McIntosh MR89

Kód: 3210
Značka: McIntosh
ZDARMAZDARMA
McIntosh MR89
159 990 Kč / ks
Na objednávku
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Model MR89 je vybaven exkluzivními radiofrekvenčními obvody McIntosh, které jsou schopny přijímat silné signály FM z blízkých stanic - což může u slabších tunerů způsobovat přetížení a zkreslení - a zároveň jsou schopny naladit slabší signály FM nacházející se ve větší vzdálenosti, a to s minimálním nebo žádným šumem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hudba je všude.

Ačkoli není pochyb o popularitě a stálosti placených hudebních streamovacích služeb, stále existuje spousta bezplatné hudby, kterou vysílají tisíce tradičních rozhlasových stanic. A společnost McIntosh má s rádii a tunery dlouhou a významnou historii. Model McIntosh MR78 ze 70. let 20. století je mnohými považován za jeden z nejlepších - ne-li nejlepší - tunerů, které kdy byly vyrobeny. Tuner MR89 AM/FM navazuje na tuto tradici vynikajících tunerů tím, že vám umožňuje vychutnat si množství bezplatné hudby, která se šíří po neviditelných vlnách.

Model MR89 je vybaven exkluzivními radiofrekvenčními obvody McIntosh, které jsou schopny přijímat silné signály FM z blízkých stanic - což může u slabších tunerů způsobovat přetížení a zkreslení - a zároveň jsou schopny naladit slabší signály FM nacházející se ve větší vzdálenosti, a to s minimálním nebo žádným šumem. Pokročilý monitor kvality signálu tuneru MR89 dokáže zobrazit detailní úroveň signálu, vícecestnosti a šumu příchozích RF signálů, což vám pomůže vyladit optimální umístění vaší AM nebo FM antény.

Dodává se s AM anténou McIntosh RAA2, která je vybavena 6 m dlouhým kabelem, který poskytuje flexibilitu při umístění antény pro co nejlepší příjem rozhlasového signálu; váš prodejce McIntosh vám pomůže s výběrem správné FM antény na základě polohy vašeho domu vzhledem k vašim oblíbeným FM stanicím. Součástí balení je dvojice symetrických a nesymetrických analogových výstupů spolu s digitálními koaxiálními a optickými výstupy, které umožňují připojit MR89 k vašemu domácímu audio systému.

V modelu MR89 bylo provedeno mnoho vylepšení, která vám zpříjemní poslech rádia. Citlivost, odstup signálu od šumu, harmonické zkreslení, selektivita kanálů a stereofonní separace byly důkladně analyzovány a promyšleně aktualizovány, což vedlo k podstatnému zlepšení výkonu každého z nich.

Byla také přidána řada nových funkcí. Pro pomoc s méně kvalitním stereofonním vysíláním v pásmu FM byla vylepšena funkce Stereo Blending zavedením nové možnosti High Blend, která agresivněji mísí vysokofrekvenční část zvukového frekvenčního rozsahu. Nová funkce Softmute snižuje zvukový výstup při příjmu stanic s nízkou kvalitou nebo při příjmu statických ruchů a šumu mezi stanicemi. Další přidanou metodou pro snížení šumu a zlepšení zážitku z poslechu je nová funkce Highcut, která redukuje vysokofrekvenční zvukový obsah. Pro funkce Stereo Blending, High Blend, Softmute a Highcut je k dispozici několik nastavení agresivity, která odpovídají kvalitě stanic a vašim poslechovým preferencím.

Rozhlasové stanice AM a FM se ladí pomocí plynule působícího ladicího knoflíku. Radiopřijímač MR89 podporuje systém RBDS (Radio Broadcast Data System)1 , který umožňuje na displeji zobrazovat různé informace, například název stanice, hudební žánr, jméno interpreta a název skladby (pokud stanice tyto údaje vysílá). Zobrazení dat RBDS lze upravit nebo zcela vypnout podle vašich představ. Funkce vyhledávání je k dispozici buď prostřednictvím ovládacích prvků na předním panelu, nebo z přiloženého dálkového ovladače. Citlivost funkce Seek lze nastavit prostřednictvím nabídek nastavení. Do přístroje MR89 lze uložit až 20 přednastavených stanic v pásmu AM i FM.

Dvojice 60dB výstupních měřičů zobrazuje úroveň signálu, který je dodáván z analogových výstupů každého kanálu. Zatímco hlasitost je řízena vaším předzesilovačem, integrovaným zesilovačem nebo jiným řídicím zařízením, měřiče na MR89 přesně zobrazují zvukový výstup levého a pravého kanálu generovaný z přijímané stanice. V závislosti na přijímaném programu jsou měřiče dobrým ukazatelem vynikající stereofonní separace přístroje MR89.

MR89 může přijímat následující frekvence FM: 87,5 MHz - 108,0 MHz (Evropa).

Pro příjem AM může přijímat: 531kHz - 1701kHz (Evropa).

Přední panel z černého skla, měřiče, knoflíky a koncovky z kartáčovaného hliníku jsou umístěny v šasi z nerezové oceli vyleštěné do luxusního zrcadlového lesku, který propůjčuje nadčasový vzhled značky McIntosh. Model MR89 lze spárovat s různými zesilovači, gramofony, přehrávači CD, procesory domácího kina, zařízeními pro korekci prostoru, reproduktory a dalšími zdrojovými komponenty a vytvořit tak kompletní domácí audiosystém.

Model MR89
Pásma AM/FM
FM rozsah ladění 87.5MHz - 108.0MHz
Krok mezi kanály FM 50kHz, 100kHz či 200kHz
Vstup pro FM anténu 75 ohm,  “F” koaxiální konektor
Užitečná citlivost FM 2uV
Citlivost pro odstup s/š 50db (FM) 1.5uV
FM odstup signál / šum (mono) 70dB
FM dstup signál / šum (stereo) 68dB
Frekvenční rozsah (FM)  ±1dB 20Hz - 15,000Hz
Celkové harmonické zkreslení (FM mono) 0.1%
Celkové harmonické zkreslení (FM stereo) 0.3%
Selektivita kanálů FM (přilehlý) 70dB
Selektivita kanálů FM (alternativní) 75dB
Stereo separace FM 45dB
AM rozsah ladění 522kHz - 1602kHz
Krok mezi kanály AM 10kHz
Vstup pro AM anténu Symetrický, RJ45 konektor (pouze pro použití dodávané antény McIntosh RAA2)
Užitečná citlivost AM 350uV/m
Odstup signál / šum AM 55dB
Frekvenční rozsah AM 0dB, -6dB 50Hz - 3,000Hz
Celkové harmonické zkreslení AM (mono) 0.1%
Citlivost AM (přilehlý kanál) 45dB
Úroveň audio výstupu (nesymetrický) 1Vms
Úroveň audio výstupu (symetrický) 2Vms
Výstupní impedance 100 ohm (nesymetrický i symetrický)
Koaxiální digitální výstup (parametry) 0.5V p-p/75 ohm
Optický digitální výstup (parametry) -15dbm to -21dbm
Vzorkovací frekvence dig. Výstupu 48kHz
Nesymetrický audio výstup 1x Stereo
Symetrický audio výstup 1x Stereo
Koaxiální digitální výstup 1x 
Koaxiální optický výstup 1x
Vstup pro AM anténu 1x
Vstup pro FM anténu 1x
Vstup pro IR senzor na zadním panelu Ano
Datový vstup na zadním panelu Ano
Vstup pro dálkové spínání Ano
Výstup pro dálkové spínání Ano
RS232 Ano
Servisní terminál Ano
Spotřeba ve Standby  <0.5 W
Rozměry (Š x V x H) 44.45cm x 15.24cm x 40.32cm
Hmotnost 11.6 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tunery
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz