Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Kód: 4454/CER 4454/STR Zvolte variantu
275 000 Kč / ks
Do 10 dnů Na dotaz Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
3.6.2024 13.6.2024 Zvolte variantu

Nu-Vista DAC je náš nový vlajkový převodník postavený na kritiky oceňované 32bitové architektuře ESS HyperStream II. Nu-Vista DAC obsahuje naše slavné obvody Nuvistor, přičemž každý kanál má plně vyvážený stupeň s triodovými elektronkami Nuvistor 7586 zapojenými do diskrétní vyrovnávací paměti třídy A.  Je vybaven výstupy RCA a XLR, 3x optickým a 1x koaxiálním vstupem SPDIF, 1x USB a 1x AES/EBU vstupem. Nechybí ani vstup I2S pro budoucí, dosud neoznámený CD přehrávač Nu-Vista!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technical Talk
Na základě našich znalostí a zkušeností s čipy Sabre ESS využívá převodník Nu-Vista 2x čipy ES9038Q2M v duálním diferenciálním režimu pro dokonalý duální monofonní design. Díky těmto převodníkům podporuje Nu-Vista DAC až 768 kHz soubory v PCM a DSD256 přes DoP a nativní DSD512 přes USB, což pokrývá jakýkoli digitální soubor, který si můžete koupit nebo streamovat. Výrazně vylepšené jsou také vstupy SPDIF, které nyní podporují také MQA (až 384 kHz) a DSD (DoP 64)! Na základě našich znalostí a zkušeností s čipy Sabre ESS využívá převodník Nu-Vista 2x čipy ES9038Q2M v duálním diferenciálním režimu pro dokonalé duální monofonní provedení. Díky těmto převodníkům podporuje Nu-Vista DAC až 768 kHz soubory v PCM a DSD256 přes DoP a nativní DSD512 přes USB, což pokrývá jakýkoli digitální soubor, který si můžete koupit nebo streamovat. Výrazně vylepšené jsou také vstupy SPDIF, které nyní podporují také MQA (až 384 kHz) a DSD (DoP 64)!

Digitální architektura
Používáme regulátor s extrémně nízkým šumem a nízkou ztrátou navržený speciálně pro vysoce výkonné audio systémy a optimalizovaný pro zvuk s vysokým rozlišením díky revoluční architektuře dvou regulátorů. Začlenění eliminátoru jitteru v časové doméně vede k vynikajícímu SNR a THD+N výkonu s neuvěřitelně detailní přechodovou odezvou. Digitální zvuk je umění času, s naší patentovanou konstrukcí hodin se nám podařilo dosáhnout bezkonkurenčních hodnot jitteru pod 100 femtosekund. Tím překonáváme mnoho renomovaných a uznávaných audiofilských generátorů hodin! Mezi další pokroky v sekci D/A převodníku patří volitelný upsampling a reclocking a režim oversamplingu bypass. Šestnáctijádrové procesory XMOS a CPLD MAX II Altera zajišťují, že pro tyto operace je vždy dostatek prostoru, digitální filtry, včetně našeho vlastního nového patentovaného filtru pro optimální přechodovou odezvu, a zpracování MQA.

Legendární  Nu-Vista
Ještě nikdy v historii hi-fi nebyly elektronky Nuvistor spojeny s nejmodernější plně vyváženou a diskrétní technologií a sofistikovanou moderní digitální architekturou. Sekce D/A převodníku přechází přímo do vysoce výkonného, plně diferenciálního analogového stupně s technickými vlastnostmi, které jsou ohromující. Každý kanál má svůj vlastní plně vyvážený koncový stupeň Nuvistor; elektronky Nuvistor 7586 pracují ve zcela diskrétním uspořádání třídy A. Výkon Nuvistorů je využit jako vynikající nízkoimpedanční koncový stupeň s ultra nízkým zkreslením a nepochopitelně nízkým šumem. Vysněné technické parametry však nejsou všechno. Hedvábně hladký zvuk s obrovskými tranzienty a bezproblémovým pocitem, který si zachovává veškerou průraznost a čistotu, bez jakékoli hrubosti nebo trpkého zvukového chování. To je to, čeho převodník Nu-Vista tak mistrovsky dosahuje. Něco, s čím D/A převodníky často bojují.

Upsampling, převzorkování a digitální filtry.
Pro přetaktování se používá CPLD MAX II (Complex Programmable Logic Device) Altera, který spolu s mikrokontrolérem XMOS přináší vysoce kvalitní zpracování technologií PCM, DSD i MQA. U signálů PCM lze individuálně zapnout a vypnout převzorkování a přetaktování. DSD a MQA používají vlastní nastavení a filtry specifické pro daný formát. Pro signály PCM má převodník Nu-Vista osm volitelných digitálních filtrů. Jedním z nich je náš vlastní optimální přechodový digitální filtr.

Obcházení převzorkování
Pro zvuk s ultra vysokým rozlišením jsme udělali další krok a vytvořili režim oversamplingu bypass. Při vzorkovacích frekvencích 705,6kHz a 768kHz jsou převzorkovací filtry FIR převodníku obcházeny a převodník Nu-Vista přechází do režimu oversampling bypass. Při těchto velmi vysokých vzorkovacích frekvencích vstupuje digitální signál přímo do bloku D/A převodníku. Efektivně se tak vypnou všechny zbývající filtry, čímž se zvukové parametry a frekvenční spektrum zlepší o další stupeň. Filtr převzorkování je největší samostatný "blok" digitální sekce na čipu ESS DAC podle plochy křemíku. Vypnutím tohoto bloku filtru snížíme šum PSU/země na čipu a následně snížíme modulaci hodin korelovanou se signálem na křemíkové desce převodníku ESS DAC.

Hudební věrnost pro hudbu
Proto hudební puristé, kteří prostě chtějí cítit ten hypnotický pocit komunikace mezi posluchačem a umělcem: zde ho najdou. Stačí jej nechat ve standardním nastavení a pocítíte okamžité hudební propojení: celý zvuk je sladký a čistý; výšky jsou zcela bez zrna a rozšířené. Spodní část zní nekonečně s hmatatelnou dynamikou basů.
Až se znovu seznámíte se svou hudební knihovnou, možná budete v určitém okamžiku chtít objevit, co všechno je ještě možné, a poslechnout si to z různých úhlů pohledu. Tehdy se díky přizpůsobitelnosti, možnostem a nastavením stane z převodníku Nu-Vista výkonný odborný stroj. Prozkoumejte zvukovou scénu s upsamplingem nebo bez něj. Zjistěte, co udělá přetaktování, a nechte se vtáhnout hlouběji. Vyberte si mezi 7 různými digitálními filtry nebo naším oblíbeným optimálním přechodovým filtrem.
Pokud máte po ruce soubory s ultra vysokým rozlišením, vyzkoušejte, čeho je Nu-Vista DAC skutečně schopen v režimu oversamplingu bypass.

Super tiché napájecí transformátory
Převodník Nu-Vista DAC je ukázkou pokračujícího vývoje našich super tichých napájecích transformátorů. Průmyslové napájecí zásuvky s filtrem EMI a blokátorem stejnosměrného proudu zastavují rušení a eliminují brum transformátoru. Zapouzdřený toroidní transformátor s nízkým nasycením jádra je ideální pro audio aplikace a díky extrémně nízkému elektromagnetickému vyzařování je ideální zejména pro digitální audio. Napájení digitálních a analogových obvodů je pečlivě odděleno, aby byla zajištěna odolnost a izolace analogového zesilovače a vyrovnávacích stupňů od případného digitálního vf rušení.

Volitelný upgrade: Nu-Vista Uni PSU
D/A převodník Nu-Vista lze volitelně napájet pomocí zdroje Nu-Vista Uni PSU (na trh bude uveden v roce 2024). Tím se dosáhne lepšího hlukového výkonu tím, že se síťový napájecí zdroj přesune z hlavní jednotky a zabuduje se do jiné odpovídající krabičky. Využíváme tak dalšího prostoru k nastavení síťové a výstupní filtrace o stupeň výše, než je obvykle možné u řešení s jednou krabičkou. Tím se ztiší napájení a do citlivých zvukových obvodů se nedostanou téměř žádné artefakty ze sítě. Napájecí zdroj má LED diody ON/Standby a ovládá se z předního panelu hlavní jednotky. Pokud je vyžadována úplná izolace od sítě, má napájecí zdroj také mechanický kolébkový vypínač pro úplné vypnutí na zadní straně.

Heroická kvalita konstrukce
Stejně jako všechny Nu-Visty je jejich mechanická konstrukce nekompromisně tuhá a pevná v typické tradici Musical Fidelity. Přední panel a boční panely jsou vyfrézovány z lisovaných hliníkových profilů a jsou extrémně masivní. Převodník Nu-Vista je v podstatě imunní vůči účinkům vibrací z okolního prostředí. Totéž lze říci o elektromagnetické odolnosti. Masivní hliníková skříň funguje jako Faradayova klec. Chrání neuvěřitelně citlivé vnitřní části gramofonového stupně před vnějšími elektromagnetickými poli. Součástí balení je také dálkový ovladač Nu-Vista, který je solidní reimaginací obvyklých dálkových ovladačů ve stylu "Nu-Vista". Je vyroben z masivu, působí stejně jako přední panel jednotky, má silný paprsek a funguje na snadno vyměnitelné baterie AAA.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přehrávače a jiné zdroje
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz