Rotel S14

Rotel vstupuje do kategorie integrovaných zesilovačů s vestavěným streamerem. S14 je první komponent tohoto druhu ve výrobním programu Rotelu a přestože míří k trochu jiným zákazníkům, je to stále typický Rotel. 

Záměrem Rotelu bylo postavení poctivého a zároveň uživatelsky jednoduchého stroje, ke kterému stačí jen připojit reproduktory. S14 je vestavěn do klasického „roteláckého“ šasi modelové řady 14, kterému nyní vévodí barevný grafický displej. Hodnoty výkonu naznačují, že základem zesílení je modifikovaný koncový stupeň sdílený s A14MKll. Ani přímočará konektivita uživateli nezamotá hlavu. Na výběr je sada analogových a digitálních vstupů. Potěší také nový typ štíhlého hliníkového dálkového ovládače. 

Otevřená platforma streameru umožňuje vývojářům Rotelu budoucí vylepšení a doplňování novými funkcemi. Aktuálně Rotel dokončuje testování podpory standardu UPnP. Z dostupných údajů víme, že S14 již prošel plnou certifikací Roon Ready. Nebude chybět povinný BT, AirPlay2, Chromecast a Spotify Connect. Uživatelé mohou jako ovládací rozhraní používat originální aplikace poskytovatelů online služeb, nebo aplikaci Roon. 

Uvedení S14 se trefilo až do samotného závěru letošního roku. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz