelnému zkreslení. Dohromady tvoří tato dvojice skutečně nepřekonatelný pár.
   
 • THE EAR

  "„Opravdu velice kompletní hudební zážitek. Marantz PM-10 je rychlý a výkonný zesilovač, kterému se dobře daří ukrývat svůj vlastní charakter.“ „D/A převodník Marantz SA-10 nabízí díky preciznímu časování a čistému přehrávání bez šumu hudbu ve velmi komplexní a přístupné podobě.“

  HIFI CRITIC

  "„...čím více tento přehrávač posloucháte, tím více jej obdivujete.“ Tento přehrávač/zdroj stojí skutečně za povšimnutí a současně jde o významný úspěch, který plně ospravedlňuje označení „Audio excelence“ a který jej přidává do té nejvyšší kategorie digitálního HW. I přesto hraje hudbu se stejnou uživatelskou lehkostí. Dramaticky, zajímavě a více než trošku návykově....."

  HiFi Choice PL

  „Marantz SA-10 se vždy projevuje důstojně a na úrovni, tedy tak jak od špičkových high-endových digitálních zdrojů očekáváme a to bez ohledu na přehrávanou skladbu.“
   
 • Hi-Fi News

  "Kompletně nová mechanika CD transportu nabídne díky rozšířené kompatibilitě nejen zcela nový rozměr poslechu vašich CD, ale současně se nebojí podívat na zoubek i jiným formátům a rozlišením. Je jako most spojující odkaz stříbrného CD disku s formáty 21.století, kombinace mimořádné konstrukce a vyspělé technologie. Díky svému zvuku a schopnostem je žhavým kandidátem na titul „Poslední CD přehrávač.“"
   
 • Audio
  Jen výjimečně nám v poslechové místnosti dojdou slova. Tentokráte došla. Arigato, Ishiwata-san!
   
 • Audio Test
  Marantz SA-10 je s přehledem nejlépe znějící a nejmuzikálnější převodník na trhu. Skutečně přelomový přístroj.
  Zaručujeme, že po poslechu SA-10 již nebudete chtít poslouchat nic jiného.
   
 • Hifi Voice
  SA-10 není levný přístroj, ale přichází z těch končin, kde hudba je čirá radost a elektronika jí slouží jako dokonalý průvodce.
   
 • VUmètre
  Upřímně, překvapilo nás, že není dražší. Sa-10 pohodlně zvládá mohutná i velice delikátní díla a zní přitom klidně a plně. Současně ale SA-10 dokáže udeřit plným dynamickým rozsahem a vykouzlit špičku rytmické gradace s nevídaným důrazem. Pokud hledáte digitální zdroj v této a trochu vyšší cenové hladině, poslouchejte velmi pečlivě.
   
 • Stereo
  Desítková sestava má nejelepší předpoklady stát se kultem.
  Nezbývá než gratulovat.
  SA-10 Špičkové procesing a vyjímečný zvuk.
   
 • Stereoplay
  “Zvuk, který si zamilujete.”
   
   
 •  
 • Pro tento model platí možnost registrace 5-leté záruky, více https://www.marantz.com/cs-cz/5ywarranty

   

   

Doplňkové parametry

Kategorie: Přehrávače a jiné zdroje
Záruka: 5 let
Kompatibilita s disky CD: CD / CD-R/RW / SA-CD / WMA / MP3 / AAC: ano/ano/ano/ano/ano/ano
Vstup USB kompatibilní se zařízením iPod / iPhone: ano
Provozní režim D/A převodníku: USB / koaxiální / optický: ano/ano/ano
Napájecí transformátor: toroidní / EL: ano/ne
Program Play (CD / SA-CD): ano/ano
Opakované přehrávání: ano
Přehrávání v náhodném pořadí: ano
Výchozí režimu zvuku pro disky SA-CD: ano
Analogový výstup (CINCH): 2ch
Symetrický výstup: ano
Optický digitální vstup / výstup: ano/ano
 Digitální koaxiální vstup / výstup: ano/ano
 Vzorkovací kmitočet digitálního vstupu:  384 kHz / 32-bit
Sluchátkový výstup: ano
Regulace hlasitosti sluchátek: ano
Mechanika: SACD-M3 (METAL)
 D/A převodník:  Marantz Musical Mastering Conversion
 Digitální filtr:  DSP (Marantz)
 Tvarovač šumu:  DSP (Marantz)
 Dynamický rozsah (SA):  109dB
 Odstup rušivých napětí (SA):  112dB
 Separace kanálů (SA):  105 dB
 Kmitočtová charakteristika:  2 Hz <img src=
 Dynamický rozsah:  98 dB

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz