Accuphase E-5000

Kód: 2859
K poslechu
Značka: Accuphase
ZDARMAZDARMA
Accuphase e 5000 1
9 999 999 Kč / ks
Ihned k dodání
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Po mimořádném, výkonově vyzbrojeném „áčkovém integráči“ E-800 přichází Accuphase s dalším svalovcem, integrovaným zesilovačem třídy AB: E-5000, model stejně jako E-800 nenahrazuje žádný stávající model a je rovněž v kolekci k 50. výročí založení Accuphase. E-5000 slučuje nejnovější prvky, technologie, poznatky z vývoje a výroby nových, dělených systémů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po mimořádném, výkonově vyzbrojeném „áčkovém integráči“ E-800 přichází Accuphase s dalším svalovcem, integrovaným zesilovačem třídy AB: E-5000, model stejně jako E-800 nenahrazuje žádný stávající model a je rovněž v kolekci k 50. výročí založení Accuphase. E-5000 slučuje nejnovější prvky, technologie, poznatky z vývoje a výroby nových, dělených systémů.

  • E-5000 je nejvýkonnější integrovaný zesilovač v nabídce Accuphase, hodnota trvalého výkonu při 8Ω zátěží je 240W na kanál a při 4Ω dokonce 320W!
  • Vysokému výkonu odpovídají i úctyhodné fyzické parametry, při rozměrech 465x211x502mm stroj váží 33,8kg.
  • Oproti nižším modelům integrovaných zesilovačů třídy AB, má E-5000 vedený signál symetrický od vstupu až po výstup, díky aplikované technologii „Balanced AAVA“.
  • Z plnohodnotné výbavy přístroje lze vypíchnout ne zcela běžné funkce jako nastavení fáze pro každý jeden vstup, přepnutí stereo signálu na mono režim anebo nastavení stereováhy pro levý/právy kanál s naprostou přesností, a to vše bez ztráty kvality reprodukce v této vysoké kategorii!
  • Za zmínku určitě stojí parametr činitele tlumení (damping factor), který je na hodnotě 1000.
  • Samozřejmostí jsou dva sloty pro volitelné rozšíření modulů a to DAC-60 (digitální vstupy), AD-50 (phono předzesilovač MM/MC).

Pro fanoušky Accuphase je jedna zásadní designová tradice, která byla u tohoto modelu zachovaná a to jsou měřiče zobrazující výkon v podobě klasických paciček, lidově tzv. „stěračů“.

Sotva existuje na světě high-endový výrobce, který aktualizuje své produktové portfolio rychleji, než tato tradiční japonská značka. Své založení Accuphase datuje do roku 1972, což znamená, že letos slaví úctyhodných 50 let. Při té příležitosti si firma zvolna naděluje další a další zajímavé produkty, z nichž čtvrtým v pořadí je integrovaný zesilovač E-5000, patřící zhruba do poloviny hierarchie nabídky Accuphase.

Možná byste to ale neřekli, protože E-5000 je i oproti ostatním nijak prostorově ostýchavým modelům stejné značky pořádný cvalík, ne nepodobně top modelu E-800. Přesto stroj nese všechny charakteristické rysy, které od tohoto jména očekáváte.

Začíná to velkým čelním panelem typického zlatavého odstínu, pokračuje přes obdélníky v obdélníku (tedy o ručičkové indikátory výkonu a číslicový ukazatel hlasitosti) a končí u dvojice robustních ovládacích prvků pro výběr vstupu či úpravu poslechové úrovně. Ty mají nový estetický kroužek zlaté barvy. Nemálo dalších ovládacích prvků najdete za odklopným panelem ve spodní části panelu. Accuphase tradičně nezapomíná na všemožné korekce a voliče pro přizpůsobení funkcí přesně na míru vašim potřebám.

Díky olbřímí velikosti komponentu nebyl pro výrobce problém poskládat na zadní panel skutečně nadstandardní konektivitu. Jak je obvyklé u moderních Accuphase, jsou tu připravené dva moduly pro osazení příplatkovými kartami – myšleny jsou pro v tuto chvíli dostupný D/A převodník a phono předzesilovač.

Standardně osazené vstupy a výstupy jsou pak čistě analogové, mají podobu RCA i XLR konektorů, obě podoby v nadstandardní kvalitě. Cinchů je pět sad linkových vstupů, jedna pásková smyčka (linkový vstup + výstup) a pak dva páry, které slouží jako výstup z předzesilovače a vstup přímo do koncového stupně. Symetrická konektivita je méně četná, přesto se vešly dva klasické vstupy, které doplňuje pre-out a main-in, stejně jako u cinchů.

Napájecí zásuvka je zcela standardní, nestandardní jsou dostupné reproduktorové terminály – jsou tu dvě sady a terminály jsou veliké a robustní, umístěné daleko od sebe pro maximální komfort práce.

Už bylo řečeno, že E-5000 je obřík – konkrétně to znamená šířku 46,5 cm, hloubku 50,2 cm a výšku 21,1 cm. Připočtěte k tomu hmotnost 33,8 kg a máte mohutný integrovaný zesilovač jaksepatří.

Hlavní technologické rysy zesilovače se nesou v duchu tradic Accuphase – zesilovač dodává výkon ve třídě A/B, využívá plně symetrickou konstrukci obvodů v předezesilovači i koncovém stupni a regulaci hlasitosti má za úkol proslulý systém AAVA v plně symetrické verzi, doplněný o zakázkový snímač pozice potenciometru. Jde o řešení převzaté z předzesilovače C-3800 – má plovoucí usazení a prý zcela minimální vlastní šum a to i díky osazení na desce plošných spojů s povrchovým pozlacením. Zajímavostí je, že součástí AAVA je také modul sluchátkového zesilovače.

Už pohled do vnitřností odhalí skutečně poctivou konstrukci – tlusté kovové přepážky dělí prostor na čtyři části – vzadu jsou vstupy, po pravé straně napájecí zdroj s ještě dodatečným stíněním, vpředu systém AAVA a v největší komoře obrovské chladiče, neméně mohutný zapouzdřený toroidní transformátor a dvojice kondenzátorů o velikosti 40 000 uF.

Celou recenzi naleznete zde.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zesilovače
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz