Bowers & Wilkins Formation Wedge

Kód: 2427/BIL 2427/CER Zvolte variantu
K poslechu
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA 25 490 Kč –21 %
BW Formation WEDGE 13
25 490 Kč –21 % 19 990 Kč / ks
Ihned k dodání Ihned k dodání Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
21.6.2024 21.6.2024 Zvolte variantu

Bezdrátový reprosystém Formation Wedge je v podstatě trochu inspirován legendárním přístrojem B&W Zeppelin. Jeho účelem je vytvořit příjemnou zvukovou kulisu i tam, kde je problém umístit klasické reprosoustavy. Jeho 120 stupňové zakřivení napomáhá šířit zvuk do prostoru ve velkém úhlu. Díky technologii Formation je bezdrátový přenos v rozlišení 96kHz/24 Bit perfektně přesný a synchronizovaný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bezdrátový reprosystém Formation Wedge je v podstatě trochu inspirován legendárním přístrojem B&W Zeppelin. Jeho účelem je vytvořit příjemnou zvukovou kulisu i tam, kde je problém umístit klasické reprosoustavy. Jeho 120 stupňové zakřivení napomáhá šířit zvuk do prostoru ve velkém úhlu. Díky technologii Formation je bezdrátový přenos v rozlišení 96kHz/24 Bit perfektně přesný a synchronizovaný.

Reprosystém je kompatibilní s AirPlay 2, Spotify, Bluetooth a Roon (Roon Ready).Formation Wedge používá 3-pásmovou konfiguraci a uvnitř pracují dva vysokotónové, dva středotónové a jeden basový reproduktor. Výkony vestavěných zesilovačů jsou 2x 40W pro výšky, 2x 40W pro středy a 1x 80W pro basy.

Ačkoliv jméno Bowers&Wilkins je už mnohá desetiletí spojeno s high-endovými reprosoustavami, přesto v 21. století získala firma renomé i v jiném segmentu, často vnímaném až jako kvalitativní protipól seriózního audio high-endu. Konkrétně u bezdrátových reproduktorů - kdo by neznal model Zeppelin, kterému je dnes už více než 10 let. Po několik letech vývoje pod křídly nového vlastníka nyní Angličané představili platformu Formation a pětici produktů.

Svým způsobem na tradici zmíněného Zeppelin navazuje nejdostupnější model ze série Formation, bezdrátový reproduktor Wedge. A právě na něm je také nejvíce vidět výrazná změna designového stylu, který provází tento nový směr lifestylových produktů. Respektive jeho modernizace, stavící na výrazných prolisech čtyřúhelníkového tvaru.

Tělo reproduktoru má zhruba tvar trojúhelníku (odtud ostatně jméno, které anglicky znamená "klín"), kde je člení stěna ukrytá za luxusní hedvábnou mřížkou, vypouklou a oblou, zatímco zadní panel tvoří taktéž klenutá dřevěná plocha s úzkým proříznutým horizontálním otvorem. Objekt stojí na nevelké ploché základně s gumovými protiskluzovými prvky, na horní straně je nevelká lesklá plocha s dotykovými ovládacími tlačítky (která efektně reagují rozsvícením při pohybu ruky směrem k nim). Základna pak ještě ukrývá veškerou konektivitu, která nicméně sestává jen z napájecího konektoru a ethernetového konektoru.

Za estetickou plochou látky se pak ukrývá rovnou pětice reproduktorů, nasměrovaných pod mírným úhlem nahoru. Přímo kupředu míří největší reproduktor - ten je určený pro basy a společný pro oba kanály. Má už opravdu pěkných 15 cm průměru.

Středotónový a vysokotónový jsou pak na levém a pravém boku, fyzicky umístěné co nejdál od sebe. Cílem této koncepce je dosažení co nejširšího stereo obrazu. Střední pásmo zpracovávají reproduktory o průměru 9 cm a používají technologii FST, kterou můžete znát i z klasických firemních reprosoustav. Vysokotónový reproduktor je odvozený od toho z nové řady 600 s průměrem 2,5 cm a je ukrytý za bohatě perforovanou mřížkou; má dvojitou kopulku membrány.

V této kategorii se krom estetiky počítá i zpracování - a i v tom patří Bowers&Wilkins mezi premianty. A tím si Formation Wedge zaslouží plnohodnotné označení "prémiový produkt". Koneckonců, reproduktor váží 6,5 kg při nijak obřích rozměrech 23,2 cm na výšku, 24,4 cm do hloubky a 44 cm na šířku.

O "pohon" se stará zesilovač pracující ve třídě D, jeho výkon dělí mezi tři pásma (2x 40 Wattů pro nejvyšší, 2x 40 Wattů pro střední a 80 Wattů pro nejnižší) DSP řešení. To tedy funguje jak jako výhybka, tak jako regulace hlasitosti, tak jako dynamický ekvalizér, který zejména u basů kontroluje výchylku reproduktoru a stará se mimo jiné i o to, aby byl chod membrán vždy optimální bez ohledu na frekvenci nebo hlasitost. Plynule tak třeba vyvažuje energii a hloubku reprodukce v závislosti na charakteru signálu (tedy žádná puristická audiofilie, ale naopak moderní, ale špičkově kontrolovaný zvuk). Výsledkem je kupříkladu působivé udávané pracovní frekvenční rozpětí 35 - 28 000 Hz.

