Marantz NA6006

Marantz rozšiřuje cenami ověnčenou sérii 6000 hi-res streamerem NA6006
Eindhoven, 23. srpna 2018 – Marantz, světový lídr v oblasti pokročilých audio technologií, ohlašuje nástup modelu NA6006. Nový streamovací hi-res audio přehrávač je navržen pro přístup do lokálně uložených hudebních knihoven a k on-line streamovacím službám. Svým vzhledem je sladěn s CD přehrávačem CD6006 a integrovaným zesilovačem PM6006.

Tato novinka je oknem do světa hudby reprodukované přes internetovou síť a obsahuje další pokročilé  technologie včetně AirPlay2 a integraci do multiroom ekosystému HEOS doplněnou o hlasové ovládání Alexa. 

NA6006 svojí audiofilskou reprodukcí navazuje na úspěch komponentů modelové řady 6000, která v případě obou stávajících komponentů sbírá chválu a ocenění. S novým streamerem mohou uživatelé povýšit svojí sestavu na vyšší úroveň a dostat se do nového, navzájem propojeného světa zvuku. 

NA6006: streamuj hudební sbírku, měj přístup k on-line službám, připoj bezdrátově přenosné zařízení a sdílej oblíbené skladby napříč celým domovem 

Konstrukce NA6006, která vychází z vývoje multi zdrojového přehrávače ND8006 a vlajkové lodi SA10, posouvá dovednosti značky Marantz do ještě dostupnější cenové úrovně a zároveň otevírá úplně nové možnosti, jak si poslech hudby užívat. Hudbu přehrává v rámci domácí sítě přes Wi-Fi, nebo Ethernet, nebo soubory s rozlišením až 192kHz/24bit ve formátech FLAC, WAV, Apple Lossless a také DSD 2.8/5.6MHz z paměťových úložišť USB. Optimální výkon síťového připojení je podpořen dvoupásmovou Wi-Fi, takže ani v zatížených sítích je poslech internetových rádií, Spotify Connect, Amazon Music, TIDAL, Deezer a dalších nerušen. 

Navíc, NA6006 obsahuje také sadu technologií pro bezdrátové přehrávání. Bluetooth pro streamování z telefonů, tabletů a počítačů a také AirPlay2, který z libovolného iPhone, iPadu, Macu, nebo Apple TV umožňuje simultánní přehrávání obsahu z Apple Music a oblíbeních služeb jako YouTube a Netflix v kompatibilních zařízeních. Při použití přístrojů Apple je také otevřena komunikace s asistentkou Siri. 

Multiroom HEOS, integrovaný do NA6006, umožňuje sdílení hudby a její přehrávání napříč dalšími zařízeními z rodiny Sound United. Bezdrátovými reproduktory počínaje a AV receivery konče. To vše je ovládáno pomocí aplikace HEOS pro Android a iOS. V oblastech s dostupností Amazon Alexa je přes HEOS Home Entertainment Skill a zařízení Amazon Echo umožněno hlasové ovládání.

Legendární zvukový charakter komponentů Marantz je v případě NA6006 zaručen díky firemním obvodům HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Module). O nejčistší a nejpřesnější zpracování digitálního signálu se starají audiofilské převodníky ESS9016 Sabre, dvojitý zdroj hodinového signálu a technologie Marantz Musical Digital Filtering (dva druhy filtrace jsou odvozeny z vlajkové lodi, přehrávače SA10).

Externí zdroje lze k NA6006 připojit do optického digitálního vstupu. Dvojice analogových výstupů s pevnou a proměnnou úrovní výstupního signálu je použitelná jak pro připojení k integrovanému zesilovači, tak i k výkonovým zesilovačům a aktivním reprosoustavám. Nechybí ani výstup pro sluchátka se svojí vlastní regulací hlasitosti.

Více o přístroji naleznete zde

marantz na6006 black