Product Code: Monitor Audio Bronze 6
skladem.gif

Monitor Audio Bronze 6

18 990,- Kč
28 990,- Kč
Výrobce Monitor Audio

Díky v této řadě největším, podlahovým reprosoustavám Bronze 6 si mohou fanoušci hudby i domácího kina vychutnat celopásmový zvuk, který čerpá plnými hrstmi z více než 40 let zkušeností naší firmy.

V jejich překvapivě kompaktních ozvučnicích jsou osazeny dva 6,5palcové basové C-CAM měniče, které spolupracují s dalším 6,5palcovým C-CAM měničem odpovědným za střední pásmo, umístěným v oddělené komoře. Použitím stejných měničů pro různé funkce jsme dosáhli nádherně jednotného zvukového podání. Velmi nízké basy plynule přechází do bohatých, precizních a sytých středů, které se pak dokonale napojují na nádherně projasněné a detailně prokreslené vyšší kmitočty dodávané naším skvělým vysokotónovým Bronze C-CAM měničem.

Je to topový model řady Bronze, hodný následovník svých audiofilních předchůdců. Nabízí dokonalou kombinaci přesnosti, dynamiky a rozsahu podání, která skvěle funguje jak při poslechu hudby, tak i v sestavách domácího kina.

Technologie:

 • C-CAM Gold Dome tweeter
 • Optimalizovaný 6 a 1/2 " (165mm) středový měnič C-CAM s kuželovým profilem
 • Dva 6 a 1/2 " (165mm) basové měniče s konkávním kuželovým profilem C-CAM
 • Dva a půl pásmový diferenciálně laděný akustický systém - vyšší účinnost a lepší rozšíření nízkého kmitočtu
 • Technologie HiVe II portů
 • Systém montování měničů pomocí šroubu pro zvýšení tuhosti skříně a snadné odpojení měniče / přepážky
 • Vysoce kvalitní crossovery s prémiovými polypropylenovými kondenzátory
 • Pevná konstrukce skříně z MDF o průměru 18 mm, která využívá radiální a příčné výztuhy pro zvýšení tuhosti a snížení zabarvení zvuku vznikajího ve skříní.
 • Podlahový terminálový panel pro snadné zapojení a čistý přístup ke kabelům. Bi-wire/Bi-amp konfigurace terminálů
 • Kvalitní vinylové dýhy v barevném provedení
 • monitor audio banner bronze

 Původem britští Monitor Audio mají poměrně široký záběr v produkci reprosoustav - tři vysloveně lifestyle řady, mnoho vestavených modelů do zdí i stropů, soundbary a hlavně pak šest sérií, sahajících od dostupného hi-fi až po seriózní high-end. Na letošní výstavě v Mnichově firma uvedla "jednoduše" střiženou sérii Monitor, čímž se do té chvíle základní série Bronze posunula do pozice "něčeho maličko lepšího". Ani tak ale ani vrcholný sloupek Bronze 6 nepřesahuje svou cenou třicet tisíc...

Označovat Bronze 6 jako sloupečky je rozhodně na místě - i když mají v zásadě běžnou výšku 103,3 cm, díky šířce 23,5 cm a hloubce 35 cm působí velmi kompaktně, vlastně až nenápadně, k čemuž snad přispívá i zaoblení hran kabinetů. Možná vás v tu chvíli tak trochu překvapí ne úplně malá váha 16,6 kg.

Kabinety z 1,8 cm tlustých MDF profilů stojí na decentních základnách a respektují snad krom již zmíněného zaoblení rohů ty nejklasičtější možné tvary. Na povrchu pak najdete vinylové fólie, ale s důstojným provedením. Na horní desce je úzký gumový proužek s logem výrobce.

Celkem elegantně a čistě pak vypadá čelní stěna - trojice identických kónusů stříbrné barvy nemá viditelné spoje a je orámována decentní hliníkovou linkou, pod nimi se otevírá bassreflexový port typu HiVe II, kolem kterého je opět ona tenounká linka, stejně jako kolem pod mřížkou skrytého tweeteru zlatavé barvy nad zmíněnou trojicí kónusů.

Zadní stěna je mírně vsazená, tři šrouby naznačují osy měničů a dole u paty jsou ve výrazném kruhu reproduktorové terminály v bi-wire / bi-amp konfiguraci, nad nimi je další bassreflexový port. Žádná z částí konstrukce není vysloveně luxusní, ale zpracování je decentní a všechno dohromady prostě tak nějak funguje a působí pěkně.

Všechny měniče pocházejí z firemních kapacit, tónům nejvyšším je vyhrazena "zlatá kopulka" o průměru 2,5 cm, kterou pod tímto názvem Monitor Audio uvedli poprvé v roce 1986. Navzdory barvě je i tady jako nosná část použita typická firemní konstrukce C-CAM (hliníkovo-hořčíková slitina pokrytá vrstvičkou keramiky). Barvu pak tweeter získává zlacením - v Monitor Audio věří, že zlato funguje v určité tloušťce jako ideální řešení pro zpevnění a zároveň tlumení.

Všechny osazené kónické membrány s obrácenými závěsy mají průměr 16,5 cm, všechny jsou opět z materiálu C-CAM. Ta nejvýše posazená má vlastní uzavřenou pracovní komoru a je vyhrazena pro střední pásmo, dva spodní měniče mají k dispozici zbytek ozvučnice a oba bassreflexy, aby se mohly basové tóny řádně nadechnout. Všechny tři reproduktory pak jsou k přední stěně přitlačovány za pomoci dlouhé tyče, utažené ze zadní strany již zmíněnými šrouby, což přispívá k celkové pevnosti kabinetů i zvuku.

Bronze 6 jsou koncipovány jako 2,5 pásmové, ve výhybce se stanovými přechodovými body na 150 a 2 500 Hz jsou osazeny polypropylenové kondenzátory a výrobce udává velmi zajímavé parametry. Jde zejména o vysokou citlivost 90 dB / W / m nebo celkový frekvenční rozsah 34 - 30 000 Hz (ovšem bez udané tolerance). Výrobce pak udává jmenovitou impedanci 8 ohm. ( převzato z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina )Basový měnič: 2 x 165 mm C-CAM basová membrána
Středobasový měnič: 165 mm C-CAM středobasová membrána
Výškový měnič 25 mm gold dome C-CAM kalota
Frekvenční rozsah 34 - 30.000 Hz
Citlivost 90 dB
Bassreflex Duální bassreflexová komora, HiVe II port technology
Jmenovitá impedance 8 Ohmů
Doporučený výkon zesilovače 40 - 150 W
Rozměry (š x v x h): 186 x 985 x 315 mm (1003 x 1003 x 350 mm včetně podstavce)
Hmotnost 16,6 kg
Barevné provedení walnut pearlescent vinyl, white vinyl, rosemah vinyl, black oak vinyl
  rosemah vinyl