Ken Ishiwata (*1947 – †2019)

Odešla jedna z nejvýraznějších a nejpřínosnějších osobností audio průmyslu. 25. listopadu, po vleklých zdravotních potížích, zemřel ambasador značky Marantz Ken Ishiwata.

Čtyři desetiletí byl vlajkonošem značky Marantz. Neúnavně pracoval na tom, aby každý nový výrobek odrážel typický zvukový rukopis Marantz bez ohledu na to, zdali se jednalo o masově prodávaný audio systém, anebo komponenty, na které je třeba si vzít hypotéku. Mnohé výrobky dokonce nesly jeho jméno. V raných dobách CD přehrávačů byla jeho práce obzvláště přínosná při zvyšování atraktivity tohoto formátu masám audiofilů, kteří hledali kvalitní zvuk za přijatelnou cenu.
Číst dále

Dual - novinky podzim 2019

Německá firma Dual představuje nové gramofony

Dual CS 465

Vysoce kvalitní plně automatický gramofonový přístroj se třemi rychlostmi (33, 45, 78 ot / min). Tento gramofon splňuje všechna kritéria kvality, zpracování a bezproblémového chodu po dlouhá léta.

Číst dále

SOUKROMÝ TESTOVACÍ POSLECH

Máte zájem poslechnout si nějakou novinku nebo svého favorita, i když nechcete zrovna nic koupit? Připravili jsme pro vás soukromé testovací poslechy!

Číst dále

Speciální vánoční nabídka Kef LS50

Nyní můžete tyto úžasné reprosoustavy Kef LS50 nakoupit za zvýhodněnou cenu 24 990,- Kč za pár.

KEF si modelem LS50 udělal radost k oslavě svých 50. narozenin a jedná se o dárek vpravdě úžasný. Na to, že se jedná o malé reprosoustavy , nabízí bytelnou a luxusně působící konstrukci. A hlavně zvuk, který svým charakterem jasně odkazuje na náročné zvukařské použití, aniž by opomínal emociální podstatu hudby. Přesnost, lehkost a prokreslenost reprodukce vynikne hlavně se skutečně povedenou elektronikou, jakkoliv nejsou LS50 náročné na spolupráci se zesilovači.

Číst dále

Zvýhodněný set Isotek EVO3 Sirius + Premier C13

Nově v naší nabídce naleznete zvýhodněný set složený z výkonného a efektivního síťového filtru a ochrany nové generace EVO3 Sirius a optimálního napájecího kabelu Premier C13 v délce 1,5m; barevné provedení stříbrné a černé.

Číst dále

CHORD Huei - novinka

Britská společnost Chord Electronics z anglického Kentu slaví letos třicáté výročí svého založení. Při této příležitosti uvedla na trh dlouho očekáváný gramofonový předzesilovač Chord Huei.

Číst dále

AVID Ingenium Plug&Play

S narůstající popularitou gramofonů AVID vzal jeden z nejprodávanějších modelů Ingenium a převedl ho do moderního konceptu pro nové uživatele a mladé zákazníky. 

Ingenium Plug&Play vychází ze svého předchůdce a liší se pouze v několika věcech. Zachovává si ty nejdůležitější prvky a rozšiřuje je o raménko s přenoskou vlastní výroby. Z audiofilního gramofonu se tedy stává opravdový plug&play přístroj.

Číst dále

Doprodej CD přehrávačů Creek Evolution

Za akční cenu můžete nyní získat přehrávače značky CREEK serie Evolution , Evolution 50CD  a Evolution 100CD v barevném provedení silver.

Číst dále

Nový gramofony Pro-Ject X1 a X2

X1 od Pro-Ject Audio Systems je první gramofon z řady X, který si klade za cíl navázat na úspěch legendárního gramofonu Pro-Ject P1, který nastartaval před lety "vinylový boom". Že se jedná o krok správným směrem dokazuje čerstvé prestižní ocenění EISA 2019 v kategorii "Gramofon s nejlepším poměrem výkon / cena." Výsledkem špičkového výrobního procesu i výběru prémiových materiálů je elegantní stylový design a bohatý, živý zvuk.  

Číst dále

Sonus Faber Olympica Nova

Italské značce Sonus faber nelze upřít rodokmen - zakladatel Franco Serblin stvořil ve své touze po kombinaci italského citu pro design a materiály s osobní láskou k hudbě něco, co patrně překročilo i jeho nejvášnivější sny, které mohl v hlavě mít při tvorbě prvního originálního produktu Snail v roce 1980. Míjely dekády a firma rostla a rostla a přesto - možná až na "výlety" do levnějších segmentů s řadami Principia nebo Chameleon - zůstala věrná tradici luxusu. Něco jako dosažitelný luxus pak představuje řada Olympica, která se po šesti letech dočkala reinkarnace s přídomkem Nova (  HiFi - Voice ).

Číst dále