Bowers & Wilkins Formation Duo

Kód: 2412/BIL 2412/CER Zvolte variantu
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
BW Formation DUO 1
99 990 Kč / pár
Ihned k dodání Ihned k dodání Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
27.6.2024 27.6.2024 Zvolte variantu

Pár aktivních 2-pásmových bezdrátových reprosoustav s futuristickým designem a především audiofilskými technologiemi, vycházejícími z referenčních řad firmy B&W. Díky technologii Formation je bezdrátový přenos v rozlišení 96kHz/24 Bit perfektně přesný a synchronizovaný. Reprosoustavy jsou kompatibilní s AirPlay 2, Spotify, Bluetooth a Roon (Roon Ready).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pár aktivních 2-pásmových bezdrátových reprosoustav s futuristickým designem a především audiofilskými technologiemi, vycházejícími z referenčních řad firmy B&W. Díky technologii Formation je bezdrátový přenos v rozlišení 96kHz/24 Bit perfektně přesný a synchronizovaný. Reprosoustavy jsou kompatibilní s AirPlay 2, Spotify, Bluetooth a Roon (Roon Ready).

Vysokotónový reproduktor používá karbonovou membránu a je odvozen z aktuální řady 700. Umístěn je v samostatné ozvučnici na vrchu reprosoustavy. Středobasový reproduktor, má membránu Continuum vycházející z řady 800. Výkon vestavěného zesilovače je 2x 125W. Výkony vestavěných zesilovačů jsou 2x 40W pro výšky, 2x 40W pro středy a 1x 80W pro basy.

Uvedená cena je za pár, stojany nejsou v ceně reproduktorů.

Není patrně v oboru high fidelity nic moc klasičtějšího (a toho ostrovního obzvláště), než kompaktní regálovka. A není snad světově známějšího výrobce takových, než je Bowers&Wilkins - největší britský producent hi-fi audio techniky a jeden z největších i v měřítku celosvětovém. Po dekádách výroby puristických stereo produktů se v 21. století odhodlala firma udělat zářez i v lifestyle segmentu, kde se jí to povedlo zejména s bezdrátovými reproduktory typu Zeppelin. Pod křídly nového majitele a po několika letech vývoje firma oba směry svého portfolia zkombinovala - v rámci nové platoformy Formation představila bezdrátové regálovky Duo.

Na první pohled je patrné, že Formation Duo patří do katalogu B&W - notně totiž připomínají osmistovkovkovou sérii, respektive model 805 D3, krycí mřížky jsou ale modernější a neodnímatelné (jejich tvar vychází z automobilových modelů firmy). Prakticky jsou Formation Duo zakulacené, mimořádně designově čisté a bez diskuse velmi současné. Oproti klasickým hi-fi produktům značky se Duo liší na první pohled tím, že povrch je matný, tvary organičtější a

ozvučnice je rozdělena do čtyř segmentů (a nic není samoúčelné).

Charakteristický je tweeter uložený v samostatné tlumené ozvučnici, zapuštěné do horní stěny. Ozvučnice pro středobasový měnič je rozdělená na přední a zadní část, ty k sobě "zaklapnou" v přiznané spáře. Obě poloviny jsou spojené pružným materiálem a nežádoucí vibrace, které vznikne v jedné polovině se vlastně poměrně efektivně odbourá v polovině druhé. Čtvrtým samostatným segmentem je základna, kopírující tvar ozvučnice. Na ní jsou umístěné ovládací prvky včetně regulace hlasitosti a uvnitř také tepe optimalizovaný zesilovač o výkonu 2x 125 Wattů (tj výšky mají po většinu času svůj garantovaný výkon a středobas svůj, byť DSP dynamicky energii přesouvá směrem ke středobasu, když přijde na složitější pasáže).

Jediným přípojným bodem je vanička ve spodní části, v níž se nachází opět jenom ethernetový konektor a napájecí dvoupólová zásuvka. Otvor pak mimochodem navazuje na otvory ve stojanu, takže instalace - tak jak je žádoucí u designového produktu této kategorie - může být bez viditelné kabeláže.

Svými rozměry patří Formation Duo mezi klasické regálovky - 10,6 kg váhy, 39,5 cm výšky, 19,7 cm šířky a 30,5 cm hloubky nebudou žádnými dominantními prvky ani v malých prostorách.

Výškám je vyhrazena 2,5 cm uhlíková kopulka, která vychází z technologií vyvinutých pro novou sérii 700, středobasový kónus o průměru 16,5 cm používá materiál Continuum, který je známý dokonce z ještě vyšší řady 800. Oproti ní je ve Formation Duo použit ještě silnější magnet. Zajímavé je použití uzavřených ozvučnic a přesto - pochopitelně díky intenzivní práci DSP - neuvěřitelný frekvenční rozsah 25 - 33 000 Hz.

Ti, kteří pak přeci jen chtějí mít i jiné možnosti, než jen bezdrátový streaming hudebních dat, připravili v B&W nevelkou krabičku jménem Audio, která to řeší. Na základně měděné barvy jsou ovládací prvky, horní kolmá plocha je členitá a zapadá do moderního konceptu přístrojů. Krabička v zásadě řeší propojení jakéhokoliv klasického systému s platformou Formation, ale umí to samozřejmě i opačně, protože uvnitř je nejen D/A převodník, ale i A/D převodník, pracující v rozlišení 24 bit / 96 kHz.

Pod stříškou zadní části je krom napájecí zásuvky i ethernetový konektor (tedy stejná výbava, jako mají i ostatní produkty), doplňuje je ale to důležité - cinchový analogový vstup a optický vstup digitální, po pravé straně koaxiální digitální výstup a výstup analogový. Pokrýváte tedy snadno všechny důležité formy vstupů a výstupů, které propojí moderní svět s tím tradičnějším - největší využití patrně nastane u gramofonů (tedy ne že by Audio v sobě měl zabudovaný phono předzesilovač - vstup je linkový a phono musíte mít externí).

Formation Duo mají být ale mimochodem také vybaveny řadou mikrofonů, které jsou zatím neaktivní a v rámci rozvoje Formation série (respektive hlavně její softwarové části) jsou v plánu třeba i možnosti typu automatizované kalibrace v rámci domácí akustiky (trochu po vzoru té z nové řady subwooferů jako je DB3D) a další a další věci.

Nejdůležitější a nejzajímavější je nicméně ona samotná platforma Formation, na níž do budoucna hodlá Bowers&Wilkins nabídnout ještě mnohem širší portfolio lifetylových výrobků s hi-fi / high-endovými prvky. Celý koncept se totiž svým zaměřením na absolutní jednoduchost obsluhy a automatizované nastavení jasně oslovuje právě ty, pro které kupříkladu BOSE nepředstavuje dostatečnou prestiž a ani Bang & Oflusen kupříkladu nestačí zvukově, ač právě nenáročný komfort soužití s produkty dánské značky je jednou z met, kterou má platforma za cíl dobýt.

A nutno říci, že se to daří. Systém Formation totiž skutečně pracuje naprosto samozřejmě, intuitivně a bez vyžadování jakékoliv hlubší snahy od uživatele. Na druhou stranu, není to ani rozhraní, jímž by si - navzdory mimořádnému potenciálu a schopnostem - nadšený audiofil mohl "hrát" se zvukem dle libosti. Důležité je, že Formation pracuje primárně bezdrátově a právě na stabilitu a sílu spojení bylo vynaloženo při vývoji nejvíce sil. Ačkoliv se produkty Formation připojí k vaší Wi-Fi, používají ji výhradně k prvotní akvizici audio signálu - všechno ostatní probíhá interně na síti typu mesh (což značí to, že každé zařízení komunikuje s každým dalším v dosahu a průběžně se tedy optimalizuje signálová cesta na ta momentálně nejsilnější a nejrychlejší spojení; je tu celkem šest komunikačních antén - pár pro každý typ datové komunikace). Audio signál je načten do malé vyrovnávací paměti (ačkoliv třeba při spouštění není patrná žádná prodleva), aby byla zajištěna precizní synchronizace všech zón / zařízení. To znamená žádné zpoždění, žádný pocit ozvěny při přecházení mezi zónami. Veškeré zpracování audio signálu pak probíhá v rozlišení 24 bit / 96 kHz (jakkoliv je to omezení dané jen softwarem a v dalších fázích rozvoje, pokud se Formation ukáže stabilní a rychlý s tímto rozlišením, by mělo být "odemčeno" rozlišení až 24 bit / 192 kHz, na které je dimenzován hardware).

Nedílnou součástí platformy Formation je také aplikace, ve které jednoduše přidáte jednotlivé zóny, do nich jednotlivé přístroje a můžete je libovolně spojovat, rozpojovat, nastavovat a třeba regulovat hlasitost. Nejsou tu žádná delikátní nastavení nebo všemožné sofistikovanosti, vše funguje plně automaticky.

Připojení do rodiny produktů Formation pak patrně povětšinou budete využívat přímo pomocí funkcí typu Play To z aplikací - jedno zda půjde o TIDAL, Spotify či jiné podobné. Stream z domácích úložišť (tedy nejen ten) pak zajistí protokol AirPlay 2. Můžete také využít pohodlí Bluetooth spojení s aptX HD, pokud chcete. Náročnější posluchač pak může využít i plnou kompatibilitu s knihovnou Roon. (Recenze převzata z portálu HiFi Voice, autor Daniel Březina )

 


Doplňkové parametry

Kategorie: Reprosoustavy
Záruka: 2 roky
B&W Formation Duo:  
Popis: Stereofonní pár bezdrátových aktivních reprosoustav
Koncepce: 2 pásma
Technické vlastnosti : Apple AirPlay 2 technologie
Měniče: 1x 25mm vysokotónový s karbonovou membránou
Frekvenční rozsah: 25Hz - 33kHz
Výkon vestavěného zesilovače: 2 x 125W
Napájení: 100V – 240V – 50/60Hz
 Spotřeba v režimu spánku: Méně než 6W
Terminály: Počítačová síť (RJ45 Ethernet či WiFi)
Bluetooth verze: 4.1, Class 2 ( AptX HD, AAC, SBC )
Rozměry (V x Š x H): 395 x 197 x 305 mm
 Hmotnost: 10,6 kg
 AirPlay 2 kompatibilita: iPhone, iPad, a iPod touch s iOS 11.4 či vyšším, Apple TV 4K či Apple TV (4th Generation) s tv OS 11.4 či vyšším, Mac nebo PC s iTunes 12.8 či vyšším.

Formation Duo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz