Sonus Faber Olympica Nova I

Kód: 2040/WAL 2040/WEN Zvolte variantu
Značka: Sonus Faber
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
SONUS FABER OLYMPICA NOVA I walnut
159 990 Kč / pár
3 dny 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
23.5.2024 23.5.2024 Zvolte variantu

Reprosoustavy Olympica Nova I jsou dokonalými klasickými dvoupásmovými monitory, pro opravdové znalce zvuku. Zprostředkují vám veškeré detaily a barvy zvuku tak, jak je znáte z živého podání. Ideální je jejich umístění na speciální Olympica Nova stojany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reprosoustavy Olympica Nova I jsou dokonalými klasickými dvoupásmovými monitory, pro opravdové znalce zvuku. Zprostředkují vám veškeré detaily a barvy zvuku tak, jak je znáte z živého podání. Ideální je jejich umístění na speciální Olympica Nova stojany (nejsou součástí balení, lze je zakoupit zvlášť). Pro systémy domácího kina je jim vhodným partnerem centr Olympica Center I, případně také některý ze subwooferů řady Gravis.

Ozvučnice řady Olympica Nova jasně prezentují přírodní materiály – dřevo, aluminium a kůži. Přírodou je inspirována i samotná konstrukce obvodových stěn, které jsou uvnitř zatočeny do spirály tak, aby proudění vzduchu v ozvučnici bylo co nejvíce optimalizováno. Basreflex typu Stealth

Ultraflex je v zadní části ozvučnice vyveden do strany, takže je možné experimentovat s umístěním reprosoustavy pro co nejlepší přednes basů.

Uvedená cena je za 1 pár. Foto pouze ilustrační, repro stojany nejsou v ceně.

Nejzákladnějším modelem Olympica Nova - pomineme-li nástěnné a centrální, tedy z principu spíše doplňkové verze - je Olympica Nova I, navazující na mimořádně populární regálový dvoupásmový model. Je to stále jediný dostupný regálový model v řadě a stále se nejvíce blíží původnímu duchu Sonus faber z doby před třemi dekádami.

Jak je u těchto Italů zvykem, zpracování ozvučnic si nezadá s luxusním italským nábytkem a použité dřevo, okrášlené kovovými intruzemi, stejně jako hluboký lak prostě budí dojem vysoké hodnoty. Čelní, lehce klenutá stěna je osazena dvěma reproduktory, sjednocenými vizuálně v kůží potažené desce tvaru lyry, což je už dlouhá léta poznávacím znamením Sf.

Boční stěny ozvučnic se pak sbíhají téměř do špičky a činí tak nepravidelně, takže vzniká lehce atypický tvar skříně, v níž ale vyjme spodní a horní hrany nejsou rovnoběžné povrchy a tedy nevzniká stojaté vlnění. Horní plocha je na rozdíl od koženého segmentu u předchozí generace dřevěná, jedná se ale o desku vsazenou do bytelné hliníkové vany.

Zadní pohled ukáže, že tu vlastně žádná zadní stěna není - na delším z bočních panelů se nachází dva páry firemních reproduktorových terminálů, místo spojení obou boků vyznačuje kovový pás systému Stealth Ultraflex, což je výdech paraaperiodického bassreflexového systému, majícího za úkol zklidnit proudění vzduchu. Je to řešení známé už mnoho let.

Možná ještě stojí za zmínku, že i Olympica Nova je vybavena těmi originálně pojatými mřížkami, či tedy přesněji napnutými gumovými lanky, které jsou poctou italským strunným nástrojům.

Ke konstrukci ozvučnic Sonus faber používá ohýbané dřevěné pláty, které se v osmi vrstvách slepí, stlačí, ohnou a pak tvarují, řežou a brousí do své konečné podoby. I díky tomu mají Olympica Nova I hmotnost 10,5 kg při výšce 35,5 cm, šířce 19,9 cm a hloubce 39,5 cm.

V horní polovině dvoupásmového systému pracuje nová kopulka tweeteru H28 XTR3, kdy už sám název napovídá o použití hedvábné kaloty, kterou pohybuje cívka s průměrem 2,8 cm a neodymové magnety. Nesmí chybět kovový můstek s trnem systému D.A.D., který tlumí vrchol membrány a přispívá k jejímu lepšímu chování.

Spodní část frekvenčního rozsahu má na starosti MW15 XTR2-04 - prakticky identický s tím, který používají všechny tři sloupové modely. Jde o na vzduchu sušenou směs papírové drti, Kapoku, Kenafu a dalších materiálů z přírodních vláken, vytvarovanou do kónusu s průměrem 15 cm. Na rozdíl od vyšších modelů zde není použitý fázový nástavec z masivního kusu hliníku, ale klasická papírová kopulka.

Frekvenční výhybka s přechodovou frekvencí na 2 500 Hz používá firemní topologii Paracross a je osazena cívkami Jantzen a novou generací kondenzátorů Sonus faber, kterou pro firmu vyrábí britští Clarity Cap. Paracross znamená "částečně symetrické" pojetí obvodů s netypickým rozmístěním kondenzátorů a cívek, což by prý mělo vést k lepší odolnosti vůči radiofrekvenčnímu rušení.

Model

Olympica Nova I

Koncepce

2-pásma, basreflex typu Stealth
Ultraflex

Vysokotónový reproduktor

1x H28 XTR3 - 28 mm textilní membrána, technologie DAD™. Magnetický systém s neodymiovým nástavcem.

Středobasový reproduktor

1x M15 XTR2-04 se 150 mm membránou ze směsi celulózové drti, kapoku , kenafu a dalších přírodních vláken a CCAW cívkou.  

Dělící frekvence

2.500 Hz (vyhybka s Paracross topologií)

Frekvenční rozsah

45 Hz – 35.000 Hz

Citlivost (2.831V/1M)

87 dB SP

Jmenovitá impedance

4 Ohm

Doporučený výkon zesilovače

35W – 250W

Maximální dlouhodobé vstupní napětí (IEC-268-5)

20V rms

Rozměry na stojanu (V x Š x H)

1078x 282 x 395 mm

Rozměry bez stojanu (V x Š x H)

355 x 199,5 x 395 mm

Hmotnost bez stojanu

10,5 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Olympica

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz