Product Code: NAD C 568
skladem.gif

NAD C 568

19 990,- Kč
Výrobce NAD

Nových CD přehrávačů se v éře posilující digitální distribuce hudby objevuje čím dál méně, ale dobrým důvodem k inovaci byla popularita modelu C 565BEE (S&V 7/11), na který C 568 přímo navazuje. CD mechanika je poměrně tichá a načítá rovněž pálené disky CD-R (W) se soubory MP3 a WMA (v datových tocích až do 320 kb/s), její plastový podavač však vyjíždí jen asi ze čtyř pětin, takže manipulace s disky vyžaduje více pozornosti.

Chybu ovšem nemá rychlé ovládání CD přehrávače velkým knoflíkem vpravo, který představuje variaci na ergonomicky nepřekonaný ovladač Jog/Shuttle, kdy skladby z celého cédéčka "protočíme" během chvilky prstem v obou směrech a tlačítko Play supluje lehké zatlačení knoflíku. Fluorescenční displej s bodovou matricí zobrazuje u většiny kompaktních dosku informace z CD Textu i tagy komprimovaného audia. To nemusíme přehrávat pouze z "pánelek," protože flashkám a externím pevným diskům poslouží port USB-A na čelním panelu, formátová kompatibilita se však opět omezuje pouze na soubory MP3 a WMA. Toroidní transformátor s malými rozptylovými toky má oddělená sekundární vinutí pro napájení analogových a digitálních obvodu, což eliminuje riziko nežádoucích interferencí na minimum. 

D/A převodník je osazený obvodem Wolfson WM8741 (191 kHz/24 bitu), které měl sice předchůdce C 565BEE dva (v rozdílovém zapojení), ale řídicí obvod dostal přesné "hodiny" Crystek, jež se zdárně vypořádávají s jitterem. V zapojení se nově objevily operační zesilovače LM4562, užívané u komponentu z řady Masters, i audiofilské kondenzátory. Doladění jemných zvukových nuancí umožňuje pět křivek digitálního filtru, které se navzájem odlišují o nejvíce počáteční strmostí: volíme je opakovaným stiskem tlačítka Filter na přibaleném dálkovém ovladači CD 9.

Na zadním panelu najdeme tři výstupy, linkový a dva digitální (koaxiální a optický). Proti C 565BEE zmizol jediný (optický) digitální vstup, takže C 568 už nelze použít jako externí D/A převodník. Konektorové zdířky cinch jsou samozřejmě pozlacené a zmínit zbývá už pouze vstup spínacího napětí 12 V a zásuvku pro napájecí šňůrku.

Původní článek byl zveřejněn v časopise Stereo & Video.Přehráva CD, CD-R/RW, MP3, WMA
Kmitočtový rozsah 5- 20 000 Hz (±0,5 dB)
Celk. harm. zkreslení <0,01 % (1 kHz)
Odstup signál/ šum − 118 dB (1 kHz, dle IHF-A!
Přípojky

výstupy: linkový, 2x digitální 

(koaxiální, optický): vstupy: USB-A

Příkon/ Standby  neuvádí /<0,5W
Rozměry (š x v x h) 43,5 x 8 x 30, 6 mm
Hmotnost 4,9 kg