Monitor Audio Silver 500 High Gloss Black

Kód: 1728
Tip Výprodej K poslechu
Značka: Monitor Audio
ZDARMAZDARMA 62 990 Kč –29 %
obrázek 2022 01 08 004236
62 990 Kč –29 % 44 990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022

Vrchol řady Silver , 3-pásmové mohutné sloupky Monitor Audio Silver 500. Skvostné sloupové reprosoustavy Silver 500 jsme osadili dvěma mohutnými, 8palcovými C-CAM basovými reproduktory vytvářejícími silné a hluboké basy, které jdou až k 30 Hz. Vše je doplněno sofistikovaným podáním vysokého pásma a úchvatnými středy.

( Reproduktory vystavené ve studiu, 100 % stav, barevné provedení Black High Gloss )

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skvostné sloupové reprosoustavy Silver 500 jsme osadili dvěma mohutnými, 8palcovými C-CAM basovými reproduktory vytvářejícími silné a hluboké basy, které jdou až k 30 Hz. Vše je doplněno sofistikovaným podáním vysokého pásma a úchvatnými středy.

Vlastníkům těchto výjimečných reprosoustav můžeme garantovat, že je ani nenapadne, že by si měli pořídit subwoofer ani pro reprodukci basově nejnáročnějších hudebních skladeb.

Můžete si být jisti, že naše speciálně vyvinuté nízkotónové měniče zajistí ten správný rozmach, široký rozsah a dechberoucí dynamiku. Tím se však výčet předností Silver 500 nekončí. Upoutají také krystalicky čistými středy, bez náznaku jakéhokoliv zkreslení. Vše doplní jemné a detailní výšky vyzařované perfektně sladěným výškovým reproduktorem. Všechny basové a středobasové měniče jsme osadili rozpoznávacím znakem řady Silver, membránou s profilem RST.

Díky vysoké účinnosti a pro zesilovače příznivé impedanci lze Silver 500 poměrně snadno vybudit a dosáhnout tak dokonalého zvukového zážitku. Vše, co potřebujete k zaplnění místnosti hudbou, která zní fantasticky a živě, je kvalitní zesilovač poskytující střední výkon. Reprosoustavy Silver 500 lze umístit poměrně blízko ke zdi – 30cm odstup stačí, aby se mohly optimálně prezentovat. Tento model se proto hodí i pro umístění v těsném prostoru.

monitor audio banner silver

Technologie:

  • 3-pásmová, 4-reproduktorová konstrukce (akusticky a elektricky), umožňuje optimalizovat provoz měničů ve skříni této velikosti z pohledu vysoké účinnosti a nízké úrovně zkreslení
  • 25 mm výškový reproduktor C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium) vybavený ventilovaným magnetickým systémem Neo, optimalizovaným pro menší zkreslení a čistší zvuk
  • Nově vyvinutý 4-palcový středový měnič se "zavěšenou" cívkou a hnacím systémem, takže cívka vždy zůstává v magnetické mezeře, což zaručuje velmi nízkou úroveň zkreslení
  • Dva 8-palcové basové měniče s membránou profilu C-CAM, které nabízí lepší tlumení rezonancí a vyšší čistotu středních tónů
  • Profil RST membrány zvyšuje tuhost, která se promítá v nižší úrovni zkreslení

Britskou "ne velkou, ne malou" společnost Monitor Audio netřeba představovat - založena Léta Páně 1972 Mo Iqbalem, stihla si vypracovat zejména za poslední dekádu či dvě pověst výrobce solidních a příjemně hrajících reprosoustav za přátelské ceny. Není tomu dlouho, co pak pod svá křídla přijal ještě také poměrně známého výrobce elektroniky Roksan. Středem firemní nabídky je řada Silver a její vrchol, mohutné sloupky Silver 500, tak představují pomyslný střed celého výrobního katalogu.

Sloup Silver 500 si nese velmi charakteristické pojetí firemního designu, čistě pravoúhlé tvary poměrně velké skříně - 105 cm na výšku, 23 cm na šířku a 32,9 cm do hloubky (k čemuž připočtěte zhruba 4 cm na každou stranu při instalaci úhlopříčně orientovaných nožiček, které pomohou správně rozložit 22,8 kg váhy) - zjemňují lehoulince zaoblené hrany, všechno působí čistě, hladce a moderně.

Při pohledu zepředu spatříte čtveřice do stříbrné barvy laděných měničů, horní dva spojuje do jednoho optického celku velká kovová kapkovitá plocha, která v horní části díky velmi pěkně provedené perforaci slouží i jako kryt křehkého tweeteru, v části spodní je kapka vlastně obrubou střeďáku.

Dolní dva měniče jsou dedikovány basům a díky svým tmavým obrubám máte pocit, že se roztahují až ke krajům ozvučnice.

Pohled zezadu odkryje v dolní polovině umístěnou dvojici bassreflexových nátrubků, prořezávání jejich okrajů kvůli zklidnění proudění vzduchu při vyšších tlacích nazývá výrobce HiVe II. Úplně vespod se pak opakuje tvar kapky z přední stěny, tentokrát je ale plochou pro instalaci dvou párů slušných reproterminálů.

Co pak trochu (ale důvodně) narušuje celkovou čistotu designu, to je - tak jako u většiny firemních modelů - viditelná hlavice šroubu, který uvnitř skříně pokračuje dlouhou kovovou tyčí, přitlačující zezadu reproduktory ke stěně ozvučnice. Jednak toto řešení potlačuje rezonance měničů jako takových, jednak slouží jako další rozpěra uvnitř a tudíž pomáhá dále zpevnit kabinet z MDF profilů.

Nejvyšší tóny vyzařuje kopulka o klasickém průměru 2,5 cm, materiál je typický firemní C-CAM (hliníkovo-hořčíková slitina potažená keramikou), na povrchu je ještě tenounká vrstvička pravého zlata, sloužící k optimalizaci tvrdosti i tlumení membrány.

Trojice kónických membrán pak je vytvořena také z C-CAM slitiny, "golfové" důlky na jejich povrchu zajišťují větší odolnost proti nežádoucím pohybům a ve firemní terminologii se jim říká RST - Rigid Surface Technology. Membrány drží na obrácených gumových závěsech. Průměr té nejmenší středotónové je 10 cm, dvojice basových pak má průměr 20 cm.

Výrobce udává dělící kmitočty třípásmové koncepce na 625 a 3 100 Hz. U nominální impedance 8 ohm je přiznaný pokles na 3,1 ohm (na 2 450 Hz), citlivost 90 dB / W / m patří mezi vysoké. V tolerančním pásmu -6 dB udávaný frekvenční rozsah 30 - 35 000 Hz působí už velmi plnohodnotně. ( převzato z portálu Hi-FI Voice, autor Daniel Březina )

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky
Středobasový měnič:: mm RST® membrána
Výškový měnič: 25 mm C-CAM® gold dome kalota
Frekvenční rozsah: 30Hz – 35kHz
Terminály: BI-wiring
Citlivost: 90,0 dB
Bassreflex: HiVe®II port System
Jmenovitá impedance: 8 Ohmů
Doporučený výkon zesilovače: 80 - 200 W
Rozměry : 1050 x 230 x 329 mm
Hmotnost: 22,8 kg
Barevné provedení: Black Oak, Walnut, Rosenut, Natural Oak, Satin Whir

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz // // Certifikované obchodní podmínky dTest