Sonus Faber Olympica Nova II

Kód: 2037/WAL 2037/WEN Zvolte variantu
Značka: Sonus Faber
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Sonus faber olympica nova ii finishes walnut
239 990 Kč / pár
3 dny 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
29.4.2024 29.4.2024 Zvolte variantu

Tyto elegantní reprosoustavy jsou nejmenším sloupovým modelem řady Olympica Nova. I přes své kompaktní rozměry však dokážou zprostředkovat široké frekvenční pásmo, včetně dynamických a přesných basů. Ideálně zapadnou do interiéru i v menších místnostech a lze je využít jak pro stereo, tak pro přední kanály domácího kina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto elegantní reprosoustavy jsou nejmenším sloupovým modelem řady Olympica Nova. I přes své kompaktní rozměry však dokážou zprostředkovat široké frekvenční pásmo, včetně dynamických a přesných basů. Ideálně zapadnou do interiéru i v menších místnostech a lze je využít jak pro stereo, tak pro přední kanály domácího kina.

Ozvučnice řady Olympica Nova jasně prezentují přírodní materiály – dřevo, aluminium a kůži. Přírodou je inspirována i samotná konstrukce obvodových stěn, které jsou uvnitř zatočeny do spirály tak, aby proudění vzduchu v ozvučnici bylo co nejvíce optimalizováno. Basreflex typu Stealth
Ultraflex je v zadní části ozvučnice vyveden do strany, takže je možné experimentovat s umístěním reprosoustavy pro co nejlepší přednes basů.

Uvedená cena je za 1 pár.

Na renovaci patrně nejpopulárnější řady Olympica, uvedené už v roce 2013, severoitalského výrobce luxusního hi-fi Sonus faber se čekalo poměrně dlouho. Když pak přišla, spolu s přídomkem Nova přinesla i modernější design a aktuálnější verze používaných firemních postupů a technologií. To bez dalšího platí i pro prostřední model Olympica Nova II, (relativně) kompaktní sloupek.

Od pohledu ale i Olympica Nova II zapadá do firemního stylu, byť v duchu minimalističtějším a "ostřejším", než bývalo zvykem. Přestože Olympica Nova II je poměrně skladný sloupek, jeho ozvučnice z osmi ohýbaných vrstvených dýh mají výšku 103,6 cm, šířku 35,9 cm a hloubku 42,3 cm, což s nimi spolu s váhou něco přes 30 kilogramů dělá už poměrně výrazné kusy nábytku. Zvláště připočteme-li fakt, že celá jejich krása spočívá na kovové desce a nožkách, které vykukují poměrně daleko do stran a jsou opatřeny robustními a jako jehla ostrými hroty.

Pokud se něco nezměnilo, tak je to stále esteticky velmi vkusné pojetí ozvučnice s adekvátně ušlechtilými materiály. Povrch s pravou dýhou je po vzoru palub jachet rozdělen na horizontální pruhy, vřelost dřeva rámují hliníkové proužky či jako v případě horní plochy poměrně tlustý rámeček. Oba boky jsou klenuté, nicméně asymetricky podle vzoru ulity, takže uvnitř jsou jedinými paralelními povrchy horní a spodní deska.

Díky zvolené konstrukci nemají reprosoustavy v podstatě žádnou zadní stěnu, jejich kabinety jsou zhruba trojúhelníkové, měniče jsou tak vsazeny do jen mírně klenuté čelní stěny, čtyři krásné reproterminály ve vertikální konfiguraci míří do pravého boku, zatímco levý bok přesahující vlastně až dozadu tvoří po celé výšce kovové profily, mezi jejichž lamelami se ukrývá výdech bassreflexu s technologií Stealth Ultraflex, která zabraňuje vzniku rušivých zvuků proudícího vzduchu.

Uvnitř jsou kabinety rozděleny pevnou přepážkou na středo-výškovou sekci a basovou komoru, v té jsou pak navíc ještě aplikovány výrazné rozpěry s průduchy.

Pod ochrannou mřížkou, tvořenou nezaměnitelnými pružnými "strunami" se nachází nezbytný prvek "Voice of Sonus faber", neboli prvek půdorysu lyry potažený pravou kůží, v němž sídlí vysokotónový a středotónový reproduktor a který v tomto stylu najdete na skoro všech výrobcích italské značky. O kousek níž se nachází basový měnič v mírném zvukovodu, tvořeném vyfrézováním v okrasném kroužku skrývajícím šrouby.

Všechny měniče si navrhuje Sonus faber sám a vyrábí se v Itálii. Nejvyšší frekvence vyzařuje měkká kopulka H28 XTR3, která je doplněná o "hrnkový" motor s neodymovými magnety, které tak generují velmi koherentní a silné magnetické pole. Přes kopulku se klene kovový můstek s trnem; ten má za úkol tlumit membránu a tím optimalizovat její vyzařování.

Součástí "hlasu Sonus faber" je také středotónový kónus M15 XTR2-04 s průměru 15 cm s membránou z na vzduchu sušeném nestlačovaném materiálu ze směsi celulózové drti, Kapoku, Kenafu a dalších přírodních vláken. Členitý povrch pomáhá potlačovat nežádoucí rezonance membrány. Reproduktor používá velmi estetickou kovovou centrální prachovku a cívku z poměděného hliníkového drátu.

Basy pak zpracovává W18XTR2-04 s membránou o průměru 18 cm, která je vyrobena ze tří vrstev. Vpředu a vzadu je vrstva celulózové drti, mezi níž drží syntaktická pěna (tedy vlastně spojené mikrokuličky - velmi lehký a přitom velmi pevný materiál).

Celé osazení do třípásmového systému spojuje výhybka na plošném spoji, navržená dle filozofie topologie Paracross , která má za úkol potlačit negativní projevy naindukovaného elektromagnetického rušení. Výhybka používá na míru navržené kondenzátory od britských Clarity Cap a má přechodové frekvence na úrovni 250 a 2 500 Hz.

Z dalších parametrů udává firma frekvenční rozsah 40 - 35 000 Hz (bez konkrétní tolerance), jmenovitou impedanci 4 ohmy a charakteristickou citlivost 88 dB / 2,83 V / m.

Model

Olympica Nova II

Koncepce

3-pásma, basreflex typu Stealth
Ultraflex

Vysokotónový reproduktor

1x H28 XTR3 - 28 mm textilní membrána, technologie DAD™. Magnetický systém s neodymiovým nástavcem.

Středotónový reproduktor

1x M15 XTR2-04 se 150 mm membránou ze směsi celulózové drti, kapoku , kenafu a dalších přírodních vláken a CCAW cívkou.  

Basový reproduktor

1 x W18XTR2-04 s lehkou 180 mm sendvičovou membránou tvořenou ze syntaktického materiálu potaženého celuózovou směsí.

Dělící frekvence

250 Hz - 2.500 Hz (vyhybka s Paracross topologií)

Frekvenční rozsah

40 Hz – 35.000 Hz

Citlivost (2.831V/1M)

88 dB SP

Jmenovitá impedance

4 Ohm

Doporučený výkon zesilovače

50W – 250W

Maximální dlouhodobé vstupní napětí (IEC-268-5)

22V rms

Rozměry (V x Š x H)

1036,5 x 359,7 x 422,5 mm

Hmotnost

30,7 Kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Olympica

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz