Naim Supernait 3

Kód: 447
Značka: Naim
ZDARMAZDARMA
Nait SUPERNAIT 3 2
119 990 Kč / ks
Na objednávku
Můžeme doručit do:
28.4.2023

SUPERNAIT 3 obdržela významná vylepšení výkonu, včetně vestavěného phono vstupu, což z něj dělá dokonalého partnera pro gramofony, stejně jako pro streamery, přehrávače CD nebo jakýkoli jiný zdroj hudby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SUPERNAIT 3 obdržela významná vylepšení výkonu, včetně vestavěného phono vstupu, což z něj dělá dokonalého partnera pro gramofony, stejně jako pro streamery, přehrávače CD nebo jakýkoli jiný zdroj hudby, který si lidé chtějí užít s charakteristickým zvukem Naim. Zahrnuje také výstupní stupeň předzesilovače třídy A, který funguje jako sluchátkový zesilovač, a keramickou technologie chladiče, která minimalizuje kapacitní propojení mezi šasi a výstupními tranzistory pro optimální kvalitu zvuku.

Vykročte z NAIT XS3 do SUPERNAIT 3 a budete těžit z řady vynikajících funkcí, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly ještě lepší kvalitu zvuku:

  • Plný vestavěný modul 24V DR: užívejte si čistšího výkonu a zlepšení výkonu technologie Naim's Discrete Regulation pro celou fázi předzesilovače.
  • Větší toroidní transformátor v napájecím zdroji: poskytuje větší výkon a rychlost zotavení
  • Další komponenty vedené průchozími otvory v signální cestě: dále minimalizují negativní účinky vibrací a přechodných tepelných podmínek
  • Vstupní zásuvky namontované na šasi ručně připojené k deskám plošných spojů: nabízí vylepšenou izolaci vibrací
  • Ovládání vyvážení Full Alps Blue Velvet

Jednou ze stálic nejen domácího (a setsakramentsky vybíravého) britského, ale rozhodně i celosvětového trhu s audio elektronikou je firma Naim Audio ze Salisbury poblíž jižního pobřeží Velké Británie. Ačkoliv dnes patří pod křídla francouzského gigantu Focal, svou filozofií se produkce značky od založení roku 1969 vlastně nijak výrazně nezměnila - ostatně zejména zesilovače Naim poznáte mimořádně jednoduše díky jejich typickému jednoduchému vzhledu nebo zelené barvě ovládacích prvků. To platí i pro třetí generaci top modelu mezi integrovanými zesilovači - modelu Supernait 3.

Ten navazuje téměř "bezešvě" na svého předchůdce s dvojkou na konci, nezaměnitelný je trojdílný čelní panel, kde v prostředním bloku zelenkavě svítí výseč kruhu s firemním logem, v levé části je dvojice velkých otočných ovladačů pro hlasitost a vyvážení kanálů a v pravém segmentu je v jednoduché lince vyrovnaná sedmička měkkých tlačítek pro volbu vstupu a funkci mute. Vedle nich je ještě 3,5 mm sluchátkový výstup.

Ani zadní panel nepřinese těm, kteří někdy už některý Naim viděli, žádné překvapení, pro ostatní výrobce jednotlivé bloky konektorů pečlivě oddělil natištěnou linkou a popisky. Je tu spínací zásuvka s kolébkovým vypínačem (jediným, který přístroj vypne, jinak zůstává permanentně v pod proudem), vedle jsou dva páry reproduktorových terminálů, opět typických pro Naim, jde totiž o otvory jen pro banánky.

Pod reproduktorovými výstupy je USB port pro případnou aktualizaci softwarového vybavení, šoupátko, proměňující jeden ze vstupů na A/V bypass, neboli vstup do koncového stupně a třetí přítomný prvek slouží pro připojení externího čidla pro signály dálkového ovládání.

Pak je tu řada konektorů - šest jich má formu DIN (jeden umožní připojení koncového stupně pro bi-amping, druhý připojení externího napájecího zdroje, což je typická firemní možnost upgradu sestavy, další pětikolíky pak pracují jako klasické linkové vstupy), doplňuje je šest párů cinchových konektorů. Čtyři páry mají podobu klasických analogových linkových vstupů, v aktuální generaci je novinkou vstup do přenoskového předzesilovače a nakonec je tu ještě regulovaný pre-out. Poslední dvojici konektorů spojuje můstek a jde o rozdělení předzesilovače a koncového stupně.

I vnitřní konstrukce je charakteristicky "naimovská" - vjemu dominuje masivní toroidní transformátor. Třetí generace nabízí firemní řešení 24 V napájecího zdroje DR (Discrete Regulation) pro obvody předzesilovače. Zajímavé je vidět, jak velkou péči věnují v Naim Audio omezení přenosu vibrací - ať už jde o samotné ukotvení desek plošných spojů, nebo o fakt, že konektory pojí k deskám ručně pájené kabely, v nichž se valná část příchozích vibrací ztratí.

Zmíněný předzesilovač pak ještě pracuje v čisté třídě A a slouží zároveň pro "živení" sluchátkového výstupu. Přepínání vstupů zajišťuje nízkošumové řešení, převzaté z firemního předzesilovače NAC 552, regulaci hlasitosti pak má na starosti modul Alps Blue Velvet. Korektní funkci zesilovače kontroluje permanentně galvanicky oddělený obvod s řídícím mikroprocesorem.

Oproti minulé generaci se výrobce chlubí dvojnásobnou rychlostí práce napěťového zesilovače. Z obvodů zmizel kaskódový stupeň s tranzistory, což zdvojnásobilo rychlost přeběhu. Vestavěné nové phono sestává z tří stupňů - zesilovače, pasivní a nakonec aktivní ekvalizace dle RIAA standardů. Důležité je poznamenat, že vstup je optimalizovaný jen pro standardní MM přenosky.

Výstupní výkon zesilovače činí 80 Wattů do 8 ohm, respektive 130 Wattů do 4 ohm. Detailnějšími specifikacemi výrobce nijak nehýří a tak stojí za to uvést hlavně váhu 14 kg, šířku 43,2 cm, hloubku 31,4 cm a výšku 8,7 cm. ( Převzato z portálu Hi-FI Voice, autor Daniel Březina).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zesilovače
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz // //