PS Audio Stellar Gain Cell DAC

Kód: 1830/CER 1830/STR Zvolte variantu
Akce Tip
Značka: PS Audio
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA 60 690 Kč –15 %
obrázek 2022 01 12 231638
60 690 Kč –15 % 51 500 Kč / ks
Ihned k dodání Ihned k dodání Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
20.6.2024 20.6.2024 Zvolte variantu

Nově definovaný a vylepšený analogový předzesilovač NuWave DSD a Gain Cell v jednom.

Stellar Gain Cell DAC přináší vynikající výkon ve všech třech oblastech – převodník D / A, předzesilovač a sluchátkový zesilovač. Žádný z těchto aspektů se necítí jako doplněk nebo bonusový prvek, který je vedle hlavní funkce. Jedná se o zařízení, které může skutečně působit jako srdce i složitého systému.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stellar Gain Cell DAC přináší vynikající výkon ve všech třech oblastech – převodník D / A, předzesilovač a sluchátkový zesilovač. Žádný z těchto aspektů se necítí jako doplněk nebo bonusový prvek, který je vedle hlavní funkce. Jedná se o zařízení, které může skutečně působit jako srdce i složitého systému.

Elegantní, štíhlý Stellar Gain Cell DAC, z jehož názvu se dá vcelku obstojně odhadnout seznam základních funkcí. Jde o D/A převodník s regulací hlasitosti. Každopádně jde ale i o velmi elegantní stroj s čistými, moderními liniemi. Šasi se ukrývá mezi dvěma hliníkovými, na předních hranách ohnutými profily, mezi kterými vpředu zůstává trochu prostoru a tak design s minimem vystačí s naprostým minimem prvků a přesto funguje.

V levé části přístroje je modrý čtvereček firemního loga, které nejen pěkně svítí, ale funguje i jako vypínač (to kdybyste někde nějaký hledali a nedařilo se vám jinak přístroj zapnout). V pravé části pak v nevelkém vykrojení najdete displej, který informuje velkými číslicemi o hlasitosti, menšími písmenky pak o fázi, filtru a tak vůbec. Je tu pěkně zpracovaný, velmi plynule jdoucí ovladače hlasitosti. Ještě úplně vpravo se pak otevírá sluchátkový konektor.

Pohled na zadní stranu odhalí tři bloky konektorů - zcela vpravo jsou to čtyři analogové vstupy (tři cinchové, jeden XLR), uprostřed jsou analogové výstupy (jeden pár cinchů a jeden pár XLR), doplněné o dvojici triggerů a vlevo je pak blok s digitálními vstupy - dostanete dva koaxiální a jeden optický vstup z těch klasických, "kostička" USB pro spojení s počítačem je také příjemná a je tady i HDMI port, který slouží pro rozhraní I2S. Napájecí zásuvka je vybavená vypínací kolébkou.

Stellar Gain Cell DAC je poměrně kompaktní - 43 cm na šířku, 30,5 cm do hloubky a jen 7,6 cm na výšku. I tak je ale až překvapivé (i vzhledem k pěknému zpracování), že stroj váží jen 6,1 kg.

Zajímavé je pak i vnitřní řešení. Srdcem je převodník s obvody navrženými hlavním firemním inženýrem Bobem Stadtherrem. Stojí na blíže nespecifikovaném čipu ESS Sabre32 s hyperstream architekturou a v blíže nerozebíraném zapojení. Co se nicméně dozvíte, to je to, že přístroj díky tomu podporuje PCM signál s rozlišením 24 bit / 384 kHz a dokonce i DSD128 po USB a I2S (tento vstup je tu primárně kvůli firemními SACD transportu a tedy i podpoře přímého přenosu DSD signálu odtamtud).

Převodník využívá technologii Digital Lens, prakticky jde o regenerátor audio signálu, který pochází přímo od PS Audio a má formu programovatelného hradlového pole (FPGA). Zpracování signálu tu probíhá hned za vstupem, originál je načten, bit po bitu zrekonstruován a originál zahozen - výsledkem by měl být signál zcela prostý časového zkreslení (jitteru) ještě před vstupem do D/A převodníku. V tom si pak můžete vybírat ze tří základních filtrů, my jsme neměli pocit, že by rozdíl byl nějak zvlášť slyšitelný.

Výstupní část převodníku pracuje v čisté třídě A a s vysokými proudy, nachází se v ní i pasivní filtr a naopak tu není ani jeden kondenzátor v signálové cestě.

Co je zajímavé, to je "Gain Cell", do kterýchžto obvodů signál následně putuje - jde vlastně o modul analogového předzesilovače, který také pracuje v čisté třídě A (stejně jako sluchátkový výstup).

Celý analogový předzesilovač (Gain Cell je řešení, které tvoří jeho podstatnou část) je plně symetrický od vstupu po výstup a podporuje také průchod signálů domácího kina, ani tady nenajdete v signálových cestách žádné kondenzátory. Předzesilovač pracuje s atypickou regulací hlasitosti - místo všemožných potenciometrů nebo jiných více či méně obvyklých řešení odečítá nastavenou polohu ovladače a upravuje zisk výstupních obvodů podle požadované hlasitosti, což by mělo obejít všechna rušivá zkreslení mechanických prvků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Předzesilovače
Záruka: 2 roky
Analogové vstupy:  3x RCA stereo pár, 1x XLR stereo pár
I2S: 1 PCM (384KHz max), DSD64 DSD128
Coax: 2 PCM (192KHz max)
Optical: 1 PCM (96KHz max)
USB: PCM (384KHz max), DSD64 (DoP) DSD128 (DoP)
Format: PCM, DSD
Analogové výstupy: RCA (analog unbalanced) 1 stereo pár, XLR (analog balanced) 1 stereo pár, 1x sluchátkový
Frekvenční rozsah: 20Hz – 20KHz +0/- 0.25dB, 10Hz – 100KHz +0.1/-3.0dB
Váha: 6,1 kg
Přepravní váha: 7,7 kg
Rozměry: 43 x 30,5 x 7,6 cm
Přepravní rozměry: 58,5 x 45,7 x 22,9 cm
Barevné provedení: Silver ( stříbrná )  Black ( černá )

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz