McIntosh MC1.25KW

Kód: 3222
Značka: McIntosh
ZDARMAZDARMA
McIntosh MC 1 25KW 1
469 990 Kč / ks
3 dny
Můžeme doručit do:
24.6.2024

1.-kanálový výkonový zesilovač

Čtyřnásobný vyvážený výkonový zesilovač MC1.25KW je jedním z našich nejpokročilejších zesilovačů. Od shora dolů přepracovaný zesilovač nahrazuje úctyhodný model MC1.2KW a je naším nejvýkonnějším monoblokovým zesilovačem s jedním šasi.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ikonická značka slaví neuvěřitelných 75 krásnými výročními modely.

Společnost McIntosh byla založena v roce 1949 a v roce 2024 oslaví významný milník: 75. výročí. Již od svého vzniku, kdy ji vedla vize Franka McIntoshe, je její závazek k reprodukci zvuku neochvějný. Společnost McIntosh, poháněná neukojitelnou vášní pro zvuk, se v průběhu let nejen rozrostla; vyvinula se též v neúnavnou sílu poháněnou snahou o zvukovou dokonalost. Na své cestě se neustále snaží překonávat hranice, aby pozvedla samotné umění reprodukce zvuku.

MODELY Z EDICE K 75. VÝROČÍ
Značka se hrdě hlásí k zásadám, které definovaly její identitu, a vytváří speciální edice vybraných produktů k 75. výročí. Tyto modely jsou k dispozici s volitelným označením výročí, které se skládá z dvojitého eloxovaného laserem gravírovaného odznaku hrdě zobrazujícího logo 75. výročí na horní straně přístroje, zatímco každá rukojeť je opatřena půvabným nápisem "75 let".

Doporučená cena  výročního modelu  499 990,- Kč.

Čtyřnásobný vyvážený výkonový zesilovač MC1.25KW je jedním z našich nejpokročilejších zesilovačů. Od shora dolů přepracovaný zesilovač nahrazuje úctyhodný model MC1.2KW a je naším nejvýkonnějším monoblokovým zesilovačem s jedním šasi. Pouhý pohled na tento zesilovač o hmotnosti 71,7 kg (158 liber) stačí k vyjádření jeho síly a výkonových možností, ale až ho uslyšíte - pak skutečně pochopíte, co dokáže.

MC1.25KW poskytuje 1 200 W čistého výkonu do jednoho kanálu s téměř neznatelným celkovým harmonickým zkreslením 0,005 %. Toto ohromující množství výkonu je plně k dispozici reproduktorům s impedancí 2, 4 nebo 8 ohmů prostřednictvím naší technologie Autoformer™. Dvojice těchto zesilovačů může ukotvit domácí audio systém, který může konkurovat téměř jakémukoli stereofonnímu systému na světě.

V modelu MC1.25KW je mnoho aktualizací a vylepšení. Zvýšení kapacity filtru o 50 % zlepšuje výkon nízkých frekvencí a zvyšuje dynamický headroom. Na horní straně zesilovače je vidět aktualizovaný, ale nezaměnitelný průmyslový design McIntosh, který se bude hodit k současným výrobkům McIntosh nebo k těm, které byly vyrobeny před desítkami let. Zvukový Autoformer a napájecí transformátor zůstávají umístěny hned za předním panelem, ale jsou nyní umístěny v nových krytech se skleněnou deskou. Mezi nimi se nachází nové kruhové sklo, v němž je umístěn štítek se jménem zesilovače, který je ozdoben dekorativním ozdobným kroužkem.

Na zadní straně jednotky jsou 4 naše chladiče McIntosh s monogramem™. Tyto chladiče jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s vynikajícími tepelně vodivými vlastnostmi a jsou tak účinné při odvádění tepla, že si zaslouží označení logem McIntosh "Mc". Jsou připojeny k pokročilým výstupním tranzistorům s vysokým proudem, které eliminují zpoždění tepelné rovnováhy, takže první přehrávaný hudební tón zní stejně dobře jako skladby přehrávané později při poslechu. Chladiče jsou zakončeny pohlednými větracími lištami. Tyto ozdobné destičky a kruhový ozdobný kroužek jsou vyrobeny z hliníku a mají povrchovou úpravu ladící s úchyty předního panelu.

MC1.25KW pohání většinu reproduktorů "s božským výkonem a kontrolou... [a] dynamickým kontrastem, který jsme nikdy předtím neslyšeli." Vřele doporučujeme: 6 hvězdiček - Lyd & Bilde

Zásuvka střídavého proudu byla přemístěna tak, aby poskytovala další volný prostor a bylo možné snadněji používat širší sortiment napájecích kabelů. To vše je umístěno na šasi z leštěné nerezové oceli, které spočívá na 4 nově přepracovaných nožkách se zkosenými hranami. Mezi další aktualizace patří aktualizovaný napájecí transformátor, silnější vnitřní kabeláž, vylepšené obvodové komponenty a přidání našeho systému správy napájení, který po uplynutí nastavené doby vypne zesilovač, pokud není detekován žádný vstupní signál.

Při všech změnách a vylepšeních, které byly u modelu MC1.25KW provedeny, se nezměnila jedna věc - velký, rychle reagující modrý wattmetr s úhlopříčkou 11" (27,9 cm), který přesně ukazuje výkon zesilovače. Nezměnil se ani charakteristický černý skleněný přední panel s ovládacími knoflíky, osvětlené logo a hliníkové koncovky s úchyty. Přední panel a měřič mají nové přímé LED podsvícení pro lepší vzhled a přesnost barev.

• 1 200 W trvalý výkon
• Až o 50% zvýšená kapacita filtrační části napájecího zdroje oproti předchozímu modelu
• Nový typ chladičů McIntosh Monogrammed Heatsinks™
• Díky technologii McIntosh Output Autoformer je výkon plně k dispozici všem typům reprosoustav, ať již mají impedanci 8, 4, nebo 2 ohmů.
• Quad Balanced technologie pro nízké zkreslení a šum i při vysokém výkonu
• Power Guard technologie pro zabránění vzniku ruchů ze zkreslení při přebuzení, které by mohly poškodit reprosoustavy
• Technologie Sentry Monitor odpojuje výstupní část, pokud hrozí, že proud překročí bezpečné provozní hodnoty a deaktivuje se, když se hodnoty vrátí do normálu.
• Precizní ručičkové indikátory výkonu
• Přímé LED podsvícení
• Trojité výstupní reproterminály typu Solid Cinch™
• Symetrické i nesymetrické vstupy
• Dálkově ovládané spínání

Model

MC1.2KW

Výkon na kanál

1200W při 2, 4 či 8 Ohm

Počet kanálů

1

Celkové harmonické zkreslení

0.005%

Odstup signál/ šum pod jmenovitým výkonem

124dB (symetrický), 120dB (nesymetrický)

Dynamic headroom

2.2dB

Činitel tlumení

>40 Wideband

Jmenovité frekvenční pásmo

20Hz to 20kHz

Frekvenční charakteristika (pokles) 20Hz  - 20kHz

 +0, -0.25dB

Frekvenční charakteristika (pokles) 10Hz  - 100kHz

 +0, -3dB

Dálkové spínání po kabelu

Ano

Multikanálový kabel DB25 kabel

Ne

Konfigurace obvodů

Quad Balanced

Provedení

Tranzistorové

Zapojení do můstku

Ne

Mono paralelní zapojení

Ne

Autoformer technologie

Ano

Ručičkové indikátory

Ano

Vypínání podsvícení

Ano

Symetrické vstupy

1x

Podsvícení

LED - přímé

Styl šasi

Nerez a černě lakovaná ocel

Zlacené reproterminály

Ano, 3-, patentovaně terminály Solid Cinch™

Rozměry (Š x V x H)

45.09cm x 31.27cm (včetně nožiček) x 55.88cm (včetně čelního panelu a kabelů)

Hmotnost

71.7 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: McIntosh
Záruka: 2 roky

McIntosh MC1.25KW

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz