Sonus faber Olympica Nova III

Kód: 2034/WAL 2034/WEN Zvolte variantu
Značka: Sonus Faber
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
olympica nova iii finishes walnut
319 990 Kč / pár
Do 10 dnů 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
10.7.2024 28.6.2024 Zvolte variantu

Pokud by byl nejvyšší model Olympica Nova V do vašeho interiéru příliš velký, můžete pro místnosti středních rozměrů zvolit reprosoustavy Olympica Nova III – tedy prostřední ze tří sloupových modelů řady Olympica Nova. Mají třípásmovou konstrukci se dvěma basovými reproduktory a oproti nejvyššímu modelu řady i o něco menší rozměry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud by byl nejvyšší model Olympica Nova V do vašeho interiéru příliš velký, můžete pro místnosti středních rozměrů zvolit reprosoustavy Olympica Nova III – tedy prostřední ze tří sloupových modelů řady Olympica Nova. Mají třípásmovou konstrukci se dvěma basovými reproduktory a oproti nejvyššímu modelu řady i o něco menší rozměry. Jsou optimální pro středně velké místnosti, ve kterých mohou skvěle fungovat jak pro stereo, tak pro přední kanály domácího kina. Ideálně se hodí k centru Olympica Center II, který používá podobné osazení.

Ozvučnice řady Olympica Nova jasně prezentují přírodní materiály – dřevo, aluminium a kůži. Přírodou je inspirována i samotná konstrukce obvodových stěn, které jsou uvnitř zatočeny do spirály tak, aby proudění vzduchu v ozvučnici bylo co nejvíce optimalizováno. Basreflex typu Stealth
Ultraflex je v zadní části ozvučnice vyveden do strany, takže je možné experimentovat s umístěním reprosoustavy pro co nejlepší přednes basů.

Uvedená cena je za 1 pár.

Řada Olympica by se pak také dala označit za zlatou střední cestu v katalogu Sonus faber, za něco, co dobře charakterizuje celou společnost s její touhou po eleganci a luxusu. V nové sérii se nachází trojice sloupků (s čísly V, III a II) a jedno regálové provedení (s číslem I), doplněné o dva centry a nástěnný efektový model, abyste - tak jak už se také stalo firemní tradicí - mohli poskládat stejně snadno dvou i vícekanálovou sestavu.

Prostřední ze sloupků, tedy model Olympica Nova III, označuje sama firma za ideální pro toho, kdo chce maximum ducha Sonus faber - sloupek je svými tvary totiž skutečně klasickou kreací severoitalského výrobce.

Lehounce klenutá čelní stěna nese čtyři měniče, navazují na ní bočnice s výrazným klenutím, končícím v nepravidelně orientované špičce zadní stěny - tedy spíše zadního proužku. Kabinet stojí na čtyřech kovových rozkročených nožkách s výraznými hroty, což je ostatně prvek známý z původní řady Olympica, ale i z vyšších firemních řad.

Zpracování kabinetů je nádherné, je to skutečně luxusní zboží, které se nemusíte bát postavit vedle prestižního italského nábytku - pruhy dřeva s hlubokým lakem a hliníkové orámování vyzařují skutečnou hodnotu, kombinující tradičnost a modernu. Jednoduše je na Olympica Nova III radost pohledět. Na čelní stěně nesmí chybět v kůži provedený symbol lyry, v němž dlí vysokotónový a středotónový reproduktor a kterýžto prvek patří mezi designové podpisy firmy. Čel je pak ještě doplněno o dvojici basových měničů, všechno je do dřeva zasazené čistě, bez šroubů a jakýchkoliv technických elementů.

Mimo osu je pak při pohledu zezadu na špičce ozvučnic vedený kovový žebrovaný pruh, ukrývající paraaperiodický bassreflexový systém Stealth Ultraflex, na "vnější" straně skříně jsou pak vertikálně rozmístěné čtyři reproduktorové terminály pro firmu specifického tvaru.

Olympica Nova III nejsou žádní drobečkové - narostly nakonec do výše 110,5 cm (včetně nožiček), šířky 37,6 cm a hloubky 45,9 cm. To vše při hmotnosti 35 kg na kus, která odpovídá použití osmi vrstev ohýbaného dřeva pro konstrukci ozvučnic a následné vyztužení skříně několika rozpěrami.

Nejvyšší frekvence obstarává kopulka tweeteru H28 XTR3, kdy už sám název napovídá o použití hedvábné kaloty, kterou pohybuje cívka s průměrem 2,8 cm a neodymové magnety. Nesmí chybět kovový můstek s trnem systému D.A.D., který tlumí vrchol membrány a přispívá k jejímu lepšímu chování.

Středotónový reproduktor s označením 15 XTR2-04 pochází - stejně jako ostatní - z vlastní návrhářské dílny Sonus faber a má průměr 15 cm. Materiálem je na vzduchu sušená směs papírové drti, Kapoku, Kenafu a dalších materiálů z přírodních vláken. Reproduktor má fázový nástavec z masivního kusu hliníku s jedním měděným kroužkem pro zpřesnění chodu cívky navinuté z poměděného hliníkového drátu.

Dvojice 18 cm kónusů v basových reproduktorech W18XTR2-08 má pak ale sendvičovou strukturu, která se inspiruje u řady Homage Tradition. Jde tedy o dvě vrstvy papírové drti, mezi nimiž je syntaktická pěna.

Frekvenční výhybka s přechodovými frekvencemi 250 a 2 500 Hz používá firemní topologii Paracross a je osazena cívkami Jantzen a novou generací kondenzátorů Sonus faber, kterou pro firmu vyrábí britští Clarity Cap. Paracross znamená "částečně symetrické" pojetí obvodů s netypickým rozmístěním kondenzátorů a cívek, což by prý mělo vést k lepší odolnosti vůči radiofrekvenčnímu rušení.

Celková udávaná frekvenční odezva je působivých 35 - 35 000 Hz (ač bez udané tolerance), charakteristická citlivost je nadstandardních 90 dB / 2,83 V / m a jmenovitá impedance činí 4 ohm ( převzato z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina ).

Model

Olympica Nova III

Koncepce

3-pásma, basreflex typu Stealth
Ultraflex

Vysokotónový reproduktor

1x H28 XTR3 - 28 mm textilní membrána, technologie DAD™. Magnetický systém s neodymiovým nástavcem.

Středotónový reproduktor

1x M15 XTR2-04 se 150 mm membránou ze směsi celulózové drti, kapoku , kenafu a dalších přírodních vláken a CCAW cívkou.  

Basový reproduktor

2 x W18XTR2-08 s lehkou 180 mm sendvičovou membránou tvořenou ze syntaktického materiálu potaženého celuózovou směsí.

Dělící frekvence

250 Hz - 2.500 Hz (vyhybka s Paracross topologií)

Frekvenční rozsah

35 Hz – 35.000 Hz

Citlivost (2.831V/1M)

90 dB SP

Jmenovitá impedance

4 Ohm

Doporučený výkon zesilovače

50W – 300W

Maximální dlouhodobé vstupní napětí (IEC-268-5)

22V rms

Rozměry (V x Š x H)

1104,5 x 376 x 459,8 mm

Hmotnost

35 Kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Olympica

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz