Audioquest - HDMI kabely

Audioquest HDMI s postříbřenými vodiči

Díky inteligentnímu designu a vysoce kvalitním materiálům nabízí HDMI kabely AudioQuest kompletní kabelové řešení pro každé domácího kino. Vodiče vyrobené z vysoce čisté mědi s vrstvou stříbra mají dokonale hladký povrch, pevné jádro a jsou směrové. Navíc využívají vlastní patentovaný systém rozptylu šumu. Díky svým vlastnostem jsou tak HDMI kabely nejlepším řešením do všech aplikací.

Nakupujte podle obsahu stříbra

Na základě poznatků vědy je stříbro jedním z nejlepších vodičů ze všech kovů. Čím více bude stříbra v HDMI kabelu, tím lepší kvalitu bude mít váš domácí AV systém.

Audioquest kabeláž 2

Vodiče s pevným jádrem

Každý vodič v kabelu vytváří své vlastní neviditelné elektromagnetické pole, které způsobuje zkreslení. Pokud je vodič složen z mnoha menších pramenů spletených dohromady, vytvoří mnoho elektromagnetických polí, a tím pádem ještě větší zkreslení. Jediný vodič s pevným jádrem vytváří pouze jedno z těchto polí, což vede k významně nižšímu zkreslení. Proto HDMI kabely AudioQuest zaručují nízké hodnoty šumu a zkreslení.

 Stříbrné provedení

Existují AudioQuest HDMI kabely s vodiči ze 100% stříbra, které vynikají absolutní a nedostižnou kvalitou (HDMI DIAMOND), nicméně nabízeny jsou také určitě cenově dostupnější možnosti s využitím kvalitní mědi s povrchovou vrstvou stříbra. Protože většina signálu v HDMI kabelech pracuje s vysokými frekvencemi a pohybuje se podél vnější vrstvy vodičů, blíží se tyto postříbřené variantysvým výkonem ke 100 % stříbrným kabelům (v závislosti na procentu stříbrné vrstvy). Cenově se však tyto postříbřené kabely nachází na úrovních běžných měděných HDMI kabelů.

Směrovost v HDMI

Při výrobě každého vodiče, se vytváří tzv. směrový vzorec a pokud je HDMI kabel zapojen HDMI v systému špatným směrem, může to mít za následek vznik zkreslení. Proto AudioQuest testuje všechny vodiče na směrování a na všech kabelových terminálech jsou znázorněny malé šipky. Vždy tedy víte, jaké orientace kabelu vám přinese optimální výkon.

Systém rozptylu šumu

Šum je nepřítelem skvělých zábavních systémů. Bohužel, je všudypřítomný, především v domácím prostředí. Rušení radiových frekvencí (RF) přichází z mnoha zdrojů v okolí. Se signálem se prostřednictvím kabelu dostává do systému také množství šumu. Proto AudioQuest kabely využívají řadu defenzivních "stěn", vytvořených z vrstev pokročilých materiálu. Tyto vrstvy velmi efektivně rozptylují tento druh RF šumu tím, že jej odvádí mimo slyšitelné frekvence signálu. Výsledkem je nižší zkreslení a tím pádem lepší kvalita.

Více o jednotlivých HDMI kabelech naleznete zde