Product Code: REL T7i
skladem.gif

REL T7i

25 990,- Kč

Barevné provedení:

Výrobce Rel Acoustics

T/7i je nepochybně jedním z nejvyváženějších zařízení REL všech dob. Pro dosažení dokonalé rovnováhy se musí subwoofer poprat s rychlostí a hmotností, zajistit skutečnou hloubku basů, a to vše ve fyzicky harmonickém provedení. T/7i se to daří zdánlivě snadno. Je rychlý a citlivě integrovatelný, zároveň je však schopen drtit mimořádně nízkými, melodickými basy, které hrají hlasitěji, než by se dalo u této velikosti čekat.

T/7i je osazen rychlým, dopředu vyzařujícím 8" reproduktorem Alloy-Fibre™ v kombinaci s 10" dolů vyzařujícím pasivním zářičem, které společně produkují zvuk, s nímž se obvykle lze setkat až u mnohem větších 12" standardních konstrukcí. Vše je ukryto v elegantní, kompaktní skříni. Stejně jako všechny ostatní modely řady T/i i T/7i nabízí plnou sadu připojení REL, včetně vysokoúrovňového připojení, samostatně nastavitelného připojení pro kanál .1/LFE a jednoduchého nízkoúrovňové připojení pro systémy, které nelze použít s našim vysokoúrovňovým připojením.

Basa tvrdí muziku, to je pravda stará jako nástroj sám. A platí to nejen pro živá vystoupení, ale i pro domácí poslech. Tam si, pokud nemáte prostor pro opravdu plnorozsahové reprosoustavy, můžete snadno dopomoci dedikovaným subwooferem. Jedním z nejrespektovanějších výrobců sub-basových jednotek je už od roku 1990 britský REL.

T/7i má tvar téměř dokonalé kostky s váhou 16,3 kg a šířkou 30,5 cm, výškou 36,2 cm a hloubkou 38,2 cm, v což se ale počítají i masivní nožky v každém rohu a chladič na zadní straně. Na přední stěna je na mohutných kovových trnech pěkně tlustá krycí mřížka, která hezky doplňuje vzhled subwooferu a hlavně díky velké distanci nechává dýchat na této stěně umístěný reproduktor. Druhý pak dýchá směrem dolů, i proto jsou nožičky subwooferu poměrně vysoké.

Zadní stěnu téměř vyplňují žebra hliníkového chladiče, nicméně je tu i poměrně široká paleta konektorů a ovládacích prvků. Napájecí zásuvka je logický standard, signál do subwooferu nicméně můžete přivést dvojicí cinchů nebo speakON konektorem, který spolu s 10 m kabelem výrobce dodává.

Jeden z cinchů funguje pro klasický nízkoúrovňový signál, druhý cinch je speciálně pro LFE kanál. SpeakON pak je doporučovaným způsobme připojení, protože si bere signál přímo z reprosvorek zesilovače.

Trojicí potenciometrů můžete řídit hlasitost (zvlášť jedním pro LFE / speakON a zvlášť druhým pro klasický vstup) a přechodovou frekvenci. Posledním konektorem je RS232 pro zapojení do komplexnějších řídících systémů.

Směrem dopředu vyzařuje 20 cm aktivní měnič s mohutným závěsem, kónická membrána je vyrobena z firemní slitiny FibreAlloy a vybavená hliníkovou středovou protiprachovou krytkou. Směrem dolů pak směřuje energie z 25 cm pasivního zářiče obdobné koncepce.

Výrobce udává, že T/7i vám dopřeje plnohodnotných 30 Hz (respektive s poklesem 6 dB), o pohon reproduktoru se stará zesilovač dodávající velmi poctivých 200 Wattů ve třídě A/B ( převzato z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina ).

 

 Typ Uzavřená ozvučnice s pasivním měničem vyzařujícím dopředu a aktivním wooferem vespod
Basová jednotka 1x 200 mm aktivní, 1x 254 mm pasivní, ocelové šasi měnice
Účinnost -6 dB na 30 Hz
Vstupní impedance 150kΩ pro vstup High Level, 10kΩ pro vstup Low Level, 10kΩ pro LFE
Vstupní konektory Vysokoúrovňový Neutrik Speakon, 1x RCA, 1x LFE RCA
Výkon  200 Wattů
Rozsah regulace zisku 80 dB
Nastavení fáze 0 / 180 st.
Typ zesilovače třída AB
Ochranné obvody Proti zkratu na výstupu a DC složce napájení
Rozměry 305 x 362 x 382 mm
Hmotnost 16,3 kg
Dodávané příslušenství 10 metrů kabelu s Neutrik Speakon
Přečtětě si recenzi k subwooferu od Daniela Březiny z portálu Hi-Fi Voice čtěte zde