Bezdrátový multiroom

Chcete-li komplexně ozvučit Váš dům či byt, je samozřejmě ideální vše promyslet ještě před dokončením stavby, aby bylo možné zainstalovat potřebnou kabeláž. Někdy to však prostě nejde, třeba když dům či byt koupíte již hotový. Nebo třeba výhledově plánujete další stěhování a nechcete investovat do instalace, jenž by pak v bytě musela zůstat. Pro tyto případy je zde systém NuVo Wireless, jenž pro svou instalaci nepotřebuje žádnou zvláštní kabelovou síť a vystačí si pouze s 230V napájením a počítačovou sítí. V každé zóně (může jich být i 16) přitom můžete poslouchat internetové rádio, hudbu uloženou ve vašem PC, nebo na USB paměti. Navíc můžete přehrávač využít i jako zesilovač pro nějaký jiný (analogový) zdroj v místnosti - např. TV. Celý systém jednoduše ovládáte pomocí telefonu či tabletu.

nuvo banner 1 0

Jak to celé funguje

Do každé zóny, kterou chceme ozvučit, umístíme takzvaný zónový přehrávač - tedy jednotku, která obsahuje zesilovač, analogový vstup pro nějaký lokální zdroj nacházející se v téže místnosti (třeba TV) a také USB vstup pro nějaké USB paměťové zařízení (hudbu z tohoto USB zařízení pak lze poslouchat nejen na tomto konkrétním přehrávači, ale můžete ji sdílet v kterémkoli jiném přehrávači/zóně v systému).  K přehrávači ještě zapojíme nějaké reprosoustavy.

Každý přehrávač je pak třeba připojit k počítačové síti. To lze buď pomocí klasického počítačového kabelu, nebo bezdrátově, pomocí NuVo komunikátoru NV-GW100. Tento komunikátor, jenž se zapojuje k počítačové síti kabelem, pak bezdrátově řeší spojení všech zónových přehrávačů s počítačovou sítí.

Pro případy, kdy nechcete mít jednotlivé přehrávače přímo v daných zónách, můžete někam do ústraní umístit přístroj nazvaný NV-P3100 (což jsou v podstatě tři zónové přehrávače v jednom) a svést k němu reproduktorové kabely až ze tří zón. Tento přístroj je řešen pro instalaci do profesionálního racku a k počítačové síti se připojuje pouze kabelem.

 Máte-li ve stejné počítačové síti zapojen také počítač s uloženou hudbou, můžete do něj nainstalovat synchronizační program, umožňující systému jednoduše  sdílet konkrétní složky či knihovny/playlisty. Sdílení složek je však možné i bez tohoto programu, zadáním adresáře v ovládací aplikaci.

 Celý systém se pak ovládá aplikací, dostupnou jak pro iOs zařízení (Apple), tak i pro Android. V aplikaci lze zvolit zónu, která má hrát a pak jednoduše vybírat z nabídky dostupné hudby - Internetová rádia, USB zařízení, hudba sdílená z PC či analogový lokální zdroj. Mimo analogového lokálního zdroje lze veškeré zdroje využívat napříč všemi zónami. Samozřejmě pak lze aplikací regulovat hlasitost i zvukové korekce. 

Stejná aplikace vás navíc při prvotní instalaci systému provede krok za krokem celou konfigurací.

Výsledky 1 - 4 z 4
Nuvo NV-GW100
6 990,- Kč
NuVo NV-GW100

Komunikátor pro bezdrátové zónových připojení

Nuvo NV-P100
14 990,- Kč
NuVo NV-P100

Zónový přehrávač s možností kabelového i bezdrátového připojení k síti

Nuvo NV-P200
18 990,- Kč
NuVo NV-P200

Zónový přehrávač s možností kabelového i bezdrátového připojení k síti

Nuvo NV-P3100
44 990,- Kč
NuVo NV-P3100

3-zónový přehrávač pro profesionální instalace