Nová série napájecích kabelů Audioquest STORM

Jsme velmi rádi, že revoluční technologii kabelů STORM (Thunder, Tornado, Hurricane a Dragon) můžeme nyní nabídnout také u napájecích kabelů z nižší cenové kategorie.
Nové napájecí kabely NRG-Y2, NRG-Y3, NRG-Z2 a NRG-Z3 nyní využívají stejnou technologii jako napájecí kabely řady NRG STORM, avšak za podstatně nižší cenu.


Nahrazení původních kabelů :
NRG-Y2 nahrazuje původní kabely NRG-X2 a NRG-1
NRG-Y3 nahrazuje NRG-X3
NRG-Z2 nahrazuje NRG-1.5
NRG-Z3 nahrazuje NRG-2

U všech nových modelů jsou využívány vysoce kvalitní měděné vodiče s minimálním zkreslením. NRG-Y2 a NRG-Y3 napájecí kabely mají vodiče z  velmi hladké mědi s dlouhým zrnem (LGC) v polotuhém soustředném uspořádání sedmi vláken ve kterém vodiče nikdy nemění svoji polohu ve svazku. Tato technologie výrazně snižuje zkreslení, vznikající interakcí mezi vlákny. Stejně tak i vyšší čistota a hladký povrch vodičů s dlouhým zrnem (LGC) eliminují  zkreslení.

NRG-Z2 a NRG-Z3 jdou však ještě dále, protože jejich vodiče jsou z prémiové mědi v kvalitě Perfect-Surface Copper (PSC u Z3, PSC+ u Z2), opět uspořádané v polotuhém soustředném uspořádání sedmivláken ve kterém vodiče nikdy nemění svoji polohu ve svazku. Dokonale hladká a čistá měď Perfect-Surface minimalizuje zkreslení, vznikající na přechodech mezi jednotlivými zrny na povrchu vlákna, které je běžné u všech kovových vodičů.
• Všechny nové modely používají směrové vodiče a mají postříbřené kontakty:

AUDIOQUEST NRG STORM THUNDER 4

Veškeré tažené kovy mají nesymetrickou, a tedy i zrnitou směrovou strukturu. AudioQuest směruje výsledné změny RF impedance tak, aby šum byl  dveden od místa, na kterém vzniká zkreslení. Postříbřené kontakty efektivně redukují vysokofrekvenční šum z vedení a neutralizují ho přes zemnící pin. Z tohoto ůvodu mají nezvykle i dvou-pólové modely zemnící pin.
• NRG-Z3 navíc využívá technologii AudioQuest Ground Noise Dissipation Technology (US Patent # 8,988,168): Stejně jako u napájecích kabelů řady TORM, využívá NRG-Z3 systém rozptylu šumu Ground Noise Dissipation Technology. AC zemnící vodiče sice zajišťují ochranu před chybami sítě, ale zároveň působí jako anténa a zesilují tak vysokofrekvenční šum, který obchází napájecí zdroje a je obvykle směrován přímo do audio-video obvodů, tedy nejvíce citlivých částí systému.

Patentovaný systém AudioQuest Ground Noise Dissipation Technology významně snižuje toto zkreslení, což zajišťuje bezprecedentní úroveň rozptylu šumu v nejširším pásmu radiových frekvencí. Výsledkem je tak dramaticky snížené zkreslení u připojené elektroniky.

AUDIOQUEST NRG STORM THUNDER 5