Product Code: Sonus Faber Principia set I + Rel T Zero
skladem.gif

Sonus Faber Principia set I + Rel T Zero

55 990,- Kč
69 400,- Kč
Výrobce Sonus Faber

Zvýhodněný set složený z nové, cenově atraktivní řada reprosoustav Sonus Faber Principia, doplněné subwooferem Rel T Zero s aktivním woofrem vyzařujícím do podlahy.Principia  je špičkovým a přitom dostupným řešením, pro ozvučení domácího kina, ale i pro klasické stereo.Tyto reprosoustavy odvozené od oblíbené řady Chameleon se vyznačují nejen dokonalým zpracováním, ale hlavně perfektním zvukem, který ve své kategorii jen těžko hledá konkurenci.

Set je složený z menších ze  dvou sloupových modelů řady, reproduktorů Principia 5 jako hlavní reproduktory, regálových reprosoustav Principia 1 použitých jako zadní satelity a centrálního reproduktoru Principia C. 

Model Sonus Faber Principia 5 stojí v lehkém záklonu na bytelné MDF platformě, skříň je i přes lehká zaoblení některých hran a lehce zkosenou spodní a horní hranu v podstatě klasicky pravoúhlá, reproduktory jsou vpředu vsazené do tenké desky, středy a výšky jsou blízko u sebe, druhý středobasový měnič je o kousek níže. Téměř u paty reprosoustav se pak otevírá robustní plastikový nátrubek bassreflexu. 

Pohled zezadu pak odhalí pouze vaničku s dvěma schůdky a dvěma páry férově provedených reproterminálů.

Měniče s výraznými hliníkovými obrubami pochází z vývojového oddělení Sonus faber, moc dalších detailů se o nich ovšem nedočtete. Snad jen to, že o výšky se stará impregnovaná měkká kopulka o průměru 2,9 cm a dvojitý středobas používá 15 cm polypropylenové membrány. 

Sloupky, jak už bylo řečeno, patří spíše k těm menším, byť výška rovných 100 cm, šířka 25 cm a hloubka 28 cm je řadí v kontextu konkurence zhruba doprostřed, stejně jako hmotnost 13,2 kg.Měničům dělí výhybka práci na úrovni 2 500 Hz, pracují pak v pásmu 40 - 25 000 Hz. Citlivost dosahuje poměrně vysokých 90 dB / 2,83 V / m a jmenovitou impedanci udává výrobce na úrovni 4 ohm.

Design odpovídá duchu celé řady, povrch v tmavě šedém vinylu má strukturu a je pěkně zpracovaný, reproduktory na čelní stěně mají silné hliníkové rámečky a jsou vsazeny v tenké desce. Uprostřed je identická vysokotónová kopulka jako u všech modelů v této kolekci, identický je i středobas - jde o 15 cm membránu z polypropylenu jako v modelu 5. Druhý, také 15 cm reproduktor je pasivní, protože centr má jako jediný uzavřenou skříň.

Reprosoustava je to skladná, s šířkou 52 cm, výškou 19 cm a hloubkou 23 cm se hravě vejde na jakoukoliv skříňku pod televizí či plátnem a s hmotností 6,6 kg ji nijak nezatíží. Výhybka dělí práci měničům na 2 000 Hz, centr hraje od 50 do 25 000 Hz a s impedancí 4 ohmy a citlivostí 87 dB / 2,83 V / m není nijak papírově složitou zátěží.( zdroj Hi-Fi Voice ).

Sonus faber Principia 1

Menší ze dvou regálových modelů řady Principia, která je známa vynikajícím poměrem výkon / cena. Dvoupásmová konstrukce osazená 1x vysokotónovým reproduktorem s 29mm textilní membránou a 1x 150mm středobasovým reproduktorem s PP membránou. Ozvučnice je potažena černou dýhou.

Sonus Faber Principia Colettion C

Centr pro domácí kino z řady Principia, která je známa vynikajícím poměrem výkon / cena. Dvoupásmová konstrukce osazená 1x vysokotónovým reproduktorem s 29mm textilní membránou a 1x 150mm středobasovým reproduktorem s PP membránou. Navíc je zde použit ještě pasivní basový zářič se 150mm PP membránou. Ozvučnice je potažena černou dýhou.

REL T ZERO

Při navrhování série Ti jsme měli  na mysli v první řadě jednoduchou formu a rychlost. Použili jsme novou membránu reproduktoru vyrobenou  z vysoce kvalitní kompozitní AlloyFibre ™. Cílením  reproduktoru  dolů získá maximální výkon  a eliminuje potřebu maskování. Vždy věnujte pozornost detailům,  to co dělá  značka REL je spojeno  pouze s nejvyšší kvalitou. Barevné provedení Piano Black.

( Technické parametry naleznete v levé liště )Typ Uzavřená ozvučnice s aktivním wooferem vyzařujícím do podlahy
Basová jednotka 1x 165 mm, ocelové šasi měnice
Účinnost -6 dB na 38 Hz
Vstupní impedance 150kΩ pro vstup High Level, 10kΩ pro vstup Low Level, 10kΩ pro LFE
Vstupní konektory Vysokoúrovňový Neutrik Speakon, 1x RCA, 1x LFE RCA
Výkon  100 Wattů
Rozsah regulace zisku 80 dB
Nastavení fáze 0 / 180 st.
Typ zesilovače třída D
Ochranné obvody Proti zkratu na výstupu a DC složce napájení
Rozměry 216 x 241 x 260 mm
Hmotnost 6,8 kg
Dodávané příslušenství 10 metrů kabelu s Neutrik Speakon