GoldenEar Triton Reference

Kód: 1824
Značka: GoldenEar
ZDARMAZDARMA
Golden Triton Reference 2
324 990 Kč / pár
3 dny
Můžeme doručit do:
26.4.2024

Nová vlajková loď řady Triton,elegantní a jednoduchý reproduktor Triton Reference v sobě skrývá spoustu kvalitních komponentů a nových audio technologií. Znít skvěle s téměř jakýmkoli high-end zesilovači, které nabízejí citlivost 93,25dB.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Nová vlajková loď řady Triton. Elegantní a jednoduchý reproduktor Triton Reference v sobě skrývá spoustu kvalitních komponentů a nových audio technologií. Znít skvěle s téměř jakýmkoli high-end zesilovači, které nabízejí citlivost 93,25dB.

Ačkoliv dle základních křivek a vizuálního pojetí Triton Refencebez potíží přiřadíte právě do katalogu amerických GoldenEar, vlastně téměř vše je maličko, ale přesto postřehnutelně jiné. Stále jde o vysoký sloupek se štíhlým čelem, překrytým vypouklou mřížkou pod látkou, ale ta na rozdíl od ostatních firemních modelů již nepokračuje po bocích až dozadu, ale místí ní tam najdete vysoce lesklé panely, v nichž látka zakrývá pouze plochy pasivních membrán ve spodní třetině bočnic. Celkově vůbec působí Triton Reference  jaksi bytelněji a snahou o větší luxus, ale - jakkoliv je to individuální - evropskému oku možná přeci jen připadá zajímavější kompletní zakrytí látkou, kteréžto odpoutává pozornost od hmoty ozvučnic a nechává s ohledem na fantasticky nenápadný úzký profil prostor jen zvuku.

Zpracování reprososoutav s výškou 147,3 cm, šířkou 23,4 cm a hloubkou 47,6 cm a váhou solidních 50 kg je nicméně velmi solidní. A stále jsou to i přes nepřehlédnutelnou výšku jedny z nejnenápadnějších reprosoustav dané cenové hladiny - i to může mít velkou váhu, extravagantní vizuální dominance není pro každého.

Základní koncept Triton Reference  nicméně vychází ze standardů firmy - jde o třípásmové reprosoustavy s celkem deseti (!) reproduktory, basová část je pak aktivní. V panelu na zadní části tak logicky najdete vedle jednoho páru reproterminálů i napájecí zásuvku. Ačkoliv si ve stereo režimu berou reprosoustavy signál z vysokonapěťových vstupů, pro aplikaci v domácím kině lze využít cinchů pro LFE signál. A protože jde o aktivní koncepci, lze v regulovat také hlasitosti v rozsahu 28 dB, čímž lze basovou odezvu efektivně přizpůsobit místnosti.

Všechny reproduktory jsou zcela nové, byť využívají technologie jako ostatní modely řady Triton. Nově navržená je také elektronika subwooferu.

O nejvyšší tóny se stará skládaný pásek v malém zvukovodu; jde o tenounkou filmovou membránu v silném magnetickém poli (výrobce říká, že je tu o 50% silnější magnetické pole, než u Triton One). Střední pásmo (a kousek basového) řeší dvojice šestipalcových kónusů (spolu s tweeterem v D´Appolito rozložení) v jejichž středu je mohutný hvězdicově tvarovaný fázový nástavec. Cívka tu má průměr jednoho palce a je navinuta na kaptonovém formeru. Pod středo-výškovou sekcí se až k podlaze táhne pole tří basových měničů s membránami obdélníkového tvaru (6 x 10 palců). Membrány jsou z kombinace skelných vláken a Nomexu, cívka z hliníkového drátu má průměr 1,5 palce. Obdélníkový tvar není náhodný, ale zvolený nejen kvůli maximální ploše na úzké čelní stěně, ale také pro - prý - ideální pevnost. Tyto tři měniče pak svým pohybem v pracovní komoře rozechvívají ještě dva pasivní panely na každé straně - i ony mají obdélníkový tvar, tentokrát s rozměrem 9,5 x 10,5 palce, plocha vyhrazená basovým tónům je tak obrovská.

O provoz aktivní basové části se stará zesilovač dávající hodně tučných 1 800 Wattů ve třídě D, řízený je navíc 56 bitových digitálním signálovým procesorem. Výhybka je plně symetrická , osazená filmovými kondenzátory - spolu s basovou částí jde o odvozeninu z Triton One  a parádních subwooferů SuperSub.

Vnitřní tlumení mají na starosti jehněčí vlna s dlouhými vlákny a polyesterové vlákno Dacron. Pevnost skříně zajišťuje poměrně bohaté příčné vyztužení, zejména v horní části. Pevnost základny zajišťuje 4 cm tlustý ocelový blok. 

Impendance 8 ohm
Terminály  Single
Citlivost  93,25 dB
Frekvenční rozsah 12Hz - 35kHz
Doporučený výkon zesilovače 20 - 750 W
Rozměry (š x v x h): 171 (přední šířka) x 235 (zadní šířka) x 476 (hloubka) x 1473 (výška se základnou) mm
Hmotnost 49 kg / kus
  Aktivní sub bass
  Uvedená cena je za pár

Doplňkové parametry

Kategorie: Reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz