Product Code: Bowers&Wilkins 603
skladem.gif

Bowers&Wilkins 603

29 990,- Kč
39 990,- Kč

Barevné provedení

Výrobce Bowers&Wilkins

Nejvyšší model nové řady 600 a zároveň jediná sloupovvá reprosoustava této série. Vysokotónový reproduktor s dvouvrstvou aluminiovou membránou je v ozvučnici zasazen pomocí speciálního gelového lůžka, zabraňujícího přenosu vibrací. Středotónový reproduktor typu FST používá 150mm Continuum membránu a navazují na něj dva basové reproduktory se 165mm papíro / Kevlarovými membránami Aerofoil. Basreflex je řešen firemní technologií Flowport. Díky svému objemu a osazení, dokáže model 603 ozvučit dynamickým a křišťálově čistým zvukem i větší místnosti.

Akční cena na reproduktory, platí do vyprodání zásob !

Je to klasický sloupek, kombinující až archetypální podobu pravoúhlé reprosoustavy s moderní čistotou a proporcemi dobře balancujícími mezi pocitem velké ozvučnice a skladností v reálním světě a to i přesto, že korpus je posazený na základně. V reálných číslech mají B&W 603 výšku 105,5 cm, šířku 19 cm a hloubku 34 cm (s tím, že podstavec má půdorys 32 x 37 cm) a váží díky skříni z MDF profilů s neošizenými vnitřními rozpěrami citelných 24,1 kg.

Ozvučnice je čistší než u minulé generace, hladší na spojích a jednoduše vypadá dobře, lhostejno zda v černé nebo bílé. Na čelní stěně, což je vlastně samostatně přisazený panel, je čtveřice měničů s membránami vyvedenými v odstínech šedé (což je velká změna oproti doposud charakteristické svítivě žluté u středotónových měničů), výškách je ukrytý za kovovou mřížkou, koše wooferů a středotónového reproduktoru jsou schované pod kroužky.

Při pohledu na zadní panel neuvidíte proti minulosti žádné spoje, i to podtrhuje modernost designu a celkový pocit čistoty. Co se nezměnilo, to je vanička s mírně nakloněnými reproduktorovými terminály, jsou tu čtyři pro možnost bi-ampingu / bi-wiringu. Na plastový odlitek navazuje bezešvě i nátrubek bassreflexu s typickým dolíčkováním po vzoru golfového míčku - to má za úkol zklidnit proudění vzduchu, zejména při vyšších hlasitostech.

Nejvyšším tónům je vyhrazená hliníková kopulka s průměrem 2,5 cm, má krom integrovaného krytu i tubus na zadní straně, který slouží jako tlumená pracovní komora. Celý měnič je oddělený od zbytku ozvučnice tlumícím materiálem, takže do křehkých nejvyšších tónů proniká jen minimum zkreslujících vibrací. Rezonanční kmitočet je až na 38 kHz, daleko od slyšitelného pásma.

Největší změnou je použití nových středotónových kónusů, stříbřitá barva membrány o průměru 15 cm a černá protiprachová čočka uprostřed napovídají, že jde o materiál Continuum, který si během let našel cestu až z vrcholné série 800. Kónus používá neviditelné zavěšení FST. Osazení doplňuje dvojice wooferů, jejich membrány jsou vyrobeny z klasického papíru vyztuženého kevlarovými vlákny a mají průměr 16,5 cm.

Reprosoustavy mají psaný frekvenční rozsah 48 - 28 000 Hz (+/- 3 dB), s poklesem -6 dB mají zvládnou i 29 Hz na jedné a 33 000 Hz na druhé straně. Citlivost je udávána jako mírně nadprůměrných 88,5 dB / 2,83 V / m, zatímco jmenovitá impedance 8 ohm přiznává pokles na úroveň 3 ohmů. Celou recenzi reprosoustav BowersWilkins 603 naleznete zde.

(Recenze převzata z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina )

( Uvedená cena je za pár )

 


603  
Popis 3-pásmová basreflexová reprosoustava
Měniče 1× 25mm vysokotónový s dvouvrstvou aluminiovou membránou
  1× 150mm středotónový FST™ s Continuum membránou
  2× 165mm basový s papíro / Kevlarovou membránou
Frekvenční pásmo (-6dB) 29Hz až 33kHz
Frekvenční rozsah (+/-3dB od referenční charakteristiky) 48Hz až 28kHz
Citlivost (v ose při 2.83Vrms) 88.5dB
Harmonické zkreslení - 2. a 3. harmonická (90dB, 1m v ose) <1% 90Hz – 22kHz
  <0.5% 120Hz – 20kHz
Jmenovitá impedance (min) 8 ohm (minimum 3.0 ohm)
Doporučený výkon zesilovače 30W – 200W do 8 ohm
Rozměry Výška: 985 bez základny, 1055mm včetně základny
  Šířka: 190mm bez základny, 320mm včetně základny
  Hloubka: 340 bez základny, 370mm včetně základny
Hmotnost 24.5Kg
 
 
Přečtětě si recenzi k reprosoustavám z pera Daniela Březiny, portál Hi-Fi Voice čtěte zde