Formation Wedge je ale mimochodem také vybaven řadou mikrofonů, které jsou zatím neaktivní a v rámci rozvoje Formation série (respektive hlavně její softwarové části) jsou v plánu třeba i možnosti typu automatizované kalibrace v rámci domácí akustiky (trochu po vzoru té z nové řady subwooferů jako je DB3D) a další a další věci. Nejbližším přírůstkem má pak ale zrovna pro Wedge být stojan v podobě trojnožky, který už tak moderní estetiku katapultuje směrem, kde doposud kraloval třeba Bang & Olufsen.

Nejdůležitější a nejzajímavější je nicméně ona samotná platforma Formation, na níž do budoucna hodlá Bowers&Wilkins nabídnout ještě mnohem širší portfolio lifetylových výrobků s hi-fi / high-endovými prvky. Celý koncept se totiž svým zaměřením na absolutní jednoduchost obsluhy a automatizované nastavení jasně oslovuje právě ty, pro které kupříkladu BOSE nepředstavuje dostatečnou prestiž a ani Bang & Oflusen kupříkladu nestačí zvukově, ač právě nenáročný komfort soužití s produkty dánské značky je jednou z met, kterou má platforma za cíl dobýt.

A nutno říci, že se to daří. Systém Formation totiž skutečně pracuje naprosto samozřejmě, intuitivně a bez vyžadování jakékoliv hlubší snahy od uživatele. Na druhou stranu, není to ani rozhraní, jímž by si - navzdory mimořádnému potenciálu a schopnostem - nadšený audiofil mohl "hrát" se zvukem dle libosti. Důležité je, že Formation pracuje primárně bezdrátově a právě na stabilitu a sílu spojení bylo vynaloženo při vývoji nejvíce sil. Ačkoliv se produkty Formation připojí k vaší Wi-Fi, používají ji výhradně k prvotní akvizici audio signálu - všechno ostatní probíhá interně na síti typu mesh (což značí to, že každé zařízení komunikuje s každým dalším v dosahu a průběžně se tedy optimalizuje signálová cesta na ta momentálně nejsilnější a nejrychlejší spojení; je tu celkem šest komunikačních antén - pár pro každý typ datové komunikace; je tu celkem šest komunikačních antén - pár pro každý typ datové komunikace). Audio signál je načten do malé vyrovnávací paměti (ačkoliv třeba při spouštění není patrná žádná prodleva), aby byla zajištěna precizní synchronizace všech zón / zařízení. To znamená žádné zpoždění, žádný pocit ozvěny při přecházení mezi zónami. Veškeré zpracování audio signálu pak probíhá v rozlišení 24 bit / 96 kHz (jakkoliv je to omezení dané jen softwarem a v dalších fázích rozvoje, pokud se Formation ukáže stabilní a rychlý s tímto rozlišením, by mělo být "odemčeno" rozlišení až 24 bit / 192 kHz, na které je dimenzován hardware).

Nedílnou součástí platformy Formation je také aplikace, ve které jednoduše přidáte jednotlivé zóny, do nich jednotlivé přístroje a můžete je libovolně spojovat, rozpojovat, nastavovat a třeba regulovat hlasitost. Nejsou tu žádná delikátní nastavení nebo všemožné sofistikovanosti, vše funguje plně automaticky.

Připojení do rodiny produktů Formation pak patrně povětšinou budete využívat přímo pomocí funkcí typu Play To z aplikací - jedno zda půjde o TIDAL, Spotify či jiné podobné. Stream z domácích úložišť (tedy nejen ten) pak zajistí protokol AirPlay 2. Můžete také využít pohodlí Bluetooth spojení s aptX HD, pokud chcete. Náročnější posluchač pak může využít i plnou kompatibilitu s knihovnou Roon

( Převzato z portálu HiFi - Voice, autor Daniel Březina).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezdrátové / AirPlay / Bluetooth
Záruka: 2 roky
B&W Formation Wedge:  
Popis: Bezdrátový reprosystém
Koncepce: 3 pásma
Technické vlastnosti : Apple AirPlay 2 technologie
Měniče: 2x 25mm vysokotónový s dvouvrstvou membránou
Frekvenční rozsah: 25Hz - 28kHz
Výkon vestavěného zesilovače: 2x 40W (výšky)
Napájení: 100V – 240V – 50/60Hz
 Spotřeba v režimu spánku: Méně než 6W
Terminály: Počítačová síť (RJ45 Ethernet či WiFi)
Bluetooth verze: 4.1, Class 2 ( AptX HD, AAC, SBC )
Rozměry (V x Š x H): 254 x 281 x 260 mm
 Hmotnost: 6,5 kg
 AirPlay 2 kompatibilita: iPhone, iPad, a iPod touch s iOS 11.4 či vyšším, Apple TV 4K či Apple TV (4th Generation) s tv OS 11.4 či vyšším, Mac nebo PC s iTunes 12.8 či vyšším.

Formation Wedge

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz