GoldenEar Triton One.R

Kód: 1818
Značka: GoldenEar
ZDARMAZDARMA
Golden triton oner pair 2
224 990 Kč / pár
3 dny
Můžeme doručit do:
28.6.2024

Nové mimořádné reproduktory s referenční kvalitou, které navazují na oceňovanou vlajkovou loď Triton Reference.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nové mimořádné reproduktory s referenční kvalitou, které navazují na oceňovanou vlajkovou loď Triton Reference.

Kariéra Sandyho Grosse je dostatečně dobře zdokumentovaná a jeho úspěchy též - ostatně na americkém kontinentu jsou "jeho" značky Polk Audio a Definitive Technology dodnes mimořádně populární. Úspěchy ale rozhodně sbírá i jeho "projekt na důchod", menší, ale o to ambicióznější značka GoldenEar (nedávno přibyvší pod křídla firmy AudioQuest), která si klade za cíl nabídnout puristicky high-endové výkony za ceny, které ještě nejsou "z jiného světa".

To platí i pro nejvyšší řadu (většinou) poloaktivních reprosoustav Triton, které se vyznačují originálně jiným, štíhlým a nenápadným designem. Mírně odlišné (byť v základním přístupu stále stejné) jsou nejvyšší modely Triton Reference a nyní i z nich odvozený menší model Triton One.R - už podle názvu je jasné, že svého předchůdce, model Triton One, posunuje blíže modelu Reference.

Stále jde nicméně o vysoký sloupek v černé látce, teď už ale s boky v hlubokém klavírním lesku, kde plochu narušuje jen látkový obdélník, kryjící boční reproduktory. Stále je to vpředu úzký a směrem dozadu se pozvolna rozšiřující sloup, posazený na bytelné základně ve stejném duchu a stále tu nejsou žádné ostré hrany klasického typu.

Na zadní straně najdete kovovou plochu, kde krom očekávaných reproduktorových terminálů najdete také napájecí zásuvku a nad ní potenciometr, kterým regulujete intenzitu basového pásma. Pro nasazení v domácím kině mají reprosoustavy také svůj vlastní LFE vstup a jejich basová sekce tak poslouží jako subwoofer.

Za látkovou krycí mřížkou vpředu se ukrývá hned šest reproduktorů. Nahoře jsou dva středobasy a tweeter v D´Appolito konfiguraci, pod nimi trojice obdélníkových basových měničů a aby toho nebylo málo, po obou stranách jsou dva pasivní radiátory.

Ozvučnice samotné výšku 137,2 cm, šířku mezi 14,6 a 20,3 cm (vpředu / vzadu) a hloubku 42,3 cm (a celé to stojí na základně 31,4 x 50,2 cm). Každý kanál váží poctivých 36,3 kg.

Všechny použité měniče navrhli přímo v GoldenEar a nechávají si je také na zakázku vyrábět. Nejvyšším tónům je určen skládaný páskový měnič HVFR, převzatý z modelu Reference. Kolem něj jsou dva středotónové kónusy s mohutnými fázovými nástavci hvězdicového tvaru. Membrány mají průměr 13,3 cm a odlévané koše. Basy vyzařují tři aktivní měniče s membránami o rozměru 12,7 x 22,9 cm, opět vycházející z těch použitých v modelu Reference. Basáky navazují na čtveřici pasivních plochých membrán s působivou plochou 17,8 x 25,4 cm.

D´Appolito středo-výšková sekce má vlastní pracovní komoru (respektive dvojitou, dělenou příčkou v ose výškáče). Vnitřní prostor pracovní basové komory je bohatě zpevněn výztuhami a tlumen polyuretanovou pěknou s otevřenými póry a kombinací ovčí vlny a Dacronu.

Frekvenční výhybka je plně symetrická a kombinuje elektronické i pasivní řešení pro bezešvé spojení aktivního subwooferu a pasivních "vršků". Zesílení pro spodní kmitočty má na starosti modul zesilovače, obdobný jako v subwooferech SuperSub, řízený 56 bitovým DSP a dávající výkon masivních 1 600 Wattů na kanál.

Výrobce udává u Triton One.R frekvenční rozsah 13 - 35 000 Hz, charakteristickou citlivost 92 dB a impedanci "kompatibilní s 8 ohm".

Doplňkové parametry

Kategorie: Reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz