Chord QUTEST

Kód: 405
Značka: Chord
ZDARMAZDARMA
Chord Qutest 1
39 990 Kč / ks
Ihned k dodání
Můžeme doručit do:
20.6.2024

Špičkový převodník určený pro domácí použití bez sluchátkového zesilovače či dobíjecí baterie. Chord Electronics při jeho vývoji zužitkoval veškeré své dosavadní zkušenosti a know-how v produkci D/A převodníků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Qutest je pokračovatelem cenově nejpřístupnějšího DAC zařízení firmy Chord Electronics s označením 2Qute. Byl navržen tak, aby jedinečné technologické řešení této anglické společnosti bylo možné používat s co největším množstvím zařízení, které lze připojit pomocí izolovaného USB-B vstupu, optického nebo dvojitého koaxiálního vstupu. Qutest je možné připojit i ke starším audio systémům, čímž lze dosáhnout výrazně modernějšího zvuku. Na zadním panelu jsou k dispozici analogové výstupy RCA pro připojení k integrovaným zesilovačům, předzesilovačům a sluchátkovým zesilovačům, stejně jako digitální vstupy s vysokým rozlišením (až 768 kHz duální data) umožňující propojení s komponenty Chord Electronics (např. CD BLU MKII transport)

Qutest byl navržen pro použití v domácím audio systému jako stacionární DAC. Konstrukce je napájena 5V Micro USB. Qutest nabízí podporu souborů až do 32 bitů / 768 kHz PCM a DSD 512, které jsou dodávány skrze galvanizované vstupy USB-B, 24 bitů / 384 kHz PCM a DSD 128 přes koaxiální vstup (BNC) či 24 bit / 192 kHz za pomoci optického vstupu TOSLink.

Qutest je vybaven zdířkou USB třídy 2, která byla v procesu galvanizace izolována. To bylo dosaženo pomocí zcela nové techniky, která umožňuje přenos dat o velmi vysokém rozlišení až do 768 kHz. Samotný vstup nevyžaduje použití ovladačů v případě připojení zařízení k systémům iOS či Android, systém Windows požádá o instalaci ovladačů.

Tělo Qutest je zcela novým projektem. Má mnohem větší hmotnost než předchůdce, vyroben byl procesem mechanického obrábění hliníku té nejvyšší kvality. Deska plošných spojů spočívá v drážce nacházející se v plášti zařízení, což poskytuje obvodům výrazně větší ochranu a izolaci proti vnějším vibracím, než tomu bylo u předchozí konstrukce. Nový plášť, navržený majitelem firmy Johnem Franksem, byl vybaven charakteristickým zvětšovacím "okénkem", typickým pro Chord Electronics, umožňující pohled dovnitř zařízení. Pro ovládání byla opět použita typická tlačítka, která barevně informují o vybraném filtru a vzorkovací frekvenci a jejichž jas lze nastavit podle individuálních předvoleb. Novou funkcí je volba výstupního napětí (1, 2 nebo 3 V RMS). Do Qutest byly implementovány nejnovější technologie FPGA a WTA (Watts Transient Aligned), díky nimž má přístroj ještě větší vliv na zlepšení zvuku než jeho předchůdce, 2Qute. Qutest disponuje ideálně zvoleným zesilovačem a redukcí šumu, dynamickým rozsahem a délkou časování, technický poměr interpolačního filtru se ve srovnání s jeho předchůdcem prakticky zdvojnásobil. Čtyřpásmový filtr, ovládaný dedikovaným kulovitým tlačítkem, nabízí široké spektrum dostupných změn tónů - od teplého a měkkého až po studený a krystalický.

Chord Electronics Qutest, navržený jako náhrada za respektovaný model 2Qute, se liší od dalších firemních kompaktních převodníků tím, že nedisponuje sluchátkovým zesilovačem, ale veškeré své úsilí soustřeďuje na převod na trase digitál–audio v té nejvyšší možné kvalitě. Převodník sází na osvědčenou architekturu oceňovaného modelu Hugo 22, má optické a koaxiální digitální vstupy, navíc izolovaný vstup USB-B pro připojení k počítači. V tradiční chordovské ambaláži, tedy precizně frézovaném hliníkovém šasi, se ukrývá zařízení připravené spolupracovat prostřednictvím analogových výstupů se zesilovači, předzesilovači i sluchátkovými siliči. Pokud hledáte velký, dramatický zvuk z kompaktních D/A převodníků, jste na správné adrese.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přehrávače a jiné zdroje
Záruka: 2 roky
BAREVNÉ PROVEDENÍ: Černý
NAPÁJECÍ ZDROJ: 5V 2A Micro USB
VSTUPY: USB Type B (White): 44.1kHz – 768kHz – 16bit – 32bit, 2x BNC Coax (Red): 44.1kHz – 768kHz – 16bit – 32bit, Optical (Green): 44.1kHz – 192kHz – 16bit – 24bit
VÝSTUPY: 1x pár RCA (levý i pravý)
PODPORA PCM: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 358.8kHz, 384kHz, 717.6kHz, 768kHz
PODPORA DSD: od DSD64 (Single) do DSD512 (Octa-DSD)
VÝSTUPNÍ NAPĚTÍ: střídavé (volitelné) 1,2 nebo 3V RMS
CHIPSET: Chord Electronics custom coded Xilinx Artix 7 (XC7A15T) FPGA
KMITOČET: 20 Hz - 20 kHz
VÝSTUPNÍ IMPEDANCE: 0,025 Ω
THD: < 0,0001% 1 kHz 3V RMS 300 Ω
THD A ŠUM PŘI 3V RMS: 117 dB przy 1 kHz 300 Ω 'A' weighted
SEPARACE KANÁLŮ: 138 dB při 1 kHz 300 Ω
HMOTNOST: 770 g netto (1500 g brutto)
ROZMĚRY (W X S xG): 41 mm x 160 mm x 72 mm
ZÁRUČNÍ DOBA: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz