Rel - nové subwoofery

Nové nekompromisní subwoofery značky REL rozšiřují modelovou řadu Serie S.

Ke špičkovému subwooferu 212/SE přibyly dva menší a levnější modely S/510 a S/812.

V obou případech jde o vysoce kompaktní subwoofery se 12“ a 10“ driverem v moderním krychlovém designu šasi opatřeným tenkými kovovými prvky a zajímavě řešeným lyžinovým podstavcem, díky kterému se zdá, že reproduktory visí v prostoru.

Základní hardware modelu S/812 vychází z high-end modelu 212/SE, se kterým sdílí vysoký výkon zesilovače typu NextGen5 Class D elektronicky omezeného na 800 W, ve špičce pak 1 000 W. Levnější model S/510 má vylepšený zesilovač NextGen3 Class D s výkonem 500 W. Zvýšený výkon je nutný k využití speciálních audio filtrů z jiného modelu HT/1508, který věrněji reprodukuje frekvence pod úrovní 40 Hz – oproti předchozím modelům je udávána více než dvojnásobná reprodukce v pásmu 19 až 35 Hz.

Driver z původní řady Serie S je u nových subwooferů vyztužený uhlíkovými prvky zvyšujícími tuhost konstrukce při současném omezení nežádoucích vibrací. Audio zážitek se u nových subwooferů zaměřuje na celkovou čistotu zvuku, rozšířené basy v hlubokých a středových výškách – současně lze přitom zkombinovat několik subwooferů nad sebou (s pomocí zmíněných podstavcových lyžin) podobně jako u referenčních REL modelů.