Product Code: Rega RP 8
naobjednavku.gif

Rega RP 8

49 990,- Kč
Výrobce Rega

RP 8 je jedinečný gramofon, který posouvá filozofii designu Rega na další úroveň. Základna zcela nové konstrukce ze zakázkových materiálů, špičkové raménko Rega RB808, 24V motor řízený ručně laděným elektronickým zdrojem, trojvrstvý plovoucí skleněný talíř a přepracované a vylepšené přesné ložisko unašeče talíře.Doporučujeme zakoupit v setu s přenoskou Rega Apheta MC.
Raménko RB808 je ručně vyrobeno, má nový typ ložisek, která jsou ručně párována. Inteligentní rozložení hmotnosti materiálu raménka přispívá k minimu napětí a rezonancí, důležitému pro co nejvěrnější sejmutí zvuku z vinylu. Raménko je osazeno kabelem Rega s nízkou kapacitou a speciálními konektory, zajišťujícími co nejmenší přechodový odpor. Motor je pohánět zdrojem TT-PSU s elektronickou změnou otáček 33/45, jehož základem je přesný generátor sinusového napětí, řízený krystalem.
Napájecí napětí se zkreslením menším než 0,05%, které je zcela nezávislé na změnách v elektrické síti se poté dostává do antivibračních elektronických obvodů, umístěných na motoru. Superlehká, ale zároveň pevná základna gramofonu je vyrobena z pevného sendviče z polyolefinové pěny a fenolové pryskyřice - materiálu vyvinutého speciálně pro firmu Rega. Má speciální "kosterní" tvar a v místě kritického spojení mezi usazeními raménka a talíře je vyztužena výztuhami z pryskyřice potažené hliníkem. Tato konstrukce zabraňuje absorbování energie a nechtěným rezonacím, které přidávají do hudby nepřirozená zkreslení.
Obvyklým problémem těchto tvarů základny je uchycení prachového krytu. Proto Rega vyvinula vnější rám, který se se základnou dotýká jen ve třech středicích bodech a umožnujě použití prachového krytu. Nový třívrstvý skleněný talíř je vyroben CNC technologií pro zajištění perfektního vystředění a jeho tři vrstvy jsou k sobě laminovány pro dosažení co nejvyššího setrvačníkového efektu a perfektního vzhledu.
Volitelná přenoska Rega Ania MC nebo Rega Apheta 2 MC. Gramofon je nabízen i ve verze bez přenosky.
Výstupní RCA konektory. Provedení černé.