BOWERS & WILKINS PŘEDSTAVUJE 800 D4

Výrazně přepracovaná vlajková řada reproduktorů získává nové technologie.

Velká novinka v dnešním světě hi-fi: Společnost Bowers & Wilkins představila novou generaci svých špičkových reproduktorů řady 800 Diamond.

Zcela nová vlajková řada 800 Series Diamond má stále sedm modelů, k dvoupásmovému stojanovému modelu 805 D4 přibyly třípásmové podlahové reproduktory 804 D4, 803 D4 a 802 D4, středové reproduktory HTM81 D4 a HTM82 D4 (pro použití v domácím kině) a zbrusu nová vlajková loď 801 D4 (která nahrazuje stávající 800 D3).

Vrací se membrána Continuum Cone společnosti Bowers & Wilkins, používaná pro středotónové a středobasové měniče, a také měnič FST (Fixed Suspension Transducer), což je polymerový prstenec kolem středotónového kuželu, navržený pro zlepšení přechodové odezvy a zamezení zabarvení.

Tyto technologie jsou nyní přítomny vedle zcela nového systému zavěšení, který Bowers nazývá Biomimetic Suspension. Nahrazuje konvenční látkový pavouk a údajně zlepšuje výkon středotónového kuželu tím, že snižuje tlak vzduchu způsobený konvenčnějšími pavouky.

Aby bylo možné využít výhod těchto tří technologií, jsou středotónové membrány izolovány od zbytku skříně. Ty uvnitř modelů 803 D4, 802 D4 a 801 D4 jsou vybaveny tuhými celohliníkovými skříněmi Turbine Head, které jsou dále odděleny od basové skříně pod nimi. Mezitím jsou modely HTM81 D4 a HTM82 D4 vybaveny vnitřním hliníkovým krytem, jehož cílem je poskytnout dobře izolovanou skříň pro středotónové jednotky.

Řada využívá přepracovanou verzi charakteristického řešení Bowers Solid Body Tweeter-onTop, který je vyfrézován z jediného bloku hliníku a nyní je izolován od zbytku ozvučnice na dvou místech, nikoli pouze na jednom. K dispozici je nyní nový prodloužený (téměř 30 cm dlouhý) systém uložení trubic, vytvořený pro další otevření vysokých frekvencí, a sestava motoru výškového reproduktoru byla přepracována tak, aby poskytovala měniči větší volnost.

A konečně, membrána Aerofoil je kompozitní basový kužel s vrstvou z uhlíkových vláken a lehkým jádrem ze syntetické pěny, který má různou tloušťku, aby nabídl maximální tuhost tam, kde je to nejvíce potřeba. To je spojeno s novou pěnovou zátkou Anti-Resonance Plug, která pracuje na vyztužení kmitací cívky a snižuje zkreslení při pohybu membrány v nízkofrekvenčním rozsahu, což slibuje čistší basy.

Ani vnější vzhled řady nezůstal nedotčen.

Modely 805 D4 a 804 D4 mají design kabinetu s obráceným klenutím, který byl poprvé představen před šesti lety výhradně pro největší podlahové reproduktory této řady. Je navržen tak, aby zmenšil profil přední stěny a zároveň zvýšil tuhost a umožnil montáž výhybek do vyhrazeného prostoru v zadní části každého reproduktoru.

Oba tyto modely využívají vylepšené vyztužení Matrix prostřednictvím silnějších překližkových (nikoliv MDF) panelů a zesilujících hliníkových výztužných profilů. Model 804 D4 přidává také dolů směřující port s integrovaným hliníkovým podstavcem a vylepšené hroty a nožičky - to vše ve jménu kontroly nežádoucích vibrací.

Řada 800 Series Diamond přináší novou povrchovou úpravu skříně, Satin Walnut se připojuje ke stávajícím variantám Gloss Black, White a Satin Rosenut.

Společnost Bowers představila novou horní část z litého hliníku, která nahradila předchozí dřevěnou verzi. Bylo tak učiněno kvůli větší tuhosti a tiššímu kabinetu. Tato horní deska má povrchovou úpravu "Leather by Connolly" - v černé barvě pro tmavé skříně (černá, saténový rosewood) a světle šedé pro světlejší provedení (bílá, saténová ořechová).

Nejslavnější řada prémiových reproduktorů na světě je ještě lepší.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz