CHORD ELECTRONICS HUGO TT2

Kód: 411/CER 411/STR Zvolte variantu
Akce
Značka: Chord
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
chord hugo tt 2 black
124 990 Kč / ks
Ihned k dodání 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
20.6.2024 21.6.2024 Zvolte variantu

Nový sluchátkový zesilovač / DAC Hugo TT 2 společnosti Chord Electronics představený na CES Las Vegas 2018, nastavuje zcela nová měřítka pro tuto kategorii zařízení. Hugo TT 2 nabízí bezkonkurenční výstupní výkon, celou řadu funkcí a renovovaný design.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový sluchátkový zesilovač / DAC Hugo TT 2 společnosti Chord Electronics představený na CES Las Vegas 2018, nastavuje zcela nová měřítka pro tuto kategorii zařízení. Hugo TT 2 nabízí bezkonkurenční výstupní výkon, celou řadu funkcí a renovovaný design.

Nový Hugo TT 2 je založen na novém čipu Artix 7 FPGA, navržený Robem Wattsem. Kromě vynikající konverze zvuku, nabízí Hugo TT 2 enormní výkonové rezervy a díky novému napájecímu zdroji je schopen spolupracovat i těmi nejnáročnějšími sluchátky. Díky použití vhodné kabeláže dokáže zařízení pracovat i s kompaktními reprosoustavami o odpovídajícím výkonu.

Hugo TT 2 nabízí pětkrát vyšší výkon než jeho předchůdce Hugo TT. Extrémně nízký šum, -178 dB, zaručuje čisté potěšení z přehrávání vaší oblíbené hudby. Díky nejnovější technologii se Chord Electronics podařilo získat zvuk s neporovnatelně vyšším rozlišením a hloubkou zvukové scény. Hugo TT 2 již nevyužívá baterie, nýbrž šest kondenzátorů umístěných v napájecím zdroji, které poskytují výkon až 5 A a 9,3 V RMS. Změny uvnitř zařízení nejsou jedinou novinkou, pokud jde o Hugo TT 2 také jeho konstrukce získala několik nových funkcí. 

Pro rozšíření funkčnosti se množství digitálních vstupů zvýšilo na šest, konkrétně HD-B USB, 2x optický a 2x koaxiální BNC a Bluetooth aptX. Skrze USB vstup můžete přehrávat soubory PCM 768 kHz a DSD 512, TOSlink zvládne 24-bit / 192 kHz a BNC reprodukuje 24-bit / 768 kHz z CD transportu BLU MKII. K dispozici jsou tři výstupy pro sluchátka: 2x 6,35 mm a 1x 3,5 mm. Na předním panelu jsou nyní tři tlačítka: Menu, Set and Power, vylepšen byl LCD displej, rozhodnuto bylo také zvětšit potenciometr, s nímž je ovládáno nastavení hlasitosti a též okénka, jenž umožňuje nahlédnout do útrob Hugo TT 2. Navíc je DAC vybaven symetrickými XLR a nesymetrickými RCA výstupy, jako též dvojitým BNC DX pro použití s dalšími zařízeními Chord Electronics. 

Nový Hugo TT 2 je také vybaven čtyřmi filtry, ovládanými až už ze samotného zařízení nebo pomocí dálkového ovladače, umožňuje vyladit zvuk dle vlastních představ. Pokud jde o sluchátka, Hugo TT 2 zachovává funkci crossfeed, známou od svého předchůdce, nabízí rovněž tři provozní režimy (minimum až maximum), ovládané pomocí kulovitého potenciometru. Systém napodobuje efekt poslechu hudby prostřednictvím reproduktorů a vytváří dojem neuvěřitelné hloubky. Hugo TT 2 může být použit čistě v režimu DAC, když jsou připojena sluchátka, nebo v režimu zesilovače, když je použit jako předzesilovač, či napájí reprosoustavu.

Na Hugo M Scaler pak má logicky navazovat Hugo TT 2 2, stolní D/A převodník a sluchátkový zesilovač. Je to také proto, že má zcela identické vizuální pojetí, kdy má hliníkové tělo půdorys 23,5 x 23,8 cm, jen výška 5,2 cm je větší, byť hmotnost 2,5 kg je prakticky identická. I tady ale najdete ony zmiňované charakteristické prvky - ve výkroji čelní stěny je zasazena velká, všemi barvami hýřící kulička, sloužící jako základní ovladač. Pod černým akrylovým krytem nalevo je malý displej s třípísmenným sdělením o nastaveném vstupu, velký akrylový kryt na boku pak slouží pro optimální prostup signálu, neb tlusté hliníkové šasi by dělalo problémy. Na horní straně se pak otevírá okulus, kterým zde nenazírá věřící do nebe, ale do obvodového hájemství Roba Wattse.

Na čelní stěně jsou tři malá ovládací tlačítka, jimiž se dostanete do hlavní nabídky nebo přístroj zapnete. Po pravé straně je dvojice 6,3 mm sluchátkových výstupů doplněná o 3,5 mm jack, protože primárně vychází Hugo stále z tradice sluchátkových zesilovačů firmy.

Nahuštěný zadní panel dává pohledět na rovný tucet konektorů. Jeden patří externímu napájecímu zdroji (ač ten nabíjí jen vestavěné Li-Pol baterie a šest velkých kondenzátorů pro prakticky bezšumový provoz), šest analogovým výstupům a pět digitálním vstupům. Je tu galvanicky oddělené asynchronní USB, je tu dvojice optických vstupů a konečně dvojitý BNC vstup (který lze ale využívat i "po jednom"). Analog pak nabízí klasickou kombinaci jednoho páru XLR a jednoho páru RCA terminálů; Chord přidal neobvyklý pár BNC výstupů typu DX, který zamýšlí používat v budoucnu jako optimální nekompromisní způsob přenosu signálů a kdy signál vychází zpracovaný, ale v digitální podobě. Použít ale můžete i bezdrátové spojení přes Bluetooth s aptX kodekem.

Uvnitř pak Hugo TT 2  navazuje na první model v podstatě jen základními myšlenkami, nesdílí však prý téměř žádné komponenty a nabízí mimo jiné pětinásobný výpočetní výkon oproti svému předchůdci. Jádrem je tu opět programovatelné hradlové pole FPGA, tentokrát na čipu Xilinx Artix 7 s délkou filtru 98 304 kroků (standardní čipy mají 256 kroků a třeba popisovaný Hugo M Scaler 1 015 808 kroků. Čip má takt 208 MHz a celkem 86 výpočetních jader. I tady se využívá technologie WTA.

Diskrétní výstupní analogová část je od obvodů převodníku oddělena řešením pro potlačení šumu, které má prý vynikající výsledky ve snižování hodnot celkového zkreslení. Tak jak je u sluchátkových modelů firmy zvykem, uživatel si může vybrat z několika výstupních filtrů a několika úrovní funkce crossfeed, což by při sluchátkovém poslechu mělo nabídnout zážitek podobný tomu z poslechu reprosoustav. Regulace hlasitosti probíhá v digitální doméně a je ji možné zcela vyřadit pro provoz v linkovém režimu.

Hugo 2 TT podporuje PCM signály do 32 bit / 768 kHz a až DSD512 (což je stejné jako u Hugo M Scaler). Z dalšího stojí za zmínku 127 dB dynamického rozsahu, zkreslení 0,00016% (6W / 8 ohm) nebo schopnost dodat do 300 ohmových sluchátek 1,15 Wattu výkonu v symetrickém zapojení (a do 8 ohmových masivních 18 Wattů). Navíc si lze nastavit v nabídce kýžený zisk sluchátkového výstupu. (Celou recenzi  přístroje naleznete zde , převzato z portálu Hi-Fi Voice ),

Doplňkové parametry

Kategorie: Sluchátkový předzesilovač
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz