NAD C 368 + NAD C 568

Kód: 612
Akce
Značka: NAD
ZDARMAZDARMA 58 980 Kč –11 %
obrázek 2021 11 20 183359
58 980 Kč –11 % 52 090 Kč / ks
3 dny
Můžeme doručit do:
4.10.2023

Cenově zvýhodněná stereo sestava složená z dlouho očekávaných přístrojů kanadské značky NAD, zesilovače C368 a CD přehrávače C568.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cenově zvýhodněná stereo sestava složená z dlouho očekávaných přístrojů kanadské značky NAD, zesilovače C368 a CD přehrávače C568.

NAD C368

Oba komponenty se vyrábějí v grafitově černém provedení, s čelními panely z masivního plastu, který rozpoznáme až na dotek, C 368 s barevným OLED displejem, C 568 s bílým zobrazovačem fluorescenčním. Shoda panuje u indikačních LED diod, jež jsou modré, jen v režimu Standby přecházejí do oranžové.

Každý, kdo by chtěl C 368 srovnávat se staršími generacemi firemních integrovaných zesilovačů se stolní bází, zpozorní hned při zjištění, že jde o hybridní digitální konstrukci, kde obvody předzesilovače najdeme už v digitální sekci. Uvnitř také objevíme pečlivě odrušený spínavý napájecí zdroj o výkonu 200 W, který dokáže ve špičkách dodávat až 600 W. D/A převodník je osazený blíže nespecifikovaným obvodem a na vstupech zpracuje signály PCM do vzorkovací frekvence 192 kHz a rozlišení 24 bitu.

Pozici koncového stupně zaujímají dva diskrétně osazené moduly UcD (Universal class D) v licenci nizozemské společnosti Hypex Electronics, pracující ve třidě D, s nímž C 368 do čtyř-osmiohmových soustav dodává výstupní výkon až 2 x 80 W. Majitele reprosoustav s kritickými hodnotami minimální impedance určitě potěší, že je stabilní i se zátěži dva ohmy, když v takovém případe i jinak vysoký dynamický výkon dosahuje až 2 x 260 W. V této třídě zesilovačů je zřídka vídaná možnost přepnutí zesilovače do můstkového režimu, ale sdružený výstupní výkon do osmiohmové zátěže je 160 W.

Zmínit si zaslouží nízké zkreslení zesilovače, kromě harmonického se navíc NAD nebojí uvádět ani často problematičtější intermodulační. Minimalisticky provedenému čelnímu panelu dominuje zmiňovaný OLED displej s jemným rastrem, zobrazující bíle, jen režimy Source Setup a Settings jsou podbarvené oranžovou, respektive červenou. Tmavší odstíny by byly zvláštně potmě praktičtější, protože s ohledem na elektronickou regulaci hlasitosti založenou na obvodech z řady Masters - v rozsahu 120 dB s jemným krokem 0,5 dB displej není možné vypnout, můžeme pouze ve třech krocích regulovat jeho jas.

Dvěma tlačítky Source volíme ve smyčce některý z osmi vstupů (dva linkové, čtyři digitální, Phono pro přenosku typu MM a bezdrátové rozhraní Bluetooth s podporou moderního kodeku aptX), které lze v režimu Source Setup (de)aktivovat i pojmenovávat. Mocnější je režim Settings, který zpřístupňuje mj. tónové korekce basu a výšek, vyvážení kanálu, nastavení výstupu pro subwoofer nebo aktivaci terminálu až dvou páru reprosoustav. V menu se pohybujeme multifunkčním ovladačem vlevo, zbývá zmínit sluchátkový výstup pro 6,35 mm jack, který vybudí i vysokoohmová sluchátka, a tlačítkový vypínač. Na zadním panelu nelze přehlédnout dva sloty pro firemní moduly MDC (Modular Design Construction), jež umožňují (po odšroubování krytek) další rozšíření zesilovače.

Vzadu převažují pozlacené konektorové zdířky cinch zmiňovaných přípojek, port USB-A slouží výhradně potřebám servisu, zato sériové rozhraní RS - 232 umožňuje integraci C 368 do "chytrých domácností" (certifikaci mají mj. systémy Crestron a Control4). Čtyři páry šroubovacích terminálu, jež zvládaní i banánky, jsou barevně rozlišené, červená je standardní, ale černou vystřídala netradičně sytě modrá. Jinak zde nechybí zdířka pro přibalenou Bluetooth anténku ani zemnicí svorka pro gramofon, případně posuvný přepínač můstkového režimu. Výčet prvku na zadním panelu uzavírají kolébkový síťový vypínač a kombo třípólové zásuvky a pojistkového pouzdra. Výbava zahrnuje velký dálkový ovladač SR 9, ale alternativou je aplikace pro chytrý telefon nebo tablet, ke stažení ve verzích pro iOS a Android. 

 

NAD C568

Nových CD přehrávačů se v éře posilující digitální distribuce hudby objevuje čím dál méně, ale dobrým důvodem k inovaci byla popularita modelu C 565BEE (S&V 7/11), na který C 568 přímo navazuje. CD mechanika je poměrně tichá a načítá rovněž pálené disky CD-R (W) se soubory MP3 a WMA (v datových tocích až do 320 kb/s), její plastový podavač však vyjíždí jen asi ze čtyř pětin, takže manipulace s disky vyžaduje více pozornosti.

Chybu ovšem nemá rychlé ovládání CD přehrávače velkým knoflíkem vpravo, který představuje variaci na ergonomicky nepřekonaný ovladač Jog/Shuttle, kdy skladby z celého cédéčka "protočíme" během chvilky prstem v obou směrech a tlačítko Play supluje lehké zatlačení knoflíku. Fluorescenční displej s bodovou matricí zobrazuje u většiny kompaktních dosku informace z CD Textu i tagy komprimovaného audia. To nemusíme přehrávat pouze z "pánelek," protože flashkám a externím pevným diskům poslouží port USB-A na čelním panelu, formátová kompatibilita se však opět omezuje pouze na soubory MP3 a WMA. Toroidní transformátor s malými rozptylovými toky má oddělená sekundární vinutí pro napájení analogových a digitálních obvodu, což eliminuje riziko nežádoucích interferencí na minimum. 

D/A převodník je osazený obvodem Wolfson WM8741 (191 kHz/24 bitu), které měl sice předchůdce C 565BEE dva (v rozdílovém zapojení), ale řídicí obvod dostal přesné "hodiny" Crystek, jež se zdárně vypořádávají s jitterem. V zapojení se nově objevily operační zesilovače LM4562, užívané u komponentu z řady Masters, i audiofilské kondenzátory. Doladění jemných zvukových nuancí umožňuje pět křivek digitálního filtru, které se navzájem odlišují o nejvíce počáteční strmostí: volíme je opakovaným stiskem tlačítka Filter na přibaleném dálkovém ovladači CD 9.

Na zadním panelu najdeme tři výstupy, linkový a dva digitální (koaxiální a optický). Proti C 565BEE zmizol jediný (optický) digitální vstup, takže C 568 už nelze použít jako externí D/A převodník. Konektorové zdířky cinch jsou samozřejmě pozlacené a zmínit zbývá už pouze vstup spínacího napětí 12 V a zásuvku pro napájecí šňůrku. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zesilovače
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz // //