Dan D´Agostino Progression Preamplifier

Kód: 1746/CER 1746/STR Zvolte variantu
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Dan dAgostino progression preamp silver
794 490 Kč / ks
Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
16.7.2024 16.7.2024 Zvolte variantu

Nový předzesilovač ze série PROGRESSION je rozšířen o nové funkce, které nejsou zahrnuté v předchozích modelech. Nejpozoruhodnější je, že předzesilovač je vybavený volitelným digitálním modulem. Digitální modul přidává koaxiální, Toslinkovou a USB funkci analogickému základnímu modelu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový předzesilovač ze série PROGRESSION je rozšířen o nové funkce, které nejsou zahrnuté v předchozích modelech. Nejpozoruhodnější je, že předzesilovač je vybavený volitelným digitálním modulem. Digitální modul přidává koaxiální, Toslinkovou a USB funkci analogickému základnímu modelu. Plně diferenciální DAC zpracovává signály PCM až do 24 bitů / 384 kHz a DSD signálů až do 4×DSD (11,2 MHz). Tento digitální modul přenáší diskrétní, plně komplementární a vyváženou analogovou signální cestu od vstupu na výstup. Součástí dodávaného dálkového ovladače je nová technologie Bluetooth. Páteřní modul Bluetooth rozšiřuje až pětkrát dosah dálkového ovladače a eliminuje omezení přímého vidění, které jsou součástí IR dálkových ovladačů. Předzesilovač je umístěný na samostatném podvozku, napájecí zdroj využívá rozsáhlé elektrické a magnetické stínění, aby udržoval vyzařované rušení mimo kritické obvody předzesilovače.

Řídícím komponentem je předzesilovač, pojmenovaný prostě a jednoduše "Předzesilovač". Šasi z nádherně opracovaných hliníkových profilů je fortelné a má i charakteristické "schůdky" v zaoblení přední horní hrany. Výrobce přístroj rozdělil do dvou skříní, spodní menší kvádr s nožičkami ukrývá napájecí část, v horní jsou pak elektronické obvody. Z této logiky také vede napájení do zásuvky ve spodním bloku a překvapivě tenkým kablíkem je energie vedena do horní poloviny - výstupy z napájecího zdroje jsou pak dva, což dává možnosti do budoucna.

Levá polovina zadní strany hostí čtveřici symetrických vstupů a dva sety symetrických výstupů, na rozdíl od vyšších řad tu jsou i dva páry cinchů, z nichž jeden připadá na vestavěný modul přenoskového předzesilovače.

V pravé části najdete pak otvor, který lze vyplnit příplatkovým modulem D/A převodníku, který analogovou konektivitu ve standardu rozšíří ještě o optiku, koax a USB. Převodník je plně diferenciální a pracuje s rozlišením až 24 bit / 384 kHz u PCM signálu nebo s DSD 11,2 MHz. Anténka pro Bluetooth je dodávána ve standardu, ale je určena pouze pro dálkové ovládání.

Mezi "ovládací" konektory tu patří dvojice 3,5 mm jacků pro spínání externích zařízení a RS232 port pro sofistikovanější integraci do řídících systémů.

Že jde o dílo Dana D´Agostina, to poznáte ale hlavně z přední strany - krom zmíněného opracování jsou to hlavně měděné prvky a "budíky", které připomínají luxusní hodinky. Ty jsou tu konkrétně dva v pravé části, každý ukazuje signál ve svém kanálu. Budíky jsou podsvícené buď zeleně nebo červeně podle zvolené fáze. Hlasitost s "bytelným" cvakáním nastavuje nevelké kolečko, které umožňuje příjemně jemné nastavení poslechové úrovně.

Výběr vstupů zajišťuje šestice malých tlačítek, identickým se pak přístroj zapíná a volí se výstup do Zóny 1, Zóny 2 nebo obou.

Vnitřní obvody předzesilovače jsou koncipovány jako plně symetrické od vstupu po výstup, konstrukce je také plně diskrétní a v žádné části nepoužívá předzesilovač zpětnou vazbu. Řízení hlasitosti je řešeno symetrickým odporovým polem, takže nastavení úrovně nemá vliv na parametry předzesilovače.

Zajímavý je ale i nenápadný napájecí zdroj - nejen, že jeho tlusté stěny účinně odstiňují nežádoucí vyzařování, ale obvody také aktivně odstraňují nakumulované radiofrekvenční rušení nebo kompenzují zkreslení asymetrické napájecí sinusoidy a odstraňují z ní DC složku ( převzato z portálu Hi-Fi Voice).

Předzesilovač pracuje ve frekvenčním rozsahu 0,1 - 1 000 000 Hz (-3 dB), respektive 20 - 80 000 Hz (+/- 0,5 dB), to vše při hodnotě THD+N pod úrovní 0,018%. Odstup signálu a šumu je definován hodnotou -95 dB.

DAC za příplatek 137.000,– Kč

  • Frekvenční rozsah - 0.1 Hz až 1 MHz, -3dB / 20 Hz až 80 kHz, +/-0.5dB
  • Zkreslení - <0.018% THD + N, 20 Hz až 20 kHz
  • Poměr signálu vůči šumu - <0.018% THD + N, 20 Hz až 20 kHz
  • Spotřeba v pohotovostním režimu - <40W
  • Analogové vstupy - 4 stereo páry vyváženého XLR, 2 stereo dvojice jednokanálových RCA
  • Digitální vstupy (s nainstalovaným modulem DAC) - 1 USB typ A, 1 optický Toslink, 1 SPDIF koaxiální
  • Výstupy - 2 stereo páry vyváženého XLR
  • Provedení - stříbrná, černá
  • barevné provedení za příplatek: 111 000 Kč
  • http://dandagostino.com/products/progression-preamplifier.php

Doplňkové parametry

Kategorie: Zesilovače
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz