Brinkmann Tonearm 12.1

Kód: 4100
Značka: Brinkmann
ZDARMAZDARMA
Brinkman tonarm121
9 999 999 Kč / ks
Ihned k dodání
Můžeme doručit do:
29.4.2024

Při přehrávání desky pomocí otočného raménka je konzola podle definice dokonale kolmá k drážce pouze ve dvou případech. Čím delší je raménko, tím menší je chyba posunu mezi těmito dvěma případy, což vede k menšímu zkreslení. To vysvětluje, proč LP desky trackované s 12,1palcovým raménkem znějí o něco vyrovnaněji, uvolněněji a přirozeněji (nicméně žádná růže není bez trní: není mnoho gramofonů, které by "12,1" pojaly - mezi nimi i naše "LaGrange" a "Balance").

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mimochodem: "12.1" není jen "10.5" s delším raménkem. Protože delší trubka ramene nabízí nižší torzní stabilitu a je náchylnější k rezonancím, museli jsme provést poměrně dost konstrukčních změn. Jsme hrdí na to, že si jich pravděpodobně na první pohled nevšimnete, a ještě více jsme hrdí na to, že "12.1" zní ještě lépe než "10.5".

Model "12.1" je vybaven plynulou regulací azimutu. Malý upínací šroub ze spodu trubky ramene drží hlavici v dané poloze. Po odšroubování tohoto šroubu lze hlavovou skříň otáčet o přibližně ±5°. Přesně vyrobený plastový díl namontovaný místo kazety umožňuje zarovnat headshell rovnoběžně s talířem nebo povrchem desky. Tento plastový díl má stejnou výšku jako naše kazeta EMT-ti a umožňuje navíc vyrovnání výšky ramene. Pokud má kazeta určitou odchylku v azimutu, lze seřízení provést otočením hlavové části v požadovaném směru, aby byl stylus vaší kazety nastaven kolmo k povrchu desky.

 

Brinkmann 12.1  Technické údaje
Vzdálenost středu talíře od středu ložiska raménka    292 mm
 Efektivní délka 306,6mm
 Převis    13,6mm
Uchycení kazety  1/2'' konektor, dlouhé otvory
Minimální vzdálenost mezi montážní plochou a horní částí talíře  25mm
Montážní hloubka  30mm
Hmotnost kazety     min. 4, max. 16 g
 Dynamická hmotnost cca     14g
Celková hmotnost cca.      350g
Protizávaží    200g
Možnosti        raménko se standartním 5kolíkovým konektorem (typ SME)
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz