Product Code: NAD M10
3dny.gif

NAD M10 Novinka

79 990,- Kč
Výrobce NAD

NAD M10 je minimalistický komponent  s maximálními možnostmi. Nový NAD M10 sdružuje v jednom malém elegantním přístroji BluOS síťový přehrávač, D/A převodník, ozvučení TV a výkonový zesilovač. 

NAD M10 získal ve své kategorii ocenění EISA pro rok 2019-2020.

Připojíte ho snadno přes wi-fi a můžete si užívat hudbu z 15 hudebních služeb (Tidal, Spofity) nebo ze své domácí síťové knihovny. Na rozměrném barevném dotykovém displeji přehledně uvidíte, co právě hrajete. Pokud se k přístroji přiblížíte , na displeji se automaticky zobrazí ovládací prvky přehrávání, takže pro vybrané funkce nemusíte použít aplikaci. Televizor snadno připojíte do optického vstupu nebo HDMI vstupu s podporou eARC a získáte tak špičkový zvuk vašich oblíbených pořadů. Pomocí vestavěné špičkové kalibrace Dirac Live dosáhnete skvělý stereo zvuk, přizpůsobený akustickým podmínkám vaší místnosti. 

NAD M10 je kompatibilní také s Apple AirPlay2, takže bude snadné reprodukovat zvuk např. z YouTube videí, přehrávaných na telefonech a tabletech Apple. Pomocí AirPlay2 komunikuje také s hlasovou asistentkou Siri. Z dalších hlasových asistentů je podporována Amazon Alexa pomocí tvz. BluOS Voice Skill, který nainstalujete do aplikace Amazon Alexa. Přístroj lze také integrovat do řídících systémů firem Apple, Creston, Control4, Lutron a dalších, díky kterým ho můžete ovládat z jednoho rozhraní společně s osvětlením , topením a dalšími prvky inteligentního domu nebo bytu.

NAD M10 4

Kanadští New Acoustic Dimension (nebo spíše už nějakou tu dekádu jen NAD) platili mimořádně dlouho za výrobce pořádně konzervativně pojatých, ale spolehlivých a moc příjemně hrajících zesilovačů (a tu a tam i dalších komponentů). Dnes pod křídly Lenbrook Group ale patří ke spoluautorům systému Bluesound a vůbec se pomalu, ale jistě posouvají naopak do role výrobce elektroniky pro moderně smýšlející a fungující konzumenty.

Nejvýraznějším důkazem tohoto tvrzení je nejnovější model M10, který je označen jako "BluOS streamující zesilovač". Přeloženo to znamená, že NAD M10 je a) integrovaný zesilovač, b) digitální rozhraní, c) streamer a d) jádro multiroomového systému na bázi BluOS (tedy Bluesoundu). Navíc je tu ještě na první pohled nevyřčené e), které - tak jak je u nových NADů mimořádně chvályhodnou tradicí - označuje implementaci systému Dirac Live pro korekci prostorové akustiky.

o je řádně nabitá krabička, zvláště vezeme-li v potaz rozměry 21,5 x 10 x 26 cm (š x v x h) a hmotnost 5 kg. Ať je to jak chce, M10 dokazuje, že výrobce kdysi opravdu trochu suše jednoduchých přístrojů umí nabídnout víc a M10 je mimořádně pohledný komponent, který si rád vystaví v prostoru i naprosto normální člověk, nejen audiofil.

Může za to krom prakticky čtvercového půdorysu i to, že téměř celou přední stěnu zabírá dotykový barevný TFT displej s nádherně jemnou kresbou a proměnlivým chováním, kdy zesilovač skutečně šikovně zobrazuje to, co se právě nejvíc hodí. Včetně třeba dvou "budíků", ukazující sílu signálu. Ale ani "prosklená" horní plocha s vsazeným svítícím firemním logem patří mezi velmi estetické moderní prvky.

V mimořádně čistotě pokračuje vjem i na zadním panelu, kde jsou konektory nádherně "zalajnované" a i přes jejich značný počet si nepřekáží. Ve spodní části je napájecí zásuvky a dva páry reproduktorových terminálů, které mají kupodivu mezi sebou i šoupátko, jímž lze zesilovač přepnout do můstkového režimu. 

V horní polovině je pak v šiku seřazeno dostatek konektorů, aby pokryly všechny vaše potřeby - jsou tu dva páry analogových vstupních cinchů, jeden pár cinchů regulovaného výstupu, jsou tu dva výstupy na subwoofer, je tu koaxiální i optický digitální vstup a dokonce HDMI pro připojení zpětného audio kanálu. Je tu i USB port pro datové paměti a ethernetový konektor, ale vzhledem ke konceptu patrně využijete spíše připojení po Wi-Fi. Na samý okraj výrobce umístil spínací tlačítko, ačkoliv ani to možná nevyužijete, jelikož celé ovládání obsáhne výtečná aplikace od BluOS. I díky ní lze využít třeba i Bluetooth připojení s kodekem aptX HD, protokol AirPlay 2 i zapojení do multiroom systému.

Vnitřek zesilovače je krom platformy BluOS postaven na technologiích z vrcholné firemní řady Masters. Konkrétně jde o výkonové moduly Hypex nCore, patřící mezi ta nejlepší dostupná řešení ve třídě D - v tomto konkrétním modelu nabízí 100 Wattů na kanál do 8 i 4 ohm, ač v dynamické špičce do 8 ohm zvládne až 160 Wattů a do 4 ohm 300 Wattů. Výrobce tu udává hodnotu THD v pásmu 20 - 20 000 Hz v celém spektru výkonu pod 0,03%, odstup signálu a šumu 85 dB nebo tlumící faktor 190 ( převzato z portálu Hi-Fi Voice, celou recenzi naleznete zde.)

NAD M10 EISA Award Product 1080x1080px V1 NAD M10  
 POPIS  Výkonový zesilovač, BluOS síťový přehrávač a D/A převodník
   Barevný display se snímačem přiblížení
   Podporuje Siri Voice Assistant přes AirPlay 2
 FREKVENČNÍ ROZSAH  20Hz-20kHz
 ROZLIŠENÍ  32 - BIT/ 384 kHz ESS Sabre DAC
 TRVALÝ VÝKON  100 W do 8/4 ohmů
 DYNAMICKÝ  VÝKON  160 W do 8 Ohm / 300 W do 4 Ohm
 VSTUPY  Analogový RCA, Digitální optický, Digitální SPDIF, HDMI ARCe, USB-A
 VÝSTUPY  Pre-out (předzesilovač), Reproduktory, Výstup na subwoofer
 PREMIOVÉ HUDEBNÍ SLUŽBY  
 PODPOROVANÉ AUDIO FORMÁTY  
 APLIKACE PRO   IOS, Android, MAC OS, Windows, Creston, Control4, RTI, URC, Elan, Lutron,iPort
   IR vstup, 12V spouštěcí výstup
 ROZMĚRY  26 x 21.5 x 10 cm
 HMOTNOST  5 kg
 BAREVNÉ PROVEDENÍ  Černá