B&W Formation

Mulizónový audio systém od Bowers & Wilkins

Firma B&W překvapila svým konceptem pro mulizónové ozvučení domácnosti. Základní myšlenkou je vytvořit bezdrátové audio propojení mezi přístroji, které by bylo stejně kvalitní, jako propojení kabelem. Proto se jedná se o systém, ve kterém přístroje mezi sebou komunikují nezávisle na domácí WiFi. Vytvářejí vlastní patentovanou síť s „mesh“ topologií, kdy spolu všechny jednotky komunikují napřímo. To zvyšuje spolehlivost spojení a také zlepšuje synchronizaci – max. odchylka v synchronizaci mezi přístroji je kolem 1 mikrosekundy a mezi dvěma reprosoustavymi Formation Duo je ještě menší. Streamování probíhá v rozlišení 96kHz/24 Bit.

Celý systém se ovládá aplikací B&W Formation app, která bude dostupná pro Android a iOS. Samozřejmostí je kompatibilita s Apple AirPlay 2, Spotify Connect, Roon Ready, aptX HD a Bluetooth 4.1.

Formation Duo

Pár bezdrátových aktivních, 2-pásmových reprosoustav s futuristickým designem, který lze použít pro klasické stereo. Vysokotónový reproduktor používá karbonovou membránu a je odvozen z aktuální řady 700. Umístěn je v samostatné ozvučnici na vrchu reprosoustavy. Středobasový reproduktor, má membránu Continuum vycházející z řady 800. Výkon vestavěného zesilovače je 2x 125W. Výkony vestavěných zesilovačů jsou 2x 40W pro výšky, 2x 40W pro středy a 1x 80W pro basy.

Maloobchodní cena pro ČR / 105 990,- kč  pár

Bowers Wilkins Formatiom duo

Formation Wedge

Reprosystém Formation Wedge je v podstatě trochu inspirován legendárním přístrojem B&W Zeppelin. Jeho účelem je vytvořit příjemnou zvukovou kulisu i tam, kde je problém umístit klasické reprosoustavy. Díky jeho 120 stupňovému zakřivení je zvuk bohatě šířen do prostoru. Používá 3- pásmovou konfiguraci a uvnitř pracují dva vysokotónové, dva středotónové a jeden basový reproduktor. Výkony vestavěných zesilovačů jsou 2x 40W pro výšky, 2x 40W pro středy a 1x 80W pro basy.

Maloobchodní cena 26 990,- Kč / kus

Bowers Wilkins Formation Wedge 1

Formation Bar a Formation Bass

Pro domácí kino je určen soundbar Formation Bar, který lze v případě potřeby doplnit subwooferem nazvaným Formation Bass. Uvnitř soundbaru pracuje celkem devět reproduktorů (3x vysokotónový, 6x středotoónový), přičemž konfigurace kvůli lepší srozumitelnosti dialogů používá samostatné reproduktory pro centr. Výkon zesilovačů je 6x 40W a prostorový zvuk je vytvářen pomocí sofistikovaného DSP. K TV se soundbar připojuje pomocí optického vstupu.

Maloobchodní cena 32 990,- Kč/ kus

Subwoofer Formation Bass je založen na konceptu ikonického subwooferu B&W PV1D. Je však navíc vybaven bezdrátovou technologií a jeho design byl přizpůsoben systému B&W Formation. Používá dva zády k sobě umístěné reproduktory se 165mm membránami a dlouhým zdvihen. Výkon vestavěného zesilovače je 250W.

Maloobchodní cena 28 990,- Kč/ kus

 

Bowers Wilkins Formation bar

Formation Audio

Jednotka Formation Audio tvoří můstek mezi klasickými audio komponenty a systémem B&W Formation. Lze do ní zapojit digitální i analogový zdroj, jehož zvuk je pak v kvalitě 96kHz/24 Bit distribuován do dalších B&W Formation zařízení (např. do reprosoustav Formation Duo). Formation Audio má však zároveň nezesílený analogový výstup, pomocí kterého můžete tento přístroj zapojit do vaší stávající sestavy jako jeden ze zdrojů a tím sestavu rozšířit o funkce B&W Formation.

Maloobchodní cena 18 990,- Kč/ kus

Dostupnost těchto nových produktů září/říjen 2019

Podívejte se na video představující nové produkty.