Parasound

Nově ve studiu značka Parasound

 Nově ve studiu komponenty  americké legendy Parasound.

Parasound. Sanfranciská značka se slušnou tradicí, sahající do roku 1981. Zakladatel firmy Richard Shram ale své první zkušenosti sbíral už při studiu na kalifornské univerzitě kolem roku 1968, kdy promoval - a čas mezi oběma zmíněnými roky strávil jako ředitel sítě hi-fi prodejen Pacific Stereo, ale i jako konzultant pro JBL, Yamahu nebo Jensen. Jak Richard říká, nosnou myšlenkou za jménem Parasound je hledání optimálního bodu mezi vstřícnou cenou a vysokou kvalitou.

To, že Parasound dělá věci zajímavé, vypovídá i jemný náznak jejich odběratelů z profi světa - elektroniku této značky najdete třeba ve studiích Capitol Records nebo třeba ve zvukařské části studií Lucasfilm, SONY, Warner a u dalších a dalších a dalších. A to prosím ne modifikované "pro" verze, ale přesně to, co je v katalogu dostupné i pro normálního smrtelníka (s adekvátním obsahem bankovního účtu, pochopitelně).

Vrcholem firemního katalogu jsou pak zesilovače označené iniciálami JC - jako John Curl. Tento pán je jedním z nejvýraznějších konstruktérů už od poloviny 70. let - za sebou má třeba důležité produkty pro značku Mark Levinson, ale i soundsystém, který na svém turné používali rockeři z The Grateful Dead. Ve své kariéře Curl navrhoval také profesionální nahrávací zařízení všeho druhu, jeho hlavní úspěchy jsou ale rozhodně ve sféře zesilovačů.

Od roku 1989 pak Curl pracuje pro Parasound, kde je jeho úkolem navrhovat špičkové modely a říkat názor na verze nižší..... ( převzato z portálu  Hi-FI Voice ).

Kompletní nabídka zde