Brinkmann Taurus

Kód: 4091
Značka: Brinkmann
9 999 999 Kč / ks
Ihned k dodání
Můžeme doručit do:
29.4.2024

Před více než deseti lety zahájila společnost Brinkmann renesanci přímého pohonu uvedením modelu Oasis. Oasis byl prvním zcela moderním gramofonem s přímým náhonem, který spojoval na zakázku vyrobený, patentovaný motor Helmuta Brinkmanna s masivním talířem, "měkkou" regulací otáček a nesčetnými technickými vymoženostmi, které definují designový étos společnosti Brinkmann Audio. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oasis spojil extrémní přesnost výšek a trvanlivost nejlepších systémů s přímým pohonem s úrovní muzikálnosti a likvidity, která byla dříve výhradní doménou řemenového pohonu. Brzy následoval náš legendární gramofon Bardo, který je od té doby naším nejprodávanějším gramofonem.

Během posledních několika let společnost Brinkmann vyvinula univerzální Spyder, evolučně vylepšila náš epochální Balance a představila Nyquist, který je považován za nejlepší digitálně-analogový převodník na světě. Zkušenosti získané při vytváření těchto nejmodernějších komponentů naznačily způsoby, jakými bychom mohli naši koncepci přímého pohonu posunout na vyšší úroveň výkonu. Brinkmann hrdě představuje Taurus: nejlepší gramofon s přímým pohonem, který umíme vyrobit.

Stejně jako gramofony Oasis a Bardo je i gramofon Taurus vybaven naším na míru vyrobeným motorem s magnetickým polem, který byl zkonstruován podle vlastních konstrukčních specifikací společnosti Brinkmann. Stejně tak zůstala zachována naše jedinečná regulace otáček "Soft" a talíř; tím však podobnosti končí. Taurus je postaven na masivním 40 mm silném duralovém šasi inspirovaném systémem Balance a přináší hlubší a niternější basy v kombinaci s dynamickou agilitou a dopředným pohonem, které jsou charakteristické pro všechny gramofony Brinkmann s přímým náhonem. Šasi gramofonu Taurus bylo rezonančně optimalizováno, aby se odstranil mechanický hluk a umožnilo se dosáhnout hlubokého černého pozadí, kterým jsou gramofony Brinkmann proslulé. Jako další pocta našemu výjimečnému gramofonu nabízí Taurus bezdrátovou volbu rychlosti prostřednictvím gravírovaného hliníkového disku, který připomíná ovládání na pevném kabelu u gramofonu Balance.

Rovnováha nebyla jedinou inspirací pro Taurus. Vývoj gramofonu Spyder, konkrétně možnost snadného přidávání a odebírání ramének, přiměl společnost Brinkmann k vývoji patentovaného systému "Collar System", který umožňuje nejnovější gramofon snadno přeměnit z jednoramenného na dvouramenný systém a naopak. Vejdou se na něj prakticky všechna ramena o délce od 9" do 12". Stejně jako všechny gramofony Brinkmann - jak s přímým, tak s řemínkovým pohonem - je i Taurus vybaven naším "Performance Power Supply" (náš "RöNt" Vacuum Tube Supply je volitelné rozšíření) a podložkou Crystal glass, která usnadňuje čištění a zlepšuje zvukový výkon. 

Je Taurus mladším bratrem Balance nebo starším bratrem Bardo? Rozhodněte se sami. Ať tak či onak, Taurus definuje špičkovou technologii gramofonů s přímým pohonem.

 

Brinkman_gramofon

Brinkmann Taurus Specifikace

Základny pro raménka:  K dispozici pro prakticky všechna raménka o délce 9" až 12''. Brinkmann Proprietární "Collar System" usnadňuje výměnu a nastavení ramének.
Pohon talíře: Poháněný přímo motorem s magnetickým polem s proporcionální regulací otáček "Soft".
Napájení: Externí polovodičový napájecí zdroj "Performance" (standardně).
Elektronkový zdroj RöNt (volitelně).
Ložisko:  Mazané přesné hydrodynamické čepové ložisko je tiché a nevyžaduje údržbu.
Talíř:  Masivní, 10 kg vážící talíř ze slitiny se zapuštěnou montáží
Planárně leštěnou podložkou z křišťálového skla, usnadňuje čištění a zlepšuje výkon.
Šasi:  40 mm z duralu s geometrií optimalizovanou pro rezonanci
Konektory:  RCA, XLR nebo průchozí drážka pro raménka s 5pólovými konektory DIN
Rozměry: 420 x 320 x 100 mm (š x h x v)
Celková hmotnost:  22 kg (šasi 12 kg, talíř 10 kg); napájecí zdroj 3,2 kg
Volitelné příslušenství:  Granitová základna, vlastní HRS izolační základna, napájecí zdroj RöNt Tube

Recenzi z našeho studia naleznete zde

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz