KEF LS50 Meta

Kód: 672/CAR 672/MIN 672/ROY 672/TIT Zvolte variantu
Značka: KEF
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Kef LS50 meta black
34 980 Kč / pár
3 dny 3 dny 3 dny 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
21.6.2024 21.6.2024 21.6.2024 21.6.2024 Zvolte variantu

Ultimativní kompaktní monitor s novou 12. generací legendárního Uni-Q měniče. Kef LS50 Meta je vysoce přesný, emocionálně poutavý reproduktor postavený na revoluční akustické technologii. Kompaktní monitor s novou 12. generací legendárního Uni-Q měniče prvně v průmyslu s aplikací revoluční technologie MAT(Metamaterial bsorption Technology).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kef LS50 Meta je vysoce přesný, emocionálně poutavý reproduktor postavený na revoluční akustické technologii. Kompaktní monitor s novou 12. generací legendárního Uni-Q měniče prvně v průmyslu s aplikací revoluční technologie MAT(Metamaterial bsorption Technology).

Opravdu skvělé reproduktory se jednoduše rozplynou a zůstane vám jen hudba. Čistý hlas, dokonale vykreslené vrstvy nástrojů, ve kterých se můžete ztratit, zní tak jasně, jako by tam byl umělec s vámi. To přináší skvělé reproduktory s nejlepší technologií.

Vylepšení legandární řady LS50

Velké reproduktory zmizí a zůstane jen hudba. LS50 Meta je takový reproduktor a vylepšení oproti legendárnímu LS50 zahrnují optimalizaci výkonu ovladače a patentovaný ofsetový flexibilní port pro nejlepší akustický výkon a neuvěřitelný pohlcující zvuk.

Zakřivené pro výkon

Nízko difrakční zakřivená ozvučnice LS50 Meta je přesně modelována kolem pole ovladačů Uni-Q. Jeho hladké zakřivené povrchy pomáhají vyzařovat zvuk přes ozvučnici bez jakýchkoli interferencí s tvrdými hranami, které způsobují difrakci. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk.

Technologie absorpce metamateriálů eliminuje 99% vysokofrekvenčního zkreslení pro čistý a přirozený zvuk

12. generace Uni-Q s polem ovladače MAT pro výjimečnou akustickou přesnost - Pomocí pokročilých simulačních a analytických nástrojů naši inženýři vyvinuli 12. generaci Uni-Q s MAT. Toto nové pole ovladačů přináší snížené zabarvení, menší zkreslení a zvuk, který je transparentnější a realističtější, než bylo dříve možné, to vše rovnoměrně rozptýlené po celé místnosti.

Optimalizace výkonu ovladače pro lepší zvukový výkon, menší zkreslení a snížené zabarvení

Patentovaný ofsetový flexibilní port pro redukci středního zabarvení s výjimečnou úrovní hloubky a detailů

Optimalizovaný design skříně pro nejlepší akustický výkon

„Meta“ jako metamorfóza, „meta“ jako metamfetamin, „meta“ jako metafyzický. Ale také „Meta“ jakožto metamateriály – právě z toho posledního je odvozen přídomek druhé generace ikonického modelu LS50, který anglický KEF původně zamýšlel jako zajímavou limitovanou sérii, aby nakonec strávil beze změn v portfoliu dlouhých 9 let. Nyní přišel čas změn, byť byste možná na první pohled vůbec neřekli, že se změnilo něco jiného než barevná paleta, reflektující matnými povrchy a pastelovými tóny více moderní trendy.

Možná bychom měli vysvětlit hned na začátku význam slova „metamateriál“ (byť i ty první tři variace na „meta“ budou v kontextu nových LS50 Meta relevantní, ale o tom později). Slovo jako z vědeckofantastické literatury označuje skupinu kompozitních materiálů, které mají neobvyklé mechanické a / nebo elektrické a / nebo magnetické vlastnosti. V kontextu LS50 Meta jde o materiál, který má výtečné vlastnosti z pohledu absorpce energie.

Nicméně zpět na začátek, abychom tak řekli. KEF LS50 mají nezaměnitelnou, minimalisticky moderní a přesto výraznou podobu, definovanou hlavně zvláštní klenutou přední stěnou řádné tloušťky, do jejíhož vrcholu je vsazen jediný měnič. Taktéž LS50 Meta mají naprosto identické tvary, dokonce i nerozeznatelné rozměry. Ozvučnice má šířku 20 cm, hloubku 28,5 cm (včetně terminálů) a výšku 30,2 cm, přičemž hmotnost atakuje 8 kg.

Za to může tloušťka použitých stěn z MDF profilů, stejně jako vnitřní rozpěrný kříž z téhož materiálu, který zajišťuje maximální pevnost maličkých reprosoustav, navíc se o něj opírá magnet reproduktoru, což mu propůjčuje vyšší zatížitelnost. Mezi stěnami a rozpěrami jsou navíc vrstvy dalších materiálů, které pomáhají odbourat vnitřní energii a tím snižují vibrace kabinetu. K tomu pomáhá samozřejmě i zakřivení přední stěny s minimálními odrazy.

Přestože pak jsou tvary ozvučnic s jejich zakulacenými rohy skutečně identické, změnila se strana zadní. Je hezčí, jaksi více ve své vsazené zaoblenosti souzní s celkem a působí organičtěji (možná i proto, že je maličko vyklenutá, aby uvnitř bylo co nejméně rovnoběžných ploch). Pořád je tu nicméně oválný výdech bassreflexu, který navazuje na oválnou vnitřní trubici a ta má na konci opět oválný velký náustek – to je v kombinaci s umístěním mimo osu a tlumícím materiálem uvnitř ideál pro potlačení nežádoucích turbulencí. Na zadní stěně pak je pouze jediný pár pěkných reproterminálů.

Oproti původní generaci je ale změnou i čtveřice otvorů v základě, díky níž můžete ozvučnice přišroubovat ke kompatibilnímu stojanu nebo použít nějakou formu nožiček (typu IsoAcoustics Gaia III).

Největší změnou oproti původní verzi je použití nové – už dvanácté – generace koncentrického Uni-Q měniče. Pyšně si tu sedí aktuální verze, kterou najdete i v dražších modelech firmy v řadě R. Základem je středobasový kónus o průměru 13 cm, jehož membrána je slita z hliníku a hořčíku a zavěšena na bezmála plochém závěsu s výrazným „žebrováním“, což má v porovnání s klasickou vlnkou pomoci s disperzí energie. Také membrána samotná je vyztužená žebry.

Uprostřed je kopulka o průměru 2,5 cm, vyrobená z hliníkové slitiny a skrytá pod „mandarinkovou“ rozptylkou, která taktéž slouží k optimalizaci vyzařovací charakteristiky. Zajímavostí je, že jde vlastně o zdvojenou kopulku, kde na oválném základu (kvůli pevnosti) je připevněna klasická kruhová kopulka (kvůli optimálnímu navázání na zvukovod).

Novinkou, po které LS50 přijaly přídomek Meta, je použití absorpčního disku / rezonátoru, přilepeného vzadu za modulem vysokotónového reproduktoru. Tato „čočka“ má podobu spletitého labyrintu, jehož jednotlivé „cesty“ (je jich celkem patnáct) jsou různě dlouhé a tedy účinkují také na různě dlouhé vlny (= frekvence), přičemž metamateriál oproti konvenčnímu tlumení má mít účinnost zhruba 99% (běžná tlumená komora má prý kolem 60%). Jinými slovy není citlivá membrána tweeteru vystavena nekontrolovaným odrazům energie vyzářeným zadní stranou membrány, což může být zdrojem překvapivě velkého zkreslení.

Výraznou změnou prošel také magnetický systém, který zahrnuje relativně krátkou cívku pro tweeter a naopak relativně dlouhou a velkou cívku pro středobas, stejně jako používá „zkratovací“ prvky z hliníku. Evolucí prošla pak samozřejmě také frekvenční výhybka, konkrétně byla zjednodušena (zejména u tweeteru) a byly použity kvalitnější komponenty. Přechodová frekvence je posazená na 2 100 Hz.

Výrobce udává u LS50 Meta frekvenční odezvu 79 – 28 000 Hz (+/- 3 dB), na úrovni -6 dB mají dosáhnout až na 47 Hz. Jmenovitá impedance je 8 ohm, ovšem přiznává propad na 3,5 ohmu. Charakteristickou citlivost udává KEF jako 85 dB / 2,83 V / m. ( Převzato z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina).

Doplňkové parametry

Kategorie: Reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz