Product Code: Marantz M-CR612 Black
skladem.gif

Marantz M-CR612

17 990,- Kč

Barevné provedení

Výrobce Marantz

Ve chvíli, kdy uvidíte nový Melody X, budete vědět, že tato poslední inkarnace je čistá rafinovanost. Nejen, že vypadá skvěle, je to také vynikající hráč. Elegantní síťový CD přijímač podporuje téměř neomezené streamovací platformy prostřednictvím připojení AirPlay 2, Bluetooth a HEOS WiFi. Připojte své reproduktory k Melody X přes čtyři vysoce výkonné digitální audio zesilovače a vychutnejte si nej hudebnější audio Marantz. Se dvěma optickými digitálními vstupy můžete dokonce připojit televizor pro zvýšený zážitek ze zábavy. Vestavěné DAB + a FM tunery, stejně jako TuneIn Internet Radio doplňují sadu hudebních zdrojů. Pokud vám záleží na hudbě, Melody X je hudební systém číslo jedna, který si můžete vybrat. 

 

Marantz eisa 2

 Hlavní vlastnosti

 • 60W x 2ch (6 ohmů), nebo 4x 30W pro reproduktor A / B s individuálním nastavením hlasitosti 
  - Napájení a konektivita, která vyhovuje vašim náročným audio preferencím
 • Přehrává disky CD, WMA / MP3 (CD-R / RW) a má tuner FM a DAB + 
  - bez ohledu na to, jak budete poslouchat, vychutnejte si hudbu se zvýšenou kvalitou zvuku Marantz
 • Přehrajte skladby z internetového rádia, Spotify, Amazon Prime Music, TIDAL a ze smartphonu přes AirPlay 2 nebo Bluetooth 
  - streamujte hudbu ze všech svých oblíbených zdrojů
 • Podporuje Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri hlas agenti 
  - Použijte svůj hlas k ovládání Melody X, bez ohledu na to, který hlas agent
 • Podporuje přehrávání souborů ve formátu MP3 a WAV / FLAC / ALAC 192kHz / 24bit, DSD 2,8 / 5,6 MHz s 
  vysokým rozlišením a vysokým rozlišením - Vysoce výkonné přehrávání s vysokým rozlišením pro každý zdroj
 • Vestavěná technologie Bluetooth a Wi-Fi s podporou duálního pásma 2,4 GHz / 5 GHz 
  - Vylepšená stabilita sítě i v domech přeplněných Wi-Fi

  

  • Zahrnuje dva digitální optické vstupy s automatickým snímáním pro váš televizor nebo digitální zařízení 
   - Melody X detekuje vstupní signál z vašeho televizoru a výstupy se zvýšeným zvukem Pracuje s vaším stávajícím dálkovým ovládáním televizoru
  • Naprogramujte Melody X tak, aby pracovala s dálkovým ovládáním televizoru a snadno nastavila zvýšení hlasitosti, snížení hlasitosti, ztlumení zvuku a výběr zdroje.
  • Nejvíce hudební zvuk
  • Melody X, která byla vyvinuta a rozsáhle vyladěna týmem, který čerpá z více než 65 let zkušeností s Hi-Fi, poskytuje výjimečný výkon pro vaši zvukovou sbírku. 

Ať už digitální nebo analogové, vychutnejte si nejhezčí hudební zvuk z jakéhokoli zdroje.

Díky čtyřem kanálům s vysoce účinným digitálním zesilovačem s nízkým zkreslením lze Melody X snadno konfigurovat tak, aby řídil dva páry reproduktorů s nezávislým ovládáním hlasitosti pro každou dvojici. Nebo jej nakonfigurujte tak, aby řídil jeden pár reproduktorů s dvojnásobným výstupním výkonem, s možností připojení dvojice reproduktorů kompatibilních s audiofilem bi-amp.

 • Elegantní desing a audiofilní konstrukce
 • Melody X kombinuje rafinovanou eleganci a promyšlený design do kompaktního síťového CD přijímače. Melody X je navržen ve vysoce lesklém černém nebo klasickém stříbrno-zlatém provedení a nabízí krásný vzhled, který doplňuje jeho vynikající výkon. Luxusní vertikální světelné akcenty na předním panelu poskytují mimořádný nádech kvality. Navržen s moderním audiofilem a vytvořen z prvotřídních materiálů, které zvyšují kvalitu zvuku. Kompaktní signálové cesty plně optimalizované pro reprodukci nejlepšího možného zvukového výkonu snižují zkreslení a zlepšují zvuk. Prémiové pasivní a aktivní komponenty zesilují přesnou kvalitu zvuku a zvuku.

Neomezené hudební zdroje

Nezastaví se při přehrávání CD a FM / DAB + rádia. Díky vestavěné technologii HEOS si můžete vychutnat svou oblíbenou digitální hudbu prostřednictvím nejpohodlnější operace aplikace. Vychutnejte si hudbu ze služby Spotify, internetového rádia TuneIn, zvukového cloudu, přílivu, napsteru, deezeru nebo místních knihoven hudebních souborů. S dalšími komponentami HEOS, jako je řada reproduktorů HEOS nebo jiné přijímače s podporou HEOS, můžete snadno přehrávat veškerou hudbu v jedné místnosti nebo v mnoha místnostech. AirPlay 2 a Bluetooth umožňují snadno přenášet hudbu a obsah aplikací přímo z telefonu.

Marantz Melody 613 konektivita

Lepší kvalita zvuku než soundbar

Připojte svůj digitální televizor nebo kabelový / satelitní set-top-box a Blu-ray nebo DVD přehrávač k jednomu ze dvou digitálních audio vstupů a vychutnejte si plné dynamické přehrávání digitálního zvuku vašich oblíbených filmů a televizních pořadů. Melody X se může automaticky probudit při snímání zvukového signálu z televizoru a může být naprogramován tak, aby pracoval s dálkovým ovladačem televizoru pro nastavení hlasitosti, ztlumení zvuku a výběru zdroje.

Podporuje hlavní agenty hlasového ovládání

Vychutnejte si snadné ovládání hlasu a úplnou flexibilitu předních hlasových agentů. Mluvte s příkazy Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri. Požádejte o přehrání oblíbené hudby, zvýšte hlasitost, přeskočte na další stopu, přepněte vstupy a další. Přepínání mezi hlasovými agenty nebo výběr oblíbené položky - máte pod kontrolou. Funkčnost se liší podle hlasového agenta.

Marantz melody 613 alexa

 Více než 65 let audiophile dědictví

Společnost Marantz byla založena v roce 1953 a má dlouhou a bohatou historii navrhování audiofilových komponentů, které jsou milovníky hudby a kritickými posluchači po celém světě. Protože hudba Matters v našich životech tolik trápí, Melody X navazuje na dlouhou tradici Marantz, která přináší vynikající zážitek z poslechu hudby.

Klíčové vlastnosti
 • Výkon 2x 60W (6 Ω), nebo 4x 30W v režimu repro A/B s individuálním nastavením hlasitosti pro každý výstup.
 • Přehrává CD, WMA/MP3 (CD-R/RW) a obsahuje přijímače rozhlasu FM a DAB+
 • Přehrává internetová rádia, Spotify, Amazon Prime Music, TIDAL a obsah z telefonu bezdrátově přes AirPlay 2, nebo Bluetooth
 • Podporuje hlasové ovládání Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri
 • Podporuje přehrávání souborů MP3 a gapless přehrávání hi-res audia WAV/FLAC/ALAC 192kHz/24bit a DSD 2.8/5.6MHz
 • Vestavěný Bluetooth a dual band Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
 • Osazen dvěma digitálními vstupy s automatickým rozpoznáním vstupního signálu pro připojení TV, nebo jiných digitálních zdrojů
 • Programovatelný dálkový ovladač lze nastavit pro základní povely televizního přijímače – hlasitost, mute, výběr předvolby.

marantz mcr 612 2

Firma Marantz, dnes už mnohem více spojená s legendou Kena Ishiwaty spíše než se Saulem Marantzem samotným, má nejen bohatou historii, ale i širokou nabídku solidních hi-fi komponentů všeho druhu. Jedním z těch nejpopulárnějších byl šikovný "všuměl" M-CR611, neboli Melody Media - ten se dočkal své inovace, která nese název M-CR612, neboli Melody X.

Na první pohled se mezi generaci vizuálně téměř nic nezměnilo. Melody X má stále prakticky čtvercovou základnu (28 x 30,3 cm) a decentní výšku 11,1 cm, přičemž díky hmotnosti jen 3,4 kg se snadno umístí i na poličky či do jiných "lifestyle" prostorů.

Celkový koncept tedy zůstal nedotčený - čelní panel je rozdělený pro značku charakteristicky na tři segmenty s tím, že prostřední je po stranách osvětlený, boční části s pěkně oblými rohy hostí každá po jednom sdruženém kruhovém ovladači (vlevo slouží jako směrový kříž s potvrzovacím tlačítkem a vpravo pro základní ovládání). V prostředním segmentu jsou dominantní dvířka mechaniky, určených pro klasická CD, a OLED displej stejné šíře, který nabízí tak akorát informací ve formě velkých znaků. Pětice tlačítek ve spodní části pak slouží pro ostatní základní ovládací prvky - zapínání, regulaci hlasitosti, přepínání vstupů a podobně.

Na zadní straně se všechny konektory podařilo výrobci schovat do úhledné niky, byť je tu lehce přehuštěno. Dvoupólová napájecí zásuvka je odstrčená zcela na okraj, dominantní je pole osmi reproduktorových terminálů pro zóny A a B (každá zóna má dokonce možnost navolit vlastní úroveň hlasitosti). Signál do přístroje můžete dovést digitálně přes dva optické vstupy nebo přes jeden pár analogových linkových cinchů. Je tu i konektor pro FM / DAB anténu. Trochu atypický je přítomný linkový analogový výstup, hodit se ale může subwooferový výstup. Pak je tu ještě USB konektor míněný patrně primárně pro dobíjení připojených mobilních zařízení (ale zvládne číst data i z flash pamětí) a ethernetový konektor (pokud byste se nechtěli při streamování z lokálních serverů či přes AirPlay 2, multiroomu HEOS, internetových rádií nebo služeb typu TIDAL, Amazon Music a Spotify spolehnout na vestavěnou a dobře fungující Wi-Fi). (Celou recenzi z potrálu HiFI_Voice, autor Daniel Březina naleznete zde).

 

 VLASTNOSTI  
Vysoce kvalitní výkonový výstup 2x 60W / 4x 30W
Kompatibilita s disky CD: CD / CD-R / RW / WMA / MP3 ano/ano/ano/ano
Tuner: DAB / DAB + / DMB-A / FM (RDS) / AM ano/ano/ano/ne
Streamování zvuku v síti ano
Spotify Connect * / Tidal * / Deezer * / ostatní * ano/ano/ano/ano
Hudba Amazon Prime * / Pandora * ano/ano
AirPlay 2 ano
Internetový rozhlas ano
HEOS Multiroom a Streaming ano
Ovládání hlasu - pracuje s Amazon Alexa ano
Hlasové ovládání - Google Assist / Apple Siri ano
Automatické zapnutí pomocí optického vstupního signálu ano 
TV dálkové učení ano
Bluetooth / aptX / NFC ano/ne/ne
USB Audio: přední / zadní ne/ano
USB-A: DSD / WAV / FLAC / AIFF / ALAC 5.6 / 192/192 / -/ 192 
Wi-Fi vestavěné / Ethernet ano/ano
WiFi Sdílení / WPS ano/ano
Formáty ztrát: MP3 / WMA / AAC ano/ano/ano
Bezeztrátové formáty: FLAC HD / ALAC / WAV / AIFF / DSD 192/192/192 / x / 2.8
Bezproblémové přehrávání  ano (FLAC, WAV, DSD)
Tónové korekce: basy / výšky / symetrie ano/ano/ano 
Displej OELD s nízkým šumem
3 řádky 
Osvětlená přední strana zapnuto / vypnuto volitelné
Hodiny ano
Časované vypínání ano
Programovatelný časovač: Jednou / denně ano/ano
   
VSTUPY / VÝSTUPY  
 Vstup / výstup analogového signálu 1/1
Optický digitální vstup / výstup 2/ne
Výstup předzesilovače pro subwoofer ano
 Hlavní PreOut AUX přiřaditelný
Konektor reproduktoru: Typ Push / Šroub ne/ano
Sluchátkový výstup ano
Reproduktor A / B ano (individuální objem)
Bi-amping  ano 
Paralelní BTL ano 
Aktivní režim multi-room pro jednu další místnost  ano
   
TECHNICKÉ ÚDAJE  
Výkon (6 ohmů, 1 kHz)  60 W
Počet kanálů  2
Kmitočtová charakteristika (analogový vstup)  10 Hz-40 kHz 
 Odstup rušivých napětí u zvukového signálu 90 dB 
Odstup rušivých napětí tuneru DAB (Mono / Stereo)  95 dB 
Kmitočtová charakteristika tuneru DAB 20Hz-20 kHz 
Stereofonní separace tuneru DAB  75 dB
Kmitočtový rozsah v pásmu FM 87,5-108 MHz 
Odstup rušivých napětí v pásmu FM 74/70 dB 
   
VŠEOBECNÉ  
Dostupné barvy: černé / stříbrné zlato ano/ano
Dálkový ovladač  RC014CR 
Příkon ve W  55
Příkon v pohotovostním režimu ve W 0,3
DAB anténa součástí dodávky ano
Maximální rozměry (Š x V x H) v mm  280 x 303 x 111 
Hmotnost v kg 3,4

 

Přečtětě si recenzi Daniela Březiny z portálu Hi-Fi Voice čtěte zde
Více o produktu: Technické parametry