InAkustik Reference NF-204 XLR

Kód: 3048/0-7 3048/1-0 3048/1-5 Zvolte variantu
Značka: InAkustik
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
micro air nf 204 xlr 1
8 174 Kč / pár 9 105 Kč / pár 11 382 Kč / pár od 8 174 Kč / pár
Ihned k dodání 3 dny Ihned k dodání Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
27.6.2024 28.6.2024 27.6.2024 Zvolte variantu

Přírodní zákony nelze vypnout. Je třeba je umně využívat. Každý kabel má díky těmto přírodním zákonům tzv. parazitní účinky. Mimo jiné sem patří kapacita - tedy skutečnost, že kabel podobně jako baterie dočasně ukládá energii a se zpožděním ji opět uvolňuje. Tento efekt silně ovlivňuje přenos zvukových signálů a je nežádoucí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vzhledem k tomu, že výstupy hi-fi zařízení poskytují pouze velmi slabé signály a citlivě reagují na vysokou kapacitu kabelu, hraje kapacita kabelu při propojování hi-fi komponent významnou roli. Vzniká takzvaný dolnopropustný filtr, který odřezává vysoké frekvence a způsobuje také fázové posuny. Z tohoto důvodu jsou audiokabely RCA a XLR předurčeny pro vzduchovou izolaci technologie MICRO AIR. Další zvláštností NF-204 MICRO AIR je jeho symetrická architektura, která zaručuje vysokou odolnost vůči elektromagnetickému vyzařování. Pro řadu MICRO AIR jsme také vyvinuli zcela nový konektor RCA, který je zcela bez pájení. Skládá se z několika dílů, které se spojují až v průběhu výroby. V našem závodě na výrobu kabelů se s velkou vášní a jemným dotykem připravují koncovky, do kterých se vkládají kontaktní kolíky z telluriové mědi a lisují se tlakem 1,5 tuny. NF-204 MICRO AIR je k dispozici také ve verzi XLR pro zařízení se symetrickými vstupy a výstupy.

MICRO AIR TECHNOLOGIE
Přírodní zákony nelze vypnout. Je třeba je umně využívat. Každý kabel má díky těmto přírodním zákonům tzv. parazitní účinky. Mimo jiné sem patří kapacita - tedy skutečnost, že kabel podobně jako baterie dočasně ukládá energii a se zpožděním ji opět uvolňuje. Tento efekt silně ovlivňuje přenos zvukových signálů a je nežádoucí. Kapacita kabelu je fyzikální jev a její velikost závisí na různých faktorech. Jedním z podstatných faktorů je izolační materiál, tzv. dielektrikum, které může kapacitu mnohonásobně zvýšit. Vzduch to naopak nedokáže, a proto je ideálním izolantem. Součástí izolace technologie MICRO AIR je její složitá struktura ve tvaru kosočtverce. Komory vytvořené touto konstrukcí zvětšují vzdálenost mezi vodiči a zvyšují obsah vzduchu v izolaci. Tímto způsobem se snižují dráždivé kapacity a optimalizují se přenosové vlastnosti pro citlivé zvukové signály.

KONCENTRICKÁ MĚĎ
Na rozdíl od běžných struktur vodičů, kde je uspořádání jednotlivých vodičů v kabelu chaotické, jsou vodiče v koncentrických měděných vodičích uspořádány podle přesně definovaného schématu, v němž jsou přesně uspořádány v několika vrstvách. Tato konstrukce omezuje nepravidelné styčné body mezi vodiči, což harmonizuje tok signálu a minimalizuje rozdíly v době průchodu. Impulsy lze přehrávat přesně při zachování prostorových informací o hudbě. Tenká vrstva polyethylenu chrání vysoce čistou měď před kyslíkem, a tedy před oxidací.

ELEKTROSTATIKA A KAPACITA
Všichni víme, jaké to je, když si sundáte svetr s velkým množstvím syntetických vláken a on praská a jiskří. Je to proto, že syntetický materiál vytváří elektrický náboj, který se pak náhle vybije. Totéž se děje v dielektriku, materiálu, který izoluje kabel. Absorbuje elektrickou energii jako houba a později ji uvolňuje. V případě audiokabelu se však jedná o složky hudebního signálu. Jedním z měřítek je kapacita kabelu, tj. nežádoucí akumulační kapacita kabelu. Zatímco kondenzátory mají uchovávat energii a mají odpovídající vysokou kapacitu, kapacita audiokabelu by měla být co nejnižší. To výrazně ovlivňuje kvalitu přenosu a také způsobuje rušení všech připojených elektronických komponent. Vzduchová izolace - realizovaná technologií MICRO AIR - je proto ideální, protože snižuje kapacitu na minimum.

FILOZOFIE MICRO AIR
Kabely řady Inakustik REFERENCE AIR již způsobily senzaci ve světě high-endových připojení: "Je to nejlepší kabel, jaký kdy byl umístěn mezi zesilovač a reproduktory." (AUDIO 02-2020 | LS-2404 AIR PURE SILVER). Na základě stejného přístupu k fyzice jsme vyvinuli řadu REFERENCE MICRO AIR. Jak už název napovídá, izolační vzduch hraje díky svým vynikajícím dielektrickým vlastnostem hlavní roli i v nové řadě REFERENCE MICRO AIR. Kabely obecně neprodukují žádný zvuk, ale mají filtrační účinek a vzájemně působí na zvukové komponenty. To může být při prvním poslechu překvapivé, ale nakonec zkreslují původní zvuk a postupem času se stávají velmi dráždivými. Podle našeho názoru by audio spoje měly být co nejméně nápadné a neměly by vytvářet žádné zvukové zabarvení. Trik tedy spočívá v tom, že nevyhnutelný fyzikální filtrační efekt kabelů přizpůsobíme pomocí architektury a volby materiálů tak, aby se ztráty a interakce snížily na minimum. Tento cíl jsme sledovali při vývoji řady REFERENCE MICRO AIR a podle našeho názoru jsme ho dosáhli!

NAŠE VÝROBA KABELŮ
Stejně jako naše kabely AIR HELIX je i kabelová technologie REFERENCE MICRO AIR vyráběna v naší vlastní továrně v Německu. Kromě složité ruční montáže kabelů jsme věnovali přísnou pozornost odpovídající kontrole kvality. Po výrobě je každý kabel podroben zkouškám. Provádí se funkční testy i mechanické zkoušky a samozřejmě v rámci vývoje výrobku sledujeme i výkon pod napětím pro co největší přesnost a přenos signálu s nízkými ztrátami.

  • Technologie Micro AIR
  • Vzduchové dielektrikum
  • Koncentrická konstrukce měděného drátu
  • Symetrická architektura
  • Dvojité stínění bez signálu
  • Konektor s telluriovou mědí s kontakty potaženými rhodiem

Doplňkové parametry

Kategorie: Kabely
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz