Marantz ND8006

Kód: 1416/SIL 1416/CER Zvolte variantu
Značka: Marantz
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
marantz ND8006 black
39 990 Kč / ks
3 dny 3 dny Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
24.3.2023 24.3.2023 Zvolte variantu

Marantz ND8006 je unikátní přehrávač digitálních zdrojů, díky vylepšené flexibilitě si vychutnáte veškerou svou oblíbenou hudbu tak, jak jste zvyklí. Bez námahy přidejte CD a streamování do svého systému Marantz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstruktéři značky Marantz vložili zkušenosti získané při vývoji modelů řady Premium do znamenitého přehrávače, prvního svého druhu. ND8006 přináší pro Marantz proslulý zvuk z doslova neomezeného množství zdrojů: online streamovací služby, multiroom technologii HEOS, lokální úložiště se soubory s vysokým rozlišením, disky CD audio, AirPlay, Bluetooth atd.

Jednoduše, pozvedne stávající audio systém na vyšší úroveň a přinese to nejlepší z digitální hudby – to vše s obrovskou porcí všestrannosti. Kdykoliv a kdekoliv je oblíbená hudba uložena, přehraje jí ND8006 v ryzí kvalitě Marantz. Protože na hudbě záleží.

Řada 8006 od jednoho z nejtradičnějších jmen audio byznysu - původně americké, dnes japonské značky Marantz - je jedním z nejnovějších přírůstků do katalogu. V této řadě je krom integrovaného zesilovače k dispozici "univerzální zdroj" ND8006, kombinující klasický CD přehrávač s širokými možnostmi, které se otevírají ve světě streamování.

Idea spojení sice stále rozšířeného, ale (velmi) pozvolna odeznívajícího kotoučku s obvody určenými pro lov jedniček a nul v domácí i celosvětové síti je v maximálním souladu s aktuálními trendy. Jednak se dnes valná část posluchačů minimálně tu a tam uchýlí do komfortu digitálních toků, kde je všechno na dosah ruky, jednak trend prodejů svědčí o tom, že už během životnosti tohoto přístroje bude stream i v této střední třídě důležitým prvkem i pro náročné posluchače.

Na první pohled je ND8006 klasickým Marantzem - běžně velké tělo s šířkou 44 cm, hloubkou 34,1 cm a výškou 10,6 cm a váhou 8 kg nese ty nejklasičtější firemní tvary, tedy hlavně charakteristické rozdělení do tří částí, z nichž obě krajní jsou mírně zaoblené. Všechny důležité prvky až na spínací tlačítko jsou umístěny v prostřední části. Dominuje velký displej s dobře čitelnými znaky, ale nečekejte barvy a třeba obrázky obalů - je to stále spíše displej z CD přehrávače, informující decentně a stručně (byť dostatečně).

Nad displejem se nachází kryt dvířek mechaniky, jejíž šuplík je vlastně běžný a ničím nepřekvapivý, chod mechaniky samotné je "v pohodě". Po obou stranách jsou do kruhu uspořádané ovládací prvky - vpravo ty pro ovládání reprodukce, vlevo ty pro procházení nastavení a dalších nabídek přístroje. Pod levým prvkem se nachází dvě maličká tlačítka, jedním se přepínají vstupy, druhé slouží pro skok vzad v nabídkách. Na stejné straně je ještě USB port pro rychlé připojení datových pamětí s hudbou. V pravé části je 6,3 mm výstup na sluchátka s vlastním potenciometrem.

Osazení zadní strany je jednoduché - signál dovnitř proudí (krom mechaniky, pochopitelně) přes dva optické vstupy, jeden vstup koaxiální a také po asynchronním USB typu B pro spojení s počítačem. Streaming se otevírá buď přes klasický ethernetový kabel nebo dvojici antének umístěných po stranách - těmi se připojíte jak k Wi-Fi, tak k bluetooth zdrojům.

Signál ven lze dostat jak analogově, tak digitálně. Digitálně to umí přístroj přes koax nebo optiku, analogově přes jeden z párů analogových cinchů. Dvě sady tu jsou z dobrého důvodu - robustnější cinche patří linkovému výstupu, ty klasičtější pak výstupu variabilnímu. Konektivitu doplňují "technické" konektory - 3,5 mm spouštěcí port, RS232 pro systémy chytrého řízení nebo vstupní a výstupní cinch oranžové barvy, sloužící pro signály dálkového ovládání.

Vnitřní streamovací modul podporuje jak klasické domácí protokoly pro streaming z NAS (pro PCM i DSD soubory a to včetně přehrávání bez mezer), podporuje AirPlay, ale také služby Tune-In pro internetová rádia, Spotify Connect a TIDAL. Je tu také integrovaný modul systému HEOS pro snadnou stavbu multiroom systémů.

Mechanika JTL-101Y umí přečíst klasické kompaktní disky, bohužel SACD mechanika osazena není. Po galvanicky izolovaném USB portu zvládá ND8006 jak PCM signál, tak protokolem DoP i jednobitový DSD stream až do rozlišení 11,2 MHz.

Základem napájení je toroidní transformátor, v obvodech se používají diskrétní firemní moduly HDAM a HDAM SA2 s proudovou zpětnou vazbou, druhý zmíněný má na starosti i sluchátkový výstup.

Převod digitálního signálu na analogový obstarává čip ESS ES9016 s technologií HyperStream, možností volby digitálních filtrů a dvěma krystalovými oscilátory pro obě základní frekvenční hodnoty. Pracuje v rozsahu 20 - 20 000 Hz, nabízí dynamický rozsah slušných 100 dB a celkové harmonické zkreslení pod úrovní 0,00002%. ( převzato z portálu Hi-Fi Voice )

Klíčové vlastnosti

 • Velmi kvalitní přehrávání disků CD, CD-R/RW (MP3/WMA)
 • AirPlay, Bluetooth, internetové rádio, Spotify Connect, Amazon Music, TIDAL, Deezer a atd.
 • Digitální vstupy: 2x optický, koaxiální a USB B s oddělenými vstupními obvody proti rušení
 • Audiofilský D/A převodník 192kHz/32bit (ESS9016) a dvojitý zdroj hodinového signálu
 • Proprietární obvody Marantz HDAM-SA2
 • Sluchátkový zesilovač s HDAM-SA2 z diskrétních součástek a nastavením zisku
 • Dvojitě stíněný toroidní transformátor, dvojité dno šasi a tuhé nožky
 • Vestavěný dvoupásmový přijímač Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
 • Vestavená technologie HEOS pro bezdrátový multiroom
 • HEOS HOME ENTERTAINMENT SKILL
 • Podporované soubory (přes USB): WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC, ALAC
 • Výstupy: optický, koaxiální; analogové: RCA fixní a variabilní; RS232
 • Dostupný v provedení černém a silvergold
 • Marantz ND8006 vstoupí na trh v lednu 2018 s cenou 31000Kč

Marantz ND8006 1

První kompletní digitální audio přehrávač 

ND8006 je postaven na základě současných požadavků posluchačů a jeho konstrukce si bere to nejlepší z úspěšných modelů NA8005 a SA8005. K přehrávání všech druhů digitálních hudebních záznamů by bylo potřeba dvou, nebo tří samostatných audio komponentů. ND8006 je CD přehrávač a hub pro digitální audio v domácí síti, lokální USB úložiště, online streamovací služby, internetové rádio a HEOS. Díky funkci externího DA převodníku je přímé propojení s počítači a jinými zařízeními naprosto přelomové. Je také připraven na budoucnost a počítá s formáty až do rozlišení quad DSD11.2MHz a PCM 384kHz/32. Navíc ještě také přehraje hudbu z přenosných zařízení pomocí AirPlay a Bluetooth.
Marantz ND8006 2
 
Streamování HEOS
 
Technologie HEOS, vestavěná v ND8006, umožňuje bezdrátové streamování a přehrávání vaší oblíbené hudby z doslova neomezené řady zdrojů.  Užívejte si poslech hudby ze Spotify, internetová rádia TuneIn, Sound Cloud, Tidal, Napster, Deezer, nebo přehrajte audio sobory uložené ve vaší lokální hudební knihovně. S dalšími komponenty HEOS jakými jsou např. přídavné reproduktory, nebo kompatibilní AV přijímač, můžete vaší hudbu šířit napříč celým domem. Snadné ovládání zvládnete s bezplatnou aplikací HEOS app.
 
Marantz ND8006 3
  
Vysoké rozlišení
 
Optické a koaxiální vstupy, stejně tak jako port USB B umožňují přímé stremování hudby z PC, nebo Macu, anebo z dalších digitálních zdrojů. USB B pracuje v asynchronním režimu a podporuje nejen formáty PCM s vysokým rozlišením 384kHz/32bit, ale také DSD 2.8MHz, 5.6MHz a dokonce také 11.2MHz, takže cesta za maximálním zvukovým zážitkem vede přímo k posluchači. Pro zabezpečení kvalitního propojení s počítačem Marantz zdokonalil oddělení vstupu USB B, čímž došlo k eliminaci příležitostného zvýšení vysokofrekvenčního šumu, jehož zdrojem je k ND8006 připojený počítač. Navíc, ze vstupu USB na čelním panelu s připojenými externími paměťovými médii je možné přehrávat všechny běžně používané audio formáty. 
 
Filtr č. 1
Rychlá impulsní odezva jak pre-echa tak i post-echa. Vhodné pro bohaté nahrávky s množstvím informací. Vytváří hlubokou zvukovou scénu s čistým a přesným rozmístěním zdrojů zvuku.
 
Marantz ND8006 4
 
Filtr č. 2
Tuto charakteristiku také nazýváme jako asymetrická impulzní odezva. Post-eho je o něco delší, než pre-echo. Zvuk se více podobá analogovým záznamům.
 
Marantz ND8006 5
 
Vestavěný Bluetooth, Wi-Fi a AirPlay 
Bezdrátové stabilní streamování dat s velkou kapacitou i v přetíženém městském prostředí přes Bluetooth a Wi-Fi zabezpečuje ND8006 pokročilým systémem dvou antén. Uživatelé zařízení Apple iOS mohou přehrávat na dálku svoje oblíbené skladby pomocí AirPlay.
 
Zachování kvality zvuku 
Zachování nejčistších možných signálových cest a tím pádem přehrávání v ještě vyšší kvalitě je dosaženo režimem nastavení, který v poloze OFF vypíná všechny nepoužívané komponenty přístroje. Stíněný transformátor s toroidním jádrem dále minimalizuje šíření rušení uvnitř přístroje, zatímco tuhé šasi s dvojvrstvou základní deskou pečuje o optimální stínění a mechanickou stabilitu. 
 
Marantz ND8006 6
 
Audiofilský převodník a unikátní Marantz HDAM
 
ND8006 je postaven se závazkem legendárního zvuku Marantz. Audiofilský DA převodník ESS9016 Sabre a dvojitý zdroj hodinového signálu jsou zárukou přesného zpracování dat ze všech digitálních zdrojů. Analogové obvody obsahují pečlivě vybrané součástky spolu s věhlasnými moduly Marantz HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Module). Výsledkem je široký dynamický rozsah a velmi malé zkreslení: na rozdíl od all-in-one operačních zesilovačů v podobě čipů v integrovaných obvodech používaných kdekoliv jinde, jsou tyto miniaturní zesilovače postaveny ze samostatných a pro nejlepší možný zvuk optimalizovaných součástek. Toto řešení naleznete ve výrobcích Marantz napříč všemi modelovými řadami až po přehrávač a zesilovač série 10 Reference.  
 
Marantz ND8006 7
 
Výstup pro velmi kvalitní sluchátka 
 
Milovníci hudby si mohou užívat svoje oblíbené nahrávky také ze sluchátek. ND8006 obsahuje velmi kvalitní dedikovaný sluchátkový zesilovač postavený na základě modulů HDAM-SA2. Pro rozehrání téměř libovolných sluchátek je možné zvolit zisk zesilovače ve třech stupních – nízký, střední, vysoký. Zesilovač tedy vládne sluchátkům s nízkou I vysokou impedancí. 
 
Marantz ND8006 8
 
Nezávislý linkový výstup s proměnnou úrovní signálu 
 
Kromě běžného linkového výstupu RCA pro propojení se zesilovačem, např. dokonale sladěným PM 8006, poskytuje ND8006 oddělený výstup s proměnnou úrovní signálu. ND8006 je tedy možné provozovat přímo s párem aktivních reprosoustav, nebo v kombinaci se samostatným výkonovým zesilovačem poslouží nejen jako zdroj hudby z mnoha médií, ale také jako předzesilovač. Hlasitost nastavíme dálkovým ovladačem, nebo v mobilní aplikaci. 
 
Marantz ND8006 9
 
MADE IN JAPAN 
 
Stejně tak, jako sourozenec PM8006, je i přehrávač ND8006 vyráběn v mateřském závodě Marantz Japan ve městě Shirakawa.
 

Pro tento model platí možnost registrace 5-leté záruky, více https://www.marantz.com/cs-cz/5ywarranty

Marantz 5let

Doplňkové parametry

Kategorie: Přehrávače a jiné zdroje
Záruka: 5 let
Network audio streaming: ano
Spotify Connect* / Tidal* / Deezer* / others *: ano/ano/ano/ano
AirPlay Audio Streaming: ano
HEOS Multiroom and Streaming: ano
Kompatibilita s disky CD: CD / CD-R/RW / SA-CD / WMA / MP3 / AAC: ano/ano/ne/ano/ano/ne
Program Play (CD / SA-CD): 25/ne
Opakované přehrávání: ano
 Přehrávání v náhodném pořadí:  ano
 Analogový výstup (CINCH):  ano
 Variable Out (Cinch):  ano
 Symetrický výstup:  ne
Optický digitální vstup / výstup: 2/1
 Digitální koaxiální vstup / výstup:  1/1
 Vzorkovací kmitočet digitálního vstupu:  192 kHz / 24-bit
 Zlacené konektory CINCH:  ano
 USB Audio (front):  ano
 Sluchátkový výstup:  ano
 Regulace hlasitosti sluchátek:  ano
 Kovový přední panel:  ano
 Dálkový ovladač:  RC001PMND
 Příkon v pohotovostním režimu ve W:  0,3
 Automatické vypínání:  ano
Odnímatelný napájecí kabel:  ano
Maximum Dimensions (W x D x H) in mm: 440 x 341 x 106
Hmotnost: 8,0 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz // //