Musical Fidelity M8Xi

Kód: 4076/CER 4076/STR Zvolte variantu
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
m8xi black front
185 990 Kč / ks
3 dny 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
24.6.2024 24.6.2024 Zvolte variantu

V roce 1990 vyrobila společnost Musical Fidelity vůbec první superintegrovaný zesilovač: A1000. dočkal se nadšeného přijetí a i dnes se z druhé ruky prodává za vysoké ceny. Model A1000 byl prvním z dlouhé řady superintegrovaných zesilovačů Musical Fidelity. Její potomci: NuVista M3, Tri Vista 300, kW500, M6/500i, NuVista 800 a NuVista 600 byly ve světě audiofilů přijaty se stejným nadšením. Model M8xi je nejnovějším a nejlepším zástupcem této generace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

M8xi je samostatný předzesilovač se dvěma monoblokovými výkonovými zesilovači sdílejícími společné šasi. Každý z nich má vlastní chladič a samostatný transformátor. Skutečně duální mono. Předzesilovač má vlastní samostatný napájecí zdroj a je namontován v blízkosti vstupních zásuvek. V důsledku toho jsou stopy na desce plošných spojů velmi krátké. Tento elegantní nápad zajišťuje, že signály obou kanálů mají ultra nízkou impedanci v okamžiku, kdy se dostanou do zesilovače. To je významný detail. Každý kanál má dvanáct velkých bipolárních tranzistorů - 200 ampérů od špičky ke špičce je snadno dostupných. Kovové zpracování je vysoce kvalitní. Přední panel je na zakázku vyrobený jemný liniový výlisek z hliníku milspec. Na zakázku vyrobené chladiče mají vynikající rozptylové vlastnosti a povrchovou úpravu. Konstrukce M8xi působí dojmem solidnosti a kvality.

Nové obvody
Za posledních 5 let dosáhly naše obvody výkonových zesilovačů vysokého stupně vývoje. V naší nikdy nekončící snaze o zvyšování výkonu a hodnoty pro zákazníka jsme hledali způsoby, jak naše konstrukce vylepšit. Jednou z hlavních směrnic bylo zachovat konfiguraci s nízkou zpětnou vazbou beze změny... pokračujte s nízkou zpětnou vazbou! Problémem bylo, jak zlepšit účinnost a výkon, aniž by to mělo vliv na kvalitu zvuku. Když to řeknu za sebe, myslím, že jsme přišli na geniální řešení. Naše nová konstrukce výkonového zesilovače M8xi poskytuje vyšší výkon, nižší zkreslení a lepší kvalitu zvuku. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Zvýšila se účinnost koncového stupně, čímž se dosáhlo přibližně o 10 % vyššího výkonu při podobném napájecím napětí. Ještě důležitější je, že celý koncový stupeň je čistě třídy A. Věříme, že tento inovativní přístup má podstatný vliv na kvalitu zvuku. Zvuková scéna se zdá být širší, zatímco mikro a makro dynamika má větší dopad. Tento efekt je patrný zejména u dobře nahraného klavíru. Všichni jistě víte, že klavír je perkusivní nástroj, ale popravdě řečeno, na většině Hi-Fi systémů je to slyšet jen zřídka. Při použití M8xi se perkusivní povaha klavíru stává okamžitě zřejmou a vyskakuje z reproduktoru. je to překvapivé a uspokojivé zlepšení kvality zvuku. Vokály mají větší jemnost, detail a přítomnost. Velká hudba má hloubku, šířku a neuvěřitelně dynamický přednes. Celkově vzato je M8xi dokonalý všestranný reproduktor. Většinou zní jako malý zesilovač třídy A s obrovským výkonem.

Převodník DAC
M8xi je také vybaven 5 vstupním D/A převodníkem. D/A převodníky se stále častěji objevují v integrovaných zesilovačích, aby zvýšily pohodlí při připojování různých digitálních zdrojů, a proto bylo rozhodnuto zabudovat D/A převodník, který bude fungovat na vysoké úrovni nezávisle na zesilovači. Pro větší integritu je D/A převodník vybaven vlastním zdrojem napájení. Převodník M8xi je založen na čipu Texas Instruments PCM5242 TI s nízkým zkreslením a nízkým šumem, který je použit i v mnoha dalších prémiových produktech v hi-fi průmyslu a také v předchozích produktech Musical Fidelity, a má 2 x koaxiální (S/PDIF), 2 x optický (S/PDIF) a 1 x asynchronní vstup USB typu B. Převodník M8xi je vybaven dvěma optickými vstupy. Koaxiální vstup a vstup USB jsou schopny podporovat audio streamy hi-res až do 24 bitů / 192 kHz a optický vstup je schopen podporovat až 24 bitů / 96 kHz. Pro dosažení maximálního výkonu jsou všechny datové toky převzorkovány a přetaktovány interním převodníkem, aby se snížil jitter a odstranily nežádoucí artefakty ve zvuku.

Technický výkon
M8xi poskytuje výkon 550 + 550 Wpc do 8 ohmů. Je extrémně stabilní a velmi lineární. Nízké je i zkreslení; nižší než 0,005 % ve slyšitelném frekvenčním rozsahu 20 Hz až 20 kHz. M8xi má pozoruhodnou linearitu a konzistenci. je bezpodmínečně stabilní a bez problémů pohání jakýkoli existující reproduktor s dostatečnou výkonovou rezervou.

Náš přístup k technickým měřením
Podle našeho názoru by měl být zesilovač zcela neutrální. je to "přímý vodič se zesílením". Snadno se to řekne, ale těžko a složitě provede. Chceme zdůraznit, že se nedomníváme, že technické parametry jsou cílem samy o sobě. l to je metodou ověření celkové koncepce systému zesilovače. Cílem našich návrhů obvodů/PCB je mít nízkou zpětnou vazbu a dosáhnout naprosté neutrality, transparentnosti a skvělého technického výkonu. Důkazem, že jsme na správné cestě, je technický výkon. Domníváme se, že technický výkon nelze shrnout do zkreslení při 1 kHz. Podle našeho názoru musí být zesilovač schopen splnit širokou škálu technických požadavků, aby mohl být neutrální.

Linearita
Téměř všechny reproduktory mají složité impedanční a zatěžovací křivky. Zesilovač musí být schopen udržet své napětí prakticky bez ohledu na zatížení. Pokud zesilovač nedokáže udržet své napětí v celém spektru, pak bude konečná frekvenční charakteristika a zkreslení nelineární. To není neutralita.

Zkreslení
Převážná většina výrobců zesilovačů hovoří o zkreslení pouze na frekvenci 1 kHz. Jsme přesvědčeni, že to je jen zlomek příběhu. Z našeho pohledu musí mít zesilovač velmi nízké zkreslení od 20 Hz- 20 kHz a dále. Jsme přesvědčeni, že výkon zesilovače při vysokých frekvencích dokazuje celkový výkon obvodu a uspořádání desky plošných spojů. Zkreslení zesilovače M8xi se od 10 kHz do 50 kHz téměř nemění. Je to vynikající úspěch a potvrzení správnosti návrhu obvodu a uspořádání desky plošných spojů.

Poměr šumu
Zesilovače by měly být tiché. Pokud nejsou, dochází k nenávratné ztrátě detailů na nízké úrovni. Také dynamický rozsah je vážně ohrožen. Dynamický rozsah není jen to, jaký výkon zesilovač vyprodukuje, ale také to, jak tichý dokáže být. Dynamický rozsah je součet od nejtiššího po nejhlasitější. M8xi v tomto ohledu vyniká.

Přesné ovládání hlasitosti
Zesilovač M8xi má přesné ovládání hlasitosti. To zajišťuje dokonalé sledování až do velmi nízkých úrovní, což je u standardních potenciometrů nedosažitelné. Této mimořádné přesnosti je dosaženo díky laserem upraveným substrátovým rezistorům.

Kvalita zvuku
M8xi je bezproblémový, plynulý a dynamický. nezní "nahlas", ale prostě správně. Dynamika je zvládnuta bez dramatu a rozruchu. Přicházejí a odcházejí. Nedochází k žádnému zkreslení, jen k čisté neředěné hudbě. lt zní jako vynikající malý zesilovač třídy A, ale s neomezeným prostorem pro hlavu. Dokonalost!

 integrovaný zesilovač;

výkon RMS 2x550W / 8Ω;

vstupy: 2x XLR, 4x RCA; 1x USB(24bit/192kHz); 2x dig.koaxiální (24bit/192kHz), 1x dig.optický (24bit/96kHz);

výstupy: 1x XLR, 2x RCA (Pre/Line), 1x dig.koaxiální, 1x dig.optický;

rozměry: 485x185x510mm;hmotnost 46kg; dálkový ovladač; provedení černé nebo stříbrné

Kompletní technické informace naleznete v příloze - související soubory

EISA-Award-Musical-Fidelity-M8xi

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované zesilovače
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